Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

olina22
2. apr 2013

@miruska76 su krasne skoda ze mam iba chlapcov

cleona
2. apr 2013

Vcera som dokončila "baby balíčky" pre moje tehotné kamaratky. Ako sa vám pozdávajú? ;) Dúfam, že sa budú páčiť.

galosha
2. apr 2013

AHojte všetky šikulky, mám takú blbu otázku, lebo už ma ruky bolia z toho rozmotávania pokazeného 🙂 háčkujem totižto poťah na vankúšik so vzorom britskej vlajky, teda tri farby na striedačku ( a na porazenie 🙂 a teda by som potrebovala vedieť nejaku fintu, ako to robiť s troma vlnami súčasne, lebo sa buď zamotávam na zbláznenie alebo sa mi hrozne nechce zakaždým strihať ukončovať a opäť načínať 🙂 je to asi blbá otázka a predpokladám že inak to asi nepojde, ale budem vďačná za každú radu 🙂 Ďakujeeem krásne a pekný deň 🙂

vera_vila
2. apr 2013

@galosha tak nestříhej a nenavazuj, ale jednotlivé barvy prostě přetahuj...

galosha
2. apr 2013

No, ja som písala že to bude sprostá otázka 🙂 ale teraz bude ešte sprostejšia 🙂 ako mám preťahovať tie farby ? 🙂 prepáčte za moju nevedomosť 🙂

katkaaalex
2. apr 2013

@luci66 Kraaasna ciapocka🙂 Mozem ta poprosit o navod na ten vlnovkovy vzor? Jednu ciapocku som tak skusala len sa mi nejako nedarilo ... Dakujem velmi pekne🙂

poisonblu
2. apr 2013

baby, poradte, aku aplikaciu na ciapocku?

matusssa
2. apr 2013

@poisonblu mne sa paci bud bez aplikacie alebo ta mala hlava macka 🙂 ten velky je uz podla mna moc 🙂 a krasna ciapocka nemas navodik? 🙂

poisonblu
2. apr 2013

@matusssa ok, diky...tiez sa mi tej velky maco zda moc...navod nemam, robila som podla obrazku...zacnes normalne na placlku dlhymu stlpikmi..ked mas potrenpbnuy priemer, tak vzor je 4 reliefne predne stlpiky, 4 reliefne zadne stlpiky....takto 2 rady za sebou, a potom dalsie 2 rady opacne, najskor zadne a potom predne stlpiky...lem je uropbeny 2 reliefne predne a 1 reliefny zadny

matusssa
2. apr 2013

@poisonblu diky moc 🙂 som myslela, ze je to nejaky iny vzor 🙂 kujeeem

blka
2. apr 2013

@poisonblu Taky bych nechala bez nebo dala toho malého medvídka. Ten velký už není moc pěkný.

tomaskovamaminka
2. apr 2013

@miruska76 Krasne suknicky, a ta ruzovkasta taka zvlastna priadza??? Mozem sa spytat ak to je? Ja mam len chalanov:( ked vidim taketo krasne modely tak mi je trosku smutno:(
@poisonblu ja som tiez za maleho macka ;)

miruska76
2. apr 2013

@tomaskovamaminka ďakujem to je volanova vlna Ice yarns cha cha cha, velmi pekne takto ukaze 🙂

tomaskovamaminka
2. apr 2013

@miruska76 Dakujem🙂 Aj ked neviem ci budem niekedy niekomu robit a ci sa mi ju u nas podari zohnat, a z netu neobjednavam:( Ale vyzera velmi zaujimavo🙂 😵

mayocka
2. apr 2013

@tiffanka uz mi z toho hackovania asi hrabe,dnes sa mi snivalo ze som od teba zistovala ako si robila ušká na tej hello kitty....
Inak a ako tie trojuholnicky mam obhackovat? A tie uska pekne stoja ked sa prisiju ci ?

hricmajka
2. apr 2013

@madlenka29 mohla by som vas poprosit o navod na ten vzor na ciapke? dakujem...

madlenka29
2. apr 2013

@hricmajka jistě,že posílám,je opravdu moc pěknej 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10190

katkaaalex
2. apr 2013

@luci66 Dakujem velmi pekne🙂

tiffanka
2. apr 2013

@mayocka 😀 😀 😀 😀 ... a čo, prezradila som ti? Či si sa skoro zobudila? 😀 Ak to bola náhodou tá druhá možnosť, tak ti to prezradím teraz, ak ich samozrejme ešte nemáš hotové. 🙂 už presne neviem, na koľko očiek som začínala..ale to je jedno, spravíš od oka, ako ti to pasne na čiapku 🙂 ... ja som spravila štyri rovnaké a potom som ich krátkymi stĺpikmi obháčkovala, ale nie úplne dookola - len odvesny, preponu som nechala tak, aby som to prišívala o tie pôvodné retiazkové očká. A o to, či to pekne stojí sa báť nemusíš... stojí to ako naškrobené !😀 😀 😀
Už asi spíš, tak ma mrzí, že som ti nestihla zaželať pokojné sníčky. 😀 😵

lucineska1
3. apr 2013

nemáte doma prosím návod na háčkovaného medvěda z praktické moderní ženy? bohužel jsem někde ztratila ten časopis :(

mirabel89
3. apr 2013

Milé háčkarky, chcem sa vás opýtať....som začiatočník, mám za sebou len zopár čiapočiek pre dcérku. Chcem si pre seba uháčkovať nejaký komplet..čiapku a šál...a nemám žiadnu skúsenosť so 100% vlnou..chcem vyskúsať eskimo od drops. Máte s ňou skúsenosť? Nepichá alebo sa nevyťahá? Ďakujem pekne za radu

matusssa
3. apr 2013

@mirabel89 ja nemam skusenosti zatial s touto vlnou, ale chystam sa na nu, ale co ja viem, tak od dropsu su vsetky vyborne 🙂 ale urcite ti baby poradia 🙂

esmemia
3. apr 2013

@matusssa ahoj tu je nieco podobne http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8267 ako robila
@poisonblu ,ale myslim,ze ti to napisala strucne a jasne 🙂

matusssa
3. apr 2013

@esmemia jeeejo, zlata dakujeeem 🙂

esmemia
3. apr 2013

@matusssa 😉

skoricaxx
3. apr 2013

@tiffanka
ahoj tu chlapčensku si robila podla dakeho navodu???

vera_vila
3. apr 2013

@mirabel89 Od Drops mám Safran - 100% bavlna a je super... Když si nejsi tou vlnou jistá, zkus třeba merino-vlny, myslím, že jsou trochu jemnější, než 100% vlny...
@lucineska1 to víš, že ho mám...

skoricaxx
3. apr 2013

@natalitimk
ahoj mas na tu so šiltikom aj daky navod