Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

sirael
20. jan 2013

@avanka Dakujem velmi pekne za navod, to je presne ona 😀

meggi0201
20. jan 2013

@vianocnystromcek podrážka a vrch je robený podľa tohoto http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=2890 akurát ich mám vyššie, dala som cca 5 riadkov DS, klopku na botke je obdĺžnik z cca 20 RO, prišitý na vnútornej strane, dierka na gombík a obšitie podrážky, poprípade podobné botky sú z tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7492

vika12321
20. jan 2013

neviete mi prosím Vás niekto poradiť návod na tieto krásne papučky ?? 🙂

mirkakab
20. jan 2013

@vika12321 tie by som aj ja skúsila, sú nádherné ...

janabanc
20. jan 2013
evvkaa
20. jan 2013

ahojte som tu uz dlhsie v skupine len som este nepridala nic tak teraz idem aj ja nieco dat suknicky 🙂

wolfina
20. jan 2013

@tretulka moc diky jsem nadsena presne tohle jsem hledala..diky

poisonblu
20. jan 2013

@vika12321 tie som robila ja...navod mam niekde v pc, ale tam sa neviem kedy dostanem, lebo odkedy mam babatko, tak fungujem iba ma tablete...ale skusim ti ich najst, bol to pisany navod

irennn
20. jan 2013

Holky, vy jste tak šikovné....já bych to tak chtěla umět, ale neumím ani očko a mamka bydlí daleko,aby mi to ukázala...,tak se můžu jenom na tu krásu pro miminka dívat. 😒

tretulka
20. jan 2013

@wolfina som rada, ze som pomohla 🙂

tretulka
20. jan 2013

@evvkaa jejeeeej, spravim aj ja malej na leto

wolfina
20. jan 2013

zda se me jendoducha na vyrobu ae o to krasnejsi... hned dneska se nani vrhnu

sirael
20. jan 2013

@irennn Ja som pred mesiacom tiez nevedela ani ocko a zrazu - ono to ide a nie je to az take tazke 🙂

rory_g
20. jan 2013

Holky, kde nakupujete příze? U nás je švadlenka taková nijaká...a na netu nevím, abych nenaletěla. Co MMB? Jinak taky přihodím nějaké ukázky, které mám vyfocené 😉

triminka
20. jan 2013

@evvkaa suknicky su krasne 😵 ja by som taku chcela spravit dcerke, no som uplny zaciatocnik,dnes sa chystam zacat prvu ciapocku 😅 vies mi nejak lopatisticky vysvetlit,ako si robila suknicku? pripadne dat link na nejaky navod?
dakujem za ochotu

evvkaa
20. jan 2013

@triminka navod nemam urobila som retiazku dlhu podla obvodu a uzrobila som pre starsiu 11cm pas a potom som striedala volanovu vlnu jeden riadok a vlnu druhy riadok

triminka
20. jan 2013

@evvkaa dakujem....asi len budem musiet kupit a skusit cosi stvorit 😀

evvkaa
20. jan 2013

@triminka neboj pojde ti to chce to len trpezlivost ja hackujem cca 10 mesiacov a ani sa mi to nevidi lebo som toho uz tolko urobila 🙂 pojde ti to drzim palce 🙂

triminka
20. jan 2013

@evvkaa vdaka za povzbudenie 😉

devicka
21. jan 2013

@julianka777 Ahoj, prosím ťa, preaké veľké dievčatko je tento svetrík? Veľmi sa mi páči. Chcela by som svojej malej uháčkovať. Mohla by si mi napísať, aký si dávala vzor? Ďakujem, eva

17anit07
21. jan 2013

ahojte dievcata nemate niektore navod na deku ale nie z kociek myslim taku vlnkovu dakujem

blka
21. jan 2013

@irennn Já jsem také neuměla háčkovat a naučila jsem se to podle internetu 😉

matusssa
21. jan 2013

@17anit07 na strane 458 daval niekto ten vzor 🙂

monalisatko
21. jan 2013

@evvkaa krásne sú sukničky. Aj ja sa chystám, mám už aj vlnu, len musím dokončiť teraz začaté vecičky 🙂

silviatkoo
21. jan 2013

Daaamska 🙂....teda, že moja 😀

17anit07
21. jan 2013

@matusssa srdecna vdaka 🙂