Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

avanka
19. feb 2013

@winona24 takze urobis si zakladnu placku z 1 farby, na celu ciapku max. 3 farby a potom zacinas 1 riadok 4 dlhe stlpiky, 2 polodlhe a 3 kratke a stale dokola
2 riadok tak isto a mas vlnovku
3 riadok kratke stlpiky dominantnou farbou (biela, bezova)
4 riadok ides tak, ze 4 kratke stlpiky, 2 polodlhe a 3 dlhe, stale dokola
5 riadok tak isto ako 4
6 znova kratke
7,8 ako 2,3
9,10 ako 5,6
a tak stale dokola

broucek2
19. feb 2013

doporučuji pro inspiraci i tyto stránky http://crochet-gratuits.overblog.com/tag/pas a ...

blka
19. feb 2013

@rina76 Super čepice a krásná vlna 🙂

hricmajka
19. feb 2013

ahojte, troska som sa potrapila s tymto motylikom, ale nakoniec to nejako vyzeraaa ...

hricmajka
19. feb 2013
broucek2
19. feb 2013

http://pinterest.com/pin/211247038741235170/ ta je dobrá, asi budu muset vyrobit naší malé, když má ráda šmouly

monalisatko
19. feb 2013

DIEVČATÁÁÁ´, OD VČERA SOM NA LIEČENÍ S DEŤMI, MOC SA K NETU NEDOSTANEM, ALE DNES VEČER SA O TO POKÚSIM, A ODPOVIEM KAŽDEJ, KTORÁ SA MA NA NIEČO PÝTALA 🙂 TERAZ UTEKÁME NA VEČERU 🙂 🙂 🙂

xpetiii
19. feb 2013

Konečně jsem dodělala dečku pro mimčo, po té co jsem musela půlku vypárat. S 4 mm háčkem byla moc pevná až tvrdá, s 4,5 mm je akorát. 🙂

xpetiii
19. feb 2013

A ještě jeden kousek dokončený po nějaké době. Proužkovaný kabátek.

letuskah
19. feb 2013

@monalisatko dobre sa poliecte a uzite si to!!!! haciku zdar!

broucek2
19. feb 2013

dokončená opice

monalisatko
19. feb 2013

@letuskah ďakujem 🙂 Som hotová, dnes toho bolo vela, takže idem spať, ale zajtra už musííííím šlohnúť trocha času aj pre vás babule, tak napíšem 🙂

steva
20. feb 2013

@broucek2 karsna opicka.nemas nahodou na nu navod?dakujem

evicka1
20. feb 2013

dievky ako sa pletie z bambulkovej priadze? chcela som povodne capicu ale staci mi deka 😀

kittynnkaa
20. feb 2013

ahojte moj další výtvot 🙂

monhla
20. feb 2013

@xpetiii Vďaka za tip na "tuning" môjho obľúbeného svetríka - to zapínanie musím skúsiť 🙂

monhla
20. feb 2013

@xpetiii Mohla by si mi nakresliť schému tohto vzorčeka - hlavne kraje. Viem ho do "štvorca" ale keď robím riadky, tak nemám rovné kraje. P.S. Výborný výber farieb - to je ktorá vlnka?

broucek2
20. feb 2013

@steva http://quesera.ojaru.jp tady je a je fakt jednoduchá

broucek2
20. feb 2013

@kittynnkaa super motýlek

xpetiii
20. feb 2013

@monhla Pokud je dotaz k dece - tak střídají se řady, které začínají a končí 2 dlouhými sloupky (místo prvního 3 řetízková oka), a řady, které začínají a končí jedním dlouhým sloupkem. Vlna je Ice Yarns Dancing Baby, samovzorovací. 🙂

Pro zájemce - kupuji klubka rovnou od výrobce ze zahraničí po 400 g balících, z dětských věcí mi vždy spousta zbyde, tak prodávám tady na bazaru přebytky. 🙂 Cena je za co jsem pořídila.

vierka82
20. feb 2013

svetrík pre synáčika k prvým narodeninám, uz len ponasívať lístočky na vetvicku a je hotovo 😀 😀 😀

mamamajka
20. feb 2013

@vierka82 Je úžasný 🙂

matusssa
20. feb 2013

zienky krasne, poradite mi? bravo je dobra vlna na zimne capice? a elian nicky? dakujem 🙂

vera_vila
20. feb 2013

@matusssa Bravo neznám, ale Elian je moc tenký, takže dvojtě

matusssa
20. feb 2013

@vera_vila diky moc, to sa mi zrovna moc nechce davat dvojite :( a nevis poradit neco na zimu? robim si objednavku na netu a chci vyskusat neco jine jako pouzivam...pouzivam jenom obyc standart alebo lisa, ale dobre se mi s tym hackuje..kuji

vera_vila
20. feb 2013

@matusssa dobrá je třeba Lada Luxus, i když na háčkování dost silná, ale na zimu super... Nebo Yetti, taky dost silná.... Každopádně na háčkování bych se nebránila Merinu od Vlnapu, je moc příjemný, dobře se s ním pracuje, s podílem vlny, na zimu super...

matusssa
20. feb 2013

@vera_vila ladu pouzivam, ale pride mi moc taka tvrdsia, delala jsme z ni deku a ta je super i tepla 🙂 yetti som este neskusala takze skusim urcite 🙂 a merino mam taky ta je super uplne 🙂 si moc hodna dekuji milionkrat za radu 🙂))

karotkaa
20. feb 2013

Dievcata, nemate navod na hackovanu detsku decku, nie hrubu, tak na jesen. Aku priadzu zvolit?