Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

sandrus2
23. aug 2013

Ahojte nemáte niekto návod na hačkovaný svetrík ? ďakujem

miska84
23. aug 2013

Ahoj nemate nahodou nekdo navod na tuhle kyticku??

miska84
23. aug 2013

Moc diky!!

brumca
24. aug 2013

@janabanc prekraaasny svetrik 🙂 mas prosim navod?

janabanc
24. aug 2013
lenocka123
25. aug 2013

Dievcata neviem ci sa pytam v spravnej skupine, lebo si to uz fakt nepamatam. Hladam skupinu kde dievcata objednavali vlnu z ciech. Len neviem ci to bolo tu ☹

blka
26. aug 2013

@lenocka123 To taky nevím. Ale vím, že ze stránek ganella.cz můžete objednávat za slovenské poštovné 😉

lenocka123
26. aug 2013

@blka jej dakujem ti za radu 🙂

terezka1947
26. aug 2013

@vera_vila ahoj...citam tu tvoje rady a aj ja ta chcem poprosit o pomoc-radu...tiez som hackovala ciapocky z Camilly..ale zdaju sa mi take na jar...teplu jesen...akoby chladili...aspon mam ten pocit....a teraz by som chcela urobit nieco pre mojho drobca na jesen a na zimu...chcem sa opytat,aku vlnu by si radila...resp.priazdu...inak si pisala o Merine,ale -taka mozno hlupa otazka 😀 😀 ....su tam v popise pri nej pisane iba ihlice...keby som z nej chcela hackovat?lebo skor si viem ciapocku urobit s hacikom,ako s ihlicami....alebo co by si mi poradila-aky material...lebo s ihlicami sa velmi nekamaratim 😒 ...dakujem za radu.

vera_vila
26. aug 2013

@terezka1947 Na podzim Merino nebo Elian Nicky, jsou moc příjemné... Na zimu bych potom volila nějaký silnější akryl nebo kombinaci akrylu s vlnou nebo alpakou - např. Dora, Tango, Comfort...
Pokud není na přízi napsaná velikost háčku, tak používám háček max. tak velký, jako jehlice - na Merino nebo Doru 3,5, na Elian Nicky nebo Comfort 4...

vera_vila
26. aug 2013

@lenocka123 nejspíš to bylo z www.ganella.cz

vera_vila
26. aug 2013

@miska84 Myslím, že ta kytičky je lehoučká... Lístečky jsou dělané po řadách... vypadá to na 3 řady DS bez ubírání a v poslední řadě jsou sloupky sháčkované, aby se to zúžilo... Střed je klasické kolečko...

vera_vila
26. aug 2013

@sandrus2 Svetříky najdeš na MMB - dej si do vyhledávání "svet" a najdeš jich tam pár...

evka555
26. aug 2013
terezka1947
26. aug 2013

@vera_vila dakujem ti velmi pekne....si jedna z mala,co tu na MK aj poradi 😉 ...a vazim si to,ze odovzdavas svoje skusenosti aj nam,zaciatocnickam....co aj tak malokedy dospeju k nejakym uzasnym vysledkom,iba sa snazia svojim drobcom nieco pekne z casu na cas urobit 😉

nerreidda
26. aug 2013
meggi0201
26. aug 2013

Ahojte babule, našla som na nete suprový návod na háčkovaného medvedíka. Mám doma vlnu Nela, len mi prosím poraďte, keď to háčkujem háčikom 3,5 zdá sa mi, že to má veľké diery, keď dám 2,5 tak to mám zase akési moc tuhé a niekedy nemôžem ten háčik riadne pretiahnuť. Čo s tým? Ďakujem za všetky rady, moc by som chcela dáke zvieratko uháčkovať krpcovi na narodky, našťastie ich má až v októbri, dovtedy to hádam stihnem 🙂

dulkagabulka
26. aug 2013

@meggi0201 háčkuj vačším háčikom, alebo tak pevne neutahuj 😉

meggi0201
26. aug 2013

@dulkagabulka skúšala som to aj tak, aj tak, a mne sa to akosi s tou tenkou vlnou zle robí, už mi bolo aj do plaču, tak som hrabala v krabiciach a našla som ešte zbytky z Lady Luxus, a s tou je to sto a jedno, aj keď nebude taká pekná hladká /nakoniec robím žirafu/ ale dôležité je, že hádam BUDE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 síce sa mi to zdá také tvrdé, ale uvidíme, je to prvotina, hádam druhé dielo bude lepšie, potom hodím foto, ak bude čoho 😅 😅 😅

tiffanka
26. aug 2013

Ahojte baby, viem, zanedbávam vás tu...Snáď sa v zime polepším. 🙂 Tu je môj posledný kúsok zatiaľ len takto, na rotopede. 😀

dagina
27. aug 2013

maminy prosím, když děláte zimní čepice, děláte začátek (placku) trochu menší??? Tuhle sjem něco zkušela na miminko, a vyšla o něco větší, byla z klasických DS. Teď chci zkoušet pro dceru a ze zimní vlny jsem prakticky ještě nedělala. Moc díky.

harula1
27. aug 2013

@miska84 Ahoj robila som ju ja, tak z hlavy podla obrazka, ale podstata bola ta, ze ten stred som robila tak, ze nakoniec som mala 35 kratkych stlpikov a potom som na kazdy kvietok zacala na 7 stlpikov, ked kazdy spravim samostatne, tak potom to este cele obhackujem kratkymi stlpikmi

harula1
27. aug 2013

@meggi0201 ahoj, ja prave vcera som zacala hackovat zirafku z nely a mam hacik cislo 3,5 a mne sa to zda akurat, asi vela stahujem, lebo mam aj ubolene brusko na palci

evka555
27. aug 2013

baby nemáte náhodou návod alebo postup na hačkovanú kapucňu na svetrík? díky

lemge
27. aug 2013

@tiffanka úúúžasný kohútik!...odpadla som... 😀 to je kabelka?

meggi0201
27. aug 2013

@harula1 ja som to nakoniec vzdala s tou Nelou, je to pre mňa taká trvdá, šmykľavá priadza, s tou Ladou mi to ide suprovom🙂 aj keď to bude také chlpatejšie, ale nevaaa🙂

lasirena
27. aug 2013

Nemáte niekto prosím návod na nejaký pekný vzor z háčkovania, ktorý by bol vhodný na dětskú deku? Nechce sa mi velmi púšťať do deky zo štvorcov, skor som chcela háčkovať v kuse, aby to nebol veľmi ťažký vzor a páčil by sa mi keby posobil vzdušne, aby tam boli dierky 😀 budem vám veľmi veľmi vďačnááá 🙂

kvaka
27. aug 2013

Ahojte 🙂
Chcem sa spytat, odkial objednavate z netu priadzu na hackovanie? A ktora priadza je najlepsia na jesenne ciapocky? Vdaka za odpovede a rady 🙂

lasirena
27. aug 2013

@aknavis Ahojky prosím ťa ako si robila tú bielu háčkovanú šálu? Nemáš náhodou návod? Myslíš, že by z toho vzoru šla urobiť deka?

vera_vila
27. aug 2013

@kvaka já objednávám buď u výrobců nebo na www.vodnanka-eshop.cz nebo na www.pletaciprize.eu Na podzimní čepičky můžeš použít jakýkoliv silnější akryl - např. samovzorovací Olivie, Batole, Elian Nicky, více méně cokoliv s návinem zhruba 200-300m na 100g...