Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
23. apr 2012

@adrika79 neviem ja som robila 19cm pre 2 rocne dievcatko a ma 19cm a zakryva uska tak pri vacsom sa mi to vidi malo

letuskah
23. apr 2012

@lucula73 ja som robila tuto ale so siltom a je super chlapcenska http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6618

bv_alexandra
23. apr 2012

@rene82 aj ja chcem 😝 ja som na fb ze Vríčanová Ulbrichtová Veronika

bv_alexandra
23. apr 2012

baby dala som si dnes zavazok ze sa nedotknem háčiku do konca aprila, dovtedy totiž musim dokončiť dve danove. a nato mi píše bývala spolužiačka či nechcem celé vrece vlny že mi posle. 😀 😀 😀 a už som nažhavená až až 🙂 🙂 🙂

lucula73
23. apr 2012

@letuskah jej tá je pekná,ale či to zvládnem?ja som začiatočník.....aj jja chcem so šiltom.......možno skúsim,ďakujem....... 😉
a moja práve dokončená,ešte teplá 🙂

letuskah
23. apr 2012

@bv_alexandra ale april uz ma len par dni tak to by sa ti hadam mohlo podarit 😀 ja som si dala uz asi 156 zavazok ze nekupim vlnu kym neminiem co mam doma.... a zu rozmyslam ze by som si daco kupila

@lucula73 zvladnes neboj, je to jednoduche a ten navod je dobre napisany, keby daco sme tu 😉

rene82
23. apr 2012

@adrika79 možno záleží aj od vzoru. každá sa naťahuje, väčší vzor možno viacej alebo je robená "na voľno" myslím pri háčkovaní, že neťahala moc priadzu

rene82
23. apr 2012

@bv_alexandra poslala som ti žiadosť o priateľstvo a potom ťa môžem pridať 😉

adrika79
23. apr 2012

@rene82 rozumiem, ale aj tak... uf, to sa mie ste nestalo... teraz sa ta mamina boji, ze jej to bude kratke, ale ja mozem len take uhackovat, ake mi da miery - podrobne som jej vysvetlila, vraj to tak vychadza, tak som zvedava... 😒

rene82
23. apr 2012

@adrika79 nuž, tak neviem 😅

lussy23
23. apr 2012

@lucula73 krásna

Inak už mám hotovú prvú čiapočku🙂 Len ešte chcem urobiť oblúčiky a nejakú ozdobu na ňu. Tú ozdobu tam mám prišiť?

rene82
23. apr 2012

dokončené na zákazku, čelenka, čiapočka a bolerko pre novorodenca (teda ešte nie je na svete)

babatenko
23. apr 2012

Ahojte, dievčatká... Ja som sa celý život výhradne zaoberala iba ihlicami, okolo háčika som ani neprešla... Teda, až doteraz. Chcem z mojich štrikovaných vecičiek vytiahnuť všetok potenciál, a tak ich doplniť o háčkované aplikácie, ktoré sú božsky nádherné. Napríklad i tu som našla kopec krásnych háčkovaných apilkácii: http://www.kouzlenishackemajehlicemi.cz/autorsk...
Mám ale otázočku - myslíte, že ako totálny začiatočník s háčikom dokážem čosi také vyčariť? prípadne, neviete mi poradiť nejaký úplne jednoduchý návodík na jednoduchú háčkovanú kvetinku?
Ďakujem 🙂

rene82
23. apr 2012

@babatenko ahoj. určite dokážeš. je to fakt jednoduché. a veľa návodov nájdeš aj na www.mimibazar.cz (záložka návody a tam je to tiež potriedené na háčkovanie, šitie, štrikovanie,...)

flossie
23. apr 2012

ahojte mamicky....ja by som sa chcela opytat, ci objednavate vlnu cez net a ci mate nejake dobre vychytane overene stranky??? dakujem 🙂

rene82
23. apr 2012

@flossie ahoj. lucka odtiaľto má galantérku a predáva aj cez net (môžeš aj ip poslať objednávku) http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=80233

teraz má aj dáke výpredaje a celkom dobré ceny a veľký výber farieb

flossie
23. apr 2012

@rene82 dakujem...a aky ma nick tu na MK?

rene82
23. apr 2012

@flossie tuším lucia32? kuknik pár stránok dozadu. zvykne prispievať každý deň

monalisatko
23. apr 2012

@rene82 nádherná súpravička. Cukríkovááááááá 🙂 🙂 🙂

adrika79
23. apr 2012

@rene82 ziadost z FB mi ziadna neprisla 😒

adrika79
23. apr 2012

No konecne hotove... 🙂

monalisatko
23. apr 2012

@adrika79 jééééj, milučké 🙂 🙂 🙂

adrika79
23. apr 2012

@monalisatko Moja oblubena lienka :D

lussy23
23. apr 2012

@rene82 nádhera
@adrika79 krásne

kibuk
24. apr 2012

@adrika79 paradne 🙂

kibuk
24. apr 2012

vyskusala som jednu ciapocku z kamili a som spokojna 🙂

rene82
24. apr 2012

robila som gaťky (plavky, opalovačky) ešte dorobím aj podprdu. len nie je to na pláž, ale len na dvor a doma (lebo ja vyzerám ako veľryba 😀 a sú dosť dierkované). ale vyžiadal si to mm 😀

kibuk
24. apr 2012

@rene82 hmm paradne 🙂

letuskah
24. apr 2012

@rene82 ty si aka vzorna manzelka, mala by som si brat priklad 😀 😀 😀 ale su krasne, ten vzor je super

babatenko
24. apr 2012

Ahojte, dámy 😉
Takže výsledok včerajšej večernej drámy - kopec nadávania a najmä párania, veľa repete videí... A naučila som sa podľa video návodov háčkovať 😲
Som nevýslovne spokojná... Nie je to ešte žiadne umenie z mojej strany, ale som naozaj, naozaj šťastná.
Len mám pocit, že som si oslabila ruku a vyvolala novú závislosť... Z práce utekám kupovať vlnu 😀 Apropo, háčkovala som s háčikom 4,5 a s vlnou Lada luxus, je to také húževnaté teda... prosím, odporučte mi veľkosť háčika a vhodnú vlnu na čiapočku teraz na jar , ďakujem 🙂