Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

briuska
5. dec 2012

@luckybara jo? jako že mi to tu popíšeš?? 😀 tak to jsem zvědavááá.... takže mám v ruce jehlice 😀

luckybara
5. dec 2012

@briuska zkusime to jen pridávat budeš v té řadě kde pleteš hladce (vidíš copánky)nebo obrace)vidíš vlnovky,

briuska
5. dec 2012

@luckybara já mám asi přidávat z každé strany...to teda není v návodu přesně popsáno, ale ubírat se mělo také z každé strany, to mi psala ta holčina (takže tam bylo ubírání 4x2 a já tedy ubrala v 8 řadách celkem). Snad to dělám dobře , pletu toto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7245

luckybara
5. dec 2012

@briuska ok takže tam kde máš přidávat,(všebecně jak upleteš 1oko,mezi jehlicemi(2 okama) je vrchní nitka,tu nitku chytíš ze předu pravou jehlicí a natáhneš na levou jehlici,a do ní uděláš normální očko..chtěla jsem natočit ale nespolupracuje foták

luckybara
5. dec 2012

omluv kvalitu mám starý foták,já tam mám tu fialovou nitku.vidíš?

luckybara
5. dec 2012

@luckybara 1.fotka podebraná nitka na pravou jehlici
2.fotka nitka přetažena na levou jehlici,a do ní upleteš oko

briuska
5. dec 2012

@luckybara já jsem asi tupá, vylezlo mi oko obrace 😖 ...ty se tu se mnou tak morduješ, ale já to asi nedám ☹

briuska
5. dec 2012

@luckybara a jak to mám udělat na začátku řady? první oko jsem upletla hladce za zadní nit (ze předu mi to nejde nabírat) a pak mi z toho vylezl šmodrchanec ☹

luckybara
5. dec 2012

@briuska das to chce to jen cvik,a upletla si to oko hladce?mozna si podebrala naopak...

briuska
5. dec 2012

@luckybara první oko hladce za zadní nit, pak jsem si přehodila dopředu tu nit a druhé oko jsem zase udělala obrace (blbě) a nakonec jsem to zašmodrchala a háčkem musela roztento 😀

luckybara
5. dec 2012

@briuska na začátku řady sejmeš 1.oko krajové to co si udělala a ještě jedno musíš uplést..norm.hladce..

luckybara
5. dec 2012

@briuska nit nepřehazuj nikam nech si ji vzadu vubec ji nepotřebuješ dokud nenabereš to ,,mezioko,, 🙂 tak znovu :D to pujde

briuska
5. dec 2012

@luckybara sejmula jsem a upletla jedno hladce - na pravé jehlici mám teď 2 oka

luckybara
5. dec 2012

@briuska ted naber tu nit mezi okama(pravou jehlici pichni se predu do zadu)

luckybara
5. dec 2012

@briuska foto s pravítkem nit je mezi jehlicema

briuska
5. dec 2012

@luckybara asi to mám 😀

luckybara
5. dec 2012

@briuska tak a ted to ,,vytvorene oko,,jen dej na levou jehlici,a normalne na nem uplet hladce 🙂

briuska
5. dec 2012

@luckybara něco mi z toho vylezlo 😅 ...tak to jdu zkoušet a MOC TI DĚKUJI !!!!!!♥ juhůů

luckybara
5. dec 2012

@briuska není za co chce to jen trénink.

dandik
5. dec 2012

@winona24 krásné barvy bílofialové čepičky..

dablik82
5. dec 2012

@meggi0201 ďakujem krásne 🙂 ešte kúpiť vlnu a ihlice 😀

e_vlny_sk
5. dec 2012

@blka tu je link na jednu podobnú sukňu( priadza je tá istá) s prekladom http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i... , zoznam skratiek máte tu: http://www.garnstudio.com/lang/cz/dictionary.ph...,
nech sa darí

meggi0201
5. dec 2012

@dablik82 ja som to robila na pastelkách 😀 😀 😀 sú tam lepšie hrubé ihlice, lepšie to drží a keďže som také nemala, tak improvizácia 🙂 a v pohode 🙂

meggi0201
5. dec 2012

moja včerajšia pre susedku 🙂

simisi
5. dec 2012

@meggi0201 je krasna,prosim ta mas link na ten kvet?Ja robim podobny,ale tento sa mi paci viac 😉

meggi0201
5. dec 2012

@simisi http://farmmia.blogspot.sk/2012/02/navod.html nech sa páči, len som robila na 100 retiazkových očiek, aby bol väčší

simisi
5. dec 2012

@meggi0201 dakujem pekne,hned vecer vyskusam 🙂

tamichloe
5. dec 2012

@luckybara ano....a aka je to kniha?

blka
5. dec 2012

@e_vlny_sk Děkuji moc 🙂

olina22
6. dec 2012

ten kvietok je velmi pekny