Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

feuer
2. mar 2014

Vedela by mi niektora poradit? Robim ciapku z pruzneho vzoru ale neviem ako budem uberat ma niekto skusenosti? Dakujem

letuskah
2. mar 2014

@feuer napis konkretnejsie aky vzor, kde chces uberat a tak 😉

lucka654
3. mar 2014

moja prvá pre Emku🙂 neskutočne sa z nej teším🙂

tiffanka
4. mar 2014

Nedali by ste mi, prosím, návod na ponožko-papuče pre 3 ročnú babulku? Dííík.

fatima30
5. mar 2014

@tiffanka
aj mne by sa hodil 🙂

tiffanka
5. mar 2014

@fatima30 kamoškina malá nezensie nič na nohách..ani len samotné ponožky... po byte pobehuje bosá, či je leto, či je zima. tak by som to chcela skúsiť, že by som jej nejaké ponožtičky spravila. Len potrebujem návod a potom by som ich nejakými gombíčkami dotvorila, proste, aby ju ohúrili a nedala si ich dole. :D

annaanna
6. mar 2014

ahojte dievčatá, aj ja som sa k vám pridala.. máte tu krásne práce.
Prosm ako háčkujte čiapku - dlhé stlpiky a ako to rozháčkujete? kolko RO ,.. dík moc

tiffanka
6. mar 2014

@kadri jeminéééééééé ty si poklad!! 🙂 Tie prvé sa mi pozdávajú totálne! 🙂..Hádam to zvládnem aj s ihlicami, keďže sa teraz viacej priatelím s háčikom. :D.. Dík za tip ešte raz. ;)

pifina
8. mar 2014

@tiffanka mne sa pacia tieto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8684 je to rychlovka, len si musis velkost upravit 😅

tiffanka
8. mar 2014

@pifina dakujeeeeeeeeeeeem 🙂...

bzzzz
8. mar 2014

@feuer Keď budeš dávať bambuľu nemusíš ani uberať, stačí na konci stiahnuť šnúrkou. Aspoň ja tak robím a vôbec to nevyzerá škaredo.

tretulka
10. mar 2014

prave dokoncena vesticka a ciapocka, na vesticku musim este gombik prisit, len ho musim najprv kupit 🙂

pynty
10. mar 2014

@tretulka môžete mi prosím poslať nejaký link návodu na hackovanie čiapočky ?

matylda18
10. mar 2014

@tretulka krasne 🙂 prosim ta na tu vesticku si mala aj navodik alebo z hlavky? 🙂 dakujem

tretulka
10. mar 2014

@pynty ciapocku som robila tak, ze som placku spravila z dlhych stlpikov do potrebnej velkosti a potom som robila vzorku, do 1ro 2DS, 1ro, 2DS, 3ro vynechat, do stvrteho ocka zas 2DS, 1ro, 2DS...opakovat az do potrebnej dlzky. Kvet som robila podla tohto navodu, len pozor na hrubku vlny, spravila som ho na cca 100 ociek a bol fakt obrovsky 😀 , tak som si dala repete na 50ociek a toto je vysledok.

tretulka
10. mar 2014

@matylda18 urobila som si obdlznik na velkost chrbatika malej, na kratsie strany som spravila slucky z retiazkovych ociek, cize som spojila dlhsiu cast s tou kratsou na oboch stranach = otvory na rukavy. Cele som to obhackovala ks, a potom uz len vzorka, taka ista ako na ciapocke, vid koment vyssie. Zdalo sa mi to malo, tak asi v 7r som uz robila 3DS, 1ro, 3DS, aby to bolo sirsie, ale to uvidis sama, mozno Ti budu tie 2DS dost.

bambulka222
10. mar 2014

@tretulka ahoj, prosim nahodou nemas navod k tomu krasnemu ruzovemu svetriku, co si robila? dakujem 🙂

zuzkaanicka
10. mar 2014

@bambulka222 mne ho @tretulka davala nedavno 😉 ... ja uz hackujem, tak ho mam otvoreny😉
http://cdn771.asmira.com/photo/88/11488/forum/3...

bambulka222
10. mar 2014

@zuzkaanicka dakujem, len to je navod na fialovy svetrik a @tretulka uverejnovala potom este jeden ruzovy svetrik 🙂

zuzkaanicka
10. mar 2014

@bambulka222 jeej, tak to som nezaregistrovala 🙂 ... mna totiz ten fialkovy tak zaujal, ze som ho operativne zaradila na prve miesto v zozname a uz sa velmi tesim, ked ho dokoncim a obleciem malej zabke 😉 ... idem mrknut na ruzovy.

matylda18
10. mar 2014

@tretulka dakujeeeem si mila 🙂))

zuzkaanicka
10. mar 2014

@bambulka222 no, uz som nasla aj ten druhy, tak dufam, ze nam @tretulka poskytne navod, lebo ten je tiez velmi pekny 😉

tretulka
10. mar 2014

@bambulka222 ten ruzovy s pruzkami je podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4285

tretulka
10. mar 2014

@zuzkaanicka @matylda18 joj dievcata, tolko chvaly, dakujem, potesili ste ma. Som rada, ze som pomohla 🙂

zuzkaanicka
10. mar 2014

@tretulka dakujem 😉 ... Ty sem davas take krasne veci, ze ja sa uplne na hackovanie preorientujem 😅 ... ved uz mi na strikovanie a sitie neostane ziaden cas 😅

bambulka222
10. mar 2014

@tretulka dakujem 🙂 a pridavam sa veru k nadsenym obdivovatelkam tvojej prace 🙂 naozaj krasne vecicky robis 🙂

zuzkaanicka
11. mar 2014

@tretulka prosim Ta, kolko vlny si spotrebovala na ten fialovy svetrik? ... a aku velkost si robila? ... pisu tam 300g na 5-6 rokov, ale mam dojem, ze som nejaka spotrebnejsia 😅

hasleerka
11. mar 2014

dievčence neštrikoval niekto nejaký pulovrík pre 12ročné dievča????

zuzkaanicka
11. mar 2014

@hasleerka ja mam 11.5 rocnu dceru, takze takej som strikovala, co potrebujes vediet?