Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

asistentkarvv
30. apr 2013

@letuskah moc děkuji 🙂 prostě třetí pokus o kapucku je velký límec 😀 😀 😀 jen nyní trnu hrůzou zda to dceři bude, jelikož jsem celé háčkování dělala bez vyzkoušení a dcerka si ho stále nechce vyzkoušet... 😔

tina1506
30. apr 2013

milujeme Rákosníčka 😉

mimus265
30. apr 2013

Baby prosim Vas kolko potrebujem vlny na svetrik pre babatko na 0-3 mesiace? 2klbka stacia? ci radsej tri?

letuskah
30. apr 2013

@asistentkarvv ja prirovnavam k oblecku co mame a robim cca 0,5 az 1 cm vacsie a obleciem az na finale ked uz akoze nic ciste nie je 😀 😀 😀 a vtedy az vidim ako to vlastne vyzera 😝 starsi si skusa aj ked kamoskinej dcerke ruzove robim ale mensi ani za svet 😀

nika1985
30. apr 2013

babulky nemate nejake navodu alebo linky na letne satky pre dievcatko dakujem moc

kackaj
30. apr 2013

@letuskah díky moc. No, je to možný, že je to trojitě...ale jak pak na to? Jakej háček, aby to pobral? A to si asi rozdělám 3 klubka a dělám tak? Ale vypadá to super, že? To pak už se asi ani tak dlouho neháčkuje, to musí být hotový raz dva🙂

vera_vila
30. apr 2013

@nika1985 Na MMB.cz jsou šatičky asi čtvery, spoustu schémat vzorů na šatečky najdeš na ruských webech... Mám jich hafo uložených, nedá se to vypsat...

vera_vila
30. apr 2013

@mimus265 záleží, jak silná je příze... radši si kup klubíčka 3, nikdy nevíš, dost záleží i na vzoru, který budeš dělat...

nika1985
30. apr 2013

@vera_vila ja som myslela take na hlavu asi som zle napisala

nika1985
30. apr 2013

baby myslela som satky na hlavku az teraz ma napadlo ze su to aj veci🙂

maria1610
30. apr 2013

@kackaj http://www.klbkovlny.sk/product_info.php/ambre-... - táto je zložením podobná 30% bavlna, 70% bambusová viskóza, myslím, že to bude niečo veľmi podobné

kackaj
1. máj 2013

@maria1610 díky za tip, zkusím to z něčeho umotat🙂 Mě nenapadlo, že to je např. ztrojené, myslela jsem, že to je rovnou tak tlustá příze, to už něco najdu snad🙂 Tak díky.

lemge
1. máj 2013

ahojte dievcence,namate nahodou nejaky navod na letny klobucik pre chlapca?vsade vidim len dievcenske..nejaky pekny vzor. 🙂 dakujem

ajja21
1. máj 2013

Baby, tak už som prišla na to, prečo mi to na tom vrchu robilo taký strašný bubon....zle som pichala do prvého a posledného očka 😝
Len teraz mam problém, do ktorého pichať ked už robím tunel...picháte tak isto ako pri placke? Do prvého aj posledného? Lebo mne to ide nejako do široka zas 🙂 Vdaka

dominikaa
1. máj 2013

kocky,nevedeli by ste mi prosim poradit ako uhackovat na ciapocku pre chlapceka napr.tu hlavu opicky,alebo psika? guglim,guglim 🙂 ale nemozem nic najst ☹

lemge
1. máj 2013

@blka
@vera_vila jujju super 🙂 🙂 dakujem velmi pekne,pouzijem!

vera_vila
1. máj 2013

@ajja21 Ne, to už neděláš jak při placce... To už ícháš buď jen do jednoho, nebo do druhého... Nejlepší je střídat v řadách, jednu řadu JEN do prvního, další řadu JEN do posledního - šev se Ti pak bude držet pěkně rovně...

asistentkarvv
1. máj 2013

Holky prosíííííííííííím o nějaký návod na jednoduchý svetřík... řekla jsem si, že udělám ještě jeden pokus, ale asi opět bez kapucky 🙄 A máte nějaký nápad na aplikaci na svetr? Ať nemáme jen samé kytičky... Předem moc děkuji 😉

broucek2
1. máj 2013

@asistentkarvv http://www.mimibazar.cz/navody.php?user= tento jsem dělala malé a je super. Musím jej nafotit. Nedělala jsem jej jako svetr, ale jako vestu, které na podzim dodělám rukávy

ajja21
2. máj 2013

@vera_vila Dakujem veľmi pekne, snad sa mi už podarí konečne urobiť peknú čiapočku 🙂 Vdaka

aknavis
2. máj 2013

Prosim nemate nekdo navod na klasickou klucici hackovanou vesticku, nejlepe s veckovym vystrihem, ale klidne i jinou?

veronikani
2. máj 2013

ahojte, chcela by som pre dcérku uhačkovať letnú čiapočku, nemáte dáky návod? ďakujem 🙂

asistentkarvv
2. máj 2013

Holky prosím poradíte jak se háčkuje sedlo ke svetru??? Našla jsem tuto tabulku - vel. 3 roky... je to rozpočítáno od třetí řady. Na kolik očí mám tedy začít? A co znamená druhý sloupec - počet ok do jednoho oka?

veronikani
2. máj 2013

@aknavis veľmi pekne ďakujem 😉