Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janabanc
17. feb 2013
ansira
17. feb 2013

má tu niekto návod na štucňu? skušam, skušam, ale na začiatku , kde som robila retiazku, je vždy ta stucňa pevna, nie elasticka.

janka_fr
17. feb 2013

Ahojte, pred dvomi tyzdnami som podlahla ihlici a haciku a zacala som si vas citat kvoli inspiraciam. Nakupila som si par patterns a urobila som zatial 4 ciapky.

@nefertiti7 hladas navod? Niekde som ho videla, tak ti skusim pohladat.

hricmajka
17. feb 2013
hricmajka
17. feb 2013

@hricmajka toto je moja v poradi druha ciapocka a na tretej sa uz pracuje... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

xpetiii
18. feb 2013

@luckybara Kamaše jsem pletla podle tohoto návodu: http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i... 🙂

mamina2174
18. feb 2013

@janabanc velmi pekné,mohla by ste mi prosím poslat návod

nefertiti7
18. feb 2013

@janka_fr ok, buem rada ak nájdeš návod

ansira
18. feb 2013

@monalisatko ak sa môžem spytať, ako robiš štucnu, mne , hačkuješ do kruhu, alebozprava do ľava? lebo ja skušam do kruhu, ako čiapku, ale potom nie je taká pružná. myslim tam, kde som začala hačkovat, kde mam retiazkove očká. môžem poprosiť návod? alebo aspon radu. ďakujem,

majkak99
18. feb 2013

@janabanc nadherne. je to hackovane alebo pletene?

janabanc
18. feb 2013

@majkak99 je to hackovane 🙂 bohuzial pliest neviem

broucek2
18. feb 2013

@miruska76 Dobrý den, mám prosbu, nemáte někde návod na přiháčkování volánkové příze? S Pletením si rady vím, mám upletených už přes 10 šál, ale s tím háčkováním si nejsem vůbec jistá. Děkuji

dulkagabulka
18. feb 2013

@janka_fr
sorry, teraz ako hotentot sa spytam..pattern je nejaky internetovy obchod?

kiya
18. feb 2013

@broucek2 moc dakujem 🙂

broucek2
18. feb 2013

@kiya je to nějaká taková podle představ?

vera_vila
18. feb 2013

@dulkagabulka pattern znamená návod, vzor 🙂

vera_vila
18. feb 2013

@broucek2 http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=8437 tady je návod na háčkovanou volánkovou šálu, tak bych vycházela z toho, ale použila bych jinou přízi, kterou budu nabírat očka té volánkové... zkrátka tu volánkovou používat v podstatě jen jako "očka" háčkovaná, na které naháčkovávám další řadu... snad jsem to vysvětlila nějak pochopitelně...

kiya
18. feb 2013

@broucek2 ano toto oveckove babo je super.. este musim pohladat ako sa robia tie slucky aby bola taka hunata.. ale mozno by stacilo pouzit chlpatu vlnu 🙂

broucek2
18. feb 2013

@vera_vila zkusím ti nebo jsem si říkala, že spodek upletu a pak jej přiháčkuji k vršku

kiya
18. feb 2013

@broucek2 vdaka.. na tom druhom videjku je to super vidno... to by som mohla zvladnut.... este raz dakujem....

janka_fr
18. feb 2013

@dulkagabulka prepac som sa zle vyjadrila, pattern je presny navod na danu strikovanu, alebo hackovanu vec 😉

luckybara
18. feb 2013

Dnes jsem v galanterce objevila novou vlnu,jmenuje se Lerici fein..obsahuje 55% bavlny a 45% polyakrylu...je naprosto božíííí.doporučuju

pempusik
18. feb 2013

@luckybara myslim, ze mam tu vlnu. neviem presne ako sa ta moja vola, ale podla googla by to mala byt ona. no a je samozrejme uzasna 🙂

zuzka98
18. feb 2013

@avanka na tú háčkovanú vlnkovú

mvkoty
18. feb 2013

@nefertiti7 nedávno jsem koukala na kukličku z tvé fotky zkusím jí najít