Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
14. máj 2012

@adrika79 krásny klobúčik...a sveter vo velkosti XXL nezavidim, ja som robila vestu , tiež zábavka...a ešte asi jednu budem z elian nicky...tiež velkosť xxl 😝 🙂

svetlankat
14. máj 2012

Kocky mna by velmi zaujimalo s ktorou priadzou najradsej hackujete? Ja mam zatial odskusanu len Hanu a Camillu.

adrika79
14. máj 2012

@lucia32 Keby ta vlna nebola taka blba, nevadilo by - ja kazdy rok robim svokre aj svokrovi po svetri XXL, ale Ladu a to je pohodicka - nejaka vzorka s osmickami a take vypletane vselico, to ma bavi - ale takato nuda - na taku premenlivu vlnu sa ani vzorka neda dat bohvieaka, tu vlastne ide o to, aby vynikla ta vlna... fuj... ale ak toto dokoncim, Ak to dokoncim, tak sa tesim na hexagonovu ciapkua Miske bolerko - s lienkou, ako inak 😉 a hadam sa ujde aj zuzke, aj ked ona vsetkym tym lienkam uspesne odliepa oci a potom pred nami uteka a pcha ich do ust 😀 😀 😀 nikto iny to nevie odlepit, len ona, minule ich odtrhla hoci boli prilepene chemoprenom 😀 😀 😀

letuskah
14. máj 2012

@adrika79 jej tak to si tvoja Zuzka moze ruky podat s mojim Jurkom, detto: odlepit, zdrhnut a strcit do ust... 😠 😠 😠 potom cakam co a kedy vylezie do plienky 😝

evelin116
14. máj 2012

@rene82 no skusim zajtra len neviem ci to dobre chapem

evelin116
14. máj 2012

co hovorite na camilu a nelu? ake su?

letuskah
14. máj 2012

@evelin116 ja som spokojna s oboma 😉

evelin116
14. máj 2012

@letuskah su take tensie? nasla som za 1,50

letuskah
14. máj 2012

@evelin116 nela sa mi zda trosku hrubsia ako camila aj ako catania, ale zas ja nepoznam ostatne co baby pouzivaju

idris
14. máj 2012

Ahojte tak len na skok dokončená čiapočka pre kamarátku.. ja nám normálne problém hačkovať také malé veci

drobcovi som rozháčkovala bolerko ale akosi nemám na to dlho to trvá a nevidno žiaden výsledok tak asi tak 😅

luba41
14. máj 2012

chcela by som poradiť od vás skúsenejších, zatial som háčkovala len čiapočky z Camilly a Catanie. Catania sa mi zdá jemnejšia. Čo by sa dalo ešte z takej priadze uháčkovať? Aj niečo letné pre dieťa /2 roky/ ? 🙂

adrika79
15. máj 2012

@letuskah
@evelin116 Aj ja najcastejsie camillu - je dobra a najlacnejsia, aj Catania moze byt, podobna velmi je Limone aj Hela - ta ma peknu jemnu ruzovu, aj daniela je fajn - ma vacsie klbko,,, Doteraz som mala najcastejsie camillu - vsetko ok, no teraz mam enjaku take seriu, ze je tvrdsia, doteraz taka nebola,a el aj tak je v pohode...

kibuk
15. máj 2012

pekne aj ked upršane ranko 🙂 pridavam niečo z mojej tvorby čiapočka pre dcerku k mikinke a robila som aj "chlapecku" čiernu ale foto nemam akosi som zabudla a už je odoslana 😉

bobikkjana
15. máj 2012

Ahoj holky háčkařky a pletařky, taky háčkuju a potřebovala bych radu. Jsem na RD a chtěla bych si přivydělat háčkováním. Musím mít živnostenský list??? A pokud ano jak si ho zařídit?? Máte zkušenost? děkuji

lucia32
15. máj 2012

Nejaké aukcie s vlnkami a taktiež detské papučky
http://www.mimiaukcie.sk/nove_aukce.php?typ=0&u...

letuskah
15. máj 2012

tak konecne som dorobila ciapocky pre na onkologiu, uz sa mi dako nedarilo ale este sa chystam par spravit

kibuk
15. máj 2012

@letuskah nadherne su

dagina
15. máj 2012

AHojky maminy, už dlouho toužím umět háčkovat, chci začít šálkou pro sebe... 🙂 , jakou mám šanci se to naučit, když sem háček v životě nedržela v ruce 😖 ???? Nebo nevíte někde na netu o nějakém lehkém návodu pro úúúúúúúúplné začátečníky?????
Moc díky za případné rady a podporu 🙂 .

rene82
15. máj 2012

@dagina ahojky. pokukaj na youtube. daj si tam: crochet, basic crochet, crochet hat......

rene82
15. máj 2012

@bobikkjana no, živnostenský sa ti neoplatí. skús si urobiť na fb stránku a zdielať medzi priateľov a tý to rožšíria ďalej. možno sa dáka zákazka objaví. prípadne existujú handmade weby napr. sashe, keyoka,.... kde si povkladáš svoje výtvory a z predaného kusu si účtujú dáke %

lussy23
15. máj 2012

@idris krásna
@letuskah krásnučké
@kibuk krásna

lussy23
15. máj 2012

@lucim krásna

monalisatko
15. máj 2012

@lucim
@letuskah krásne čiapočky, určite sa detičkám budú páčiť.
ja sem hádžem prvú kvetinku asi zo 100 ktoré budem potrebovať na podprdelky 😀 😀 😀 Trošku sa vlní, ale nie moc, čiže žehlička napraví 🙂 tak sa teraz idem pustiť do zostávajúcich 99 ks. Našťastie to ide rýchlo, len keby som nemusela tie farby stále zväzovať 😅

monalisatko
15. máj 2012

jaj foto

iloha
15. máj 2012

pro Terezčinu kamarádku 🙂 k narozkám 😉

bobikkjana
15. máj 2012

@rene82 moc děkuji za radu a na těchtoportálech nemusíš mít živnostenský list?? A nevíš jesti jsou podobné portály i v čr??

letuskah
15. máj 2012

@monalisatko ved tie nitky pories na konci 😉 a nezehlila by som ale by som namomcila a napla, krasne to potom ukaze

lili_mia
15. máj 2012

aký vzor viete z toho vyčítať?
http://www.fler.cz/zbozi/hackovana-cepicka-1700317
predpokladám, že 7RO zháčkovať PO, do toho cca 20DS, ďalšia rada tiež DS do vzniknutých ok z predchádzajúcej rady (tých 20DD)
-- ďalej 1RO a 3DS
----- 2RO a 4DS, túto radu zopakujeme 2x
potom neviem koľko RO a narátala som 6DS
a nakoniec sa striedajú rady so 4DS a 8DS, neviem koľko RO na medzeru, pri 4DS predpokladám že 2RO, pri 8DS koľko? 4RO?

rene82
15. máj 2012

@bobikkjana no, oni to tam vyslovene neprikazujú ani nezakazujú. je to na každom osobne. ja napr. nemám. a neviem, ale dakde som počula (nemám overené), že do určitej výšky príjmu nemusíš zdaňovať, teda "mať firmu". no a ono ťa to neuživý. spočiatku určite nie a celkovo asi tiež nie. v čechách nepoznám také portály. veď si daj do googlu predaj handmade alebo dačo podobné a určite ti to dačo vyhľadá

miri.b
15. máj 2012

@bobikkjana fler.cz 😉