Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

hricmajka
26. sep 2013
veronikani
26. sep 2013

Ďalšia hračka pre babulku 🙂

veronikani
26. sep 2013
meggi0201
26. sep 2013

@vera_vila ďakujeeeeeeem jáááááj ja som stále počítala, že koľko mám dať DS na začiatku, aby mi to potom vyšlo deliteľné tými 12timi.... ale už som bola z toho totálne zmagorená a áno, malý si nechce dať na hlavú inú, len tú monsterkovú, každopádne, raz tú vlnkovú vyskúšam, veľmi sa mi totiž páči 🙂 ukladám si tvoj návod ešte raz díííííky :-*

natyi25
26. sep 2013

ahojte šikulky, zháňam návod na nejakú peknú čelenku...čarujem s háčikom len chvilku a potrebovala by som pre dcérku ku krstu uhačkovať čelenku s kvetinkou...budem vďačná za každú pomoc :D dakujem a HÁČIKU ZDAR 🙂

mimus265
26. sep 2013

Baby prosim vas co je toto za vzor ten spodny ??? dakujem moooc

ginepra
27. sep 2013

Ahojte žienky, ak by sa podujala niektorá skúsená maminka upliesť mi pre dcérku legínky, veľ. 116, mohli by byť aj také pásikované skombinované zo zbytkov vlny, prevládajúca farba ružová, napíšte mi IP s ponukou, ďakujem 🙂

zlatelevizeedna
27. sep 2013

@mimus265 tipuju křížené dlouhé sloupky. Prostě přeskočíš jedno oko a uháčkuješ ds až do dalšího a pak ds do toho vynechaného. Dělala jsem tak čepku a připadá mi to povědomé. Jestli se mýlím, tak se omlouvám, háčkuju jen amatérsky🙂.

zlatelevizeedna
27. sep 2013

@mimus265 ta spodní čepice

dada200
27. sep 2013

@vera_vila Áno,je to z IRIS,tento vzor je úžasný,rada ho robím,čiapky vyzerajú zaujímavo. 🙂

vera_vila
27. sep 2013

@mimus265 ten spodní vzorek jsou křížené dlouhé sloupky - tedy - 1 očko vynecháš, do dalšího uděláš DS a pak uděláš DS do toho vynechaného očka...

vera_vila
27. sep 2013

@dada200 Děkuji - už jsem se do ní také pustila 🙂

yana.
27. sep 2013

Ahojte mamicky, chcem sa opytat na priadzu lada luxus, ake mate s nou skusenosti ohladom zmolkov. Dakujem 😉

yarnie
28. sep 2013

Nejaké posledné kúsky...

monika3000
29. sep 2013

ahojte mamicky hackarky, idem si k vam pre radu. robim svoju prvú hračku, chcela by som sa opytat ako menite farby, mne to tam stále ukazuje takto asi to robim zle. a este som sa chcela opytat ako tam zapravujete tie nite co vam zostavajú. dakujem za kazdu pomoc

harula1
29. sep 2013

@yarnie prosim Ta mohla by som sa spytat, co je to za vlnu ta prva a druha ciapka?

yarnie
29. sep 2013

@harula1 je to Katerina.

ducik
29. sep 2013

Dalsi pocinek pro pana kopaciho 😀

ducik
29. sep 2013

@yarnie krasni usinacci, z ceho jsou? I ta deka vypada krasne nuchaci, jak zinylka

yarnie
29. sep 2013

@ducik vdaka, ano mojkacikovia aj deka su taki tututunununu 🙂 z Dolphin Baby.

broucek2
29. sep 2013

pár posledních výtvorů. Všechny jsem ani nenafotila a už je rozdala

vera_vila
29. sep 2013

@monika3000 Já už dlouho měním barvy podle tohoto videa

https://www.youtube.com/watch?v=7SoJuB_lCEI

a jsem spokojená, přechody nejdou vůbec vidět...

monika3000
29. sep 2013

@vera_vila dakujem uz to chapem, idem vyskusat.

ludik3
29. sep 2013

pridávam moje posledné dielko

esmemia
29. sep 2013

Pekny vecer prajem 🙂 prosim Vas idem si po radu ...aka je najlepsia vlna na zimne ciapky a saliky ? Taka aby bola prijemne makka,aby nebola chlpata a za rozumnu cenu ? Dakujem

broucek2
29. sep 2013

@esmemia Dolphin baby je super, ale je to žinilky, tak nevím, jestli by vyhovovala

esmemia
29. sep 2013

@broucek2 tu uz mam doma.....sama neviem lamem si hlavu...napadlo ma aj Red Heart super soft,ale neviem ci je dostatocne hruba a este mam doma katerina plus melirovanu ....neviem este dake varianty prosim?

broucek2
29. sep 2013

@esmemia ještě jsem dělala z příze Tango

vera_vila
29. sep 2013

@esmemia Tango nebo Yetti nebo Gerlach