Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
3. aug 2012

@bambola Hit som hackovala na 3 alebo 3,5, 4 sa mi zda moc velka, predsa len je to relativne tenka priadza a tie haciky sa nesmykaju aj ked nemaju rucku ale lepsie sa drzia tie s ruckou, hlavne tie tensie, pri 5 je to jedno ale tensie su lepsie s ruckou.

cicimon
3. aug 2012

@bambola ja mam ten zlty a mne napr ta kovova cast z tej plastovej vypadla..

letuskah
3. aug 2012

aaa moje veldielo na ktore som patricne pysna, pre malu susedku 😵

bambola
3. aug 2012

@letuskah tie su krasne 😵

lussy23
3. aug 2012

@letuskah nádherné

bambola
3. aug 2012

a este sa opytam, ked uz mam dnes taku seriu 😀

ja som zatial vzdy zacinala tak, ze retiazka - dokruhu - a potom DS ......
ako sa robi, ze zacnem 6KS do kruhu? 😕

lussy23
3. aug 2012

@poisonblu krásne sú @petraslov nádherná dcérka aj čiapočka @monalisatko krásne dielka @fatima30 krásne dielka aj model🙂 @tunylyk krásna čiapka.@tretulka krásne @bambola krásnučké @bv_alexandra JA ja už dlhšie mám v pláne robiť tie čiapočky, tri mám už hotové, idem robiť ešte ´dalšie @janefonda nádherné dielka @fatima30 krásna čiapočka

monalisatko
3. aug 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

monalisatko
3. aug 2012

@letuskah jéééj, fakt sú krásne. Máš byť na čo pyšná 🙂

petraslov
4. aug 2012

@bambola vtedy nehačkuješ na začiatku retiazku, ale si urobíš záťažný uzol.
@lussy23 ďakujem, a to dievčatko je naša susedka, to bola čiapočka pre ňu 😉

letuskah
4. aug 2012

baby dakujem, este mam jedny ale musim dokoncit a darovat, tak potom 😵

bambola
4. aug 2012

@petraslov to je sice fajn 😀 ale ked ja neviem co je zatazny uzol, a nikde som nenasla 😅

bambola
4. aug 2012

@petraslov dakujeeeem, som nevedela ako je to anglicky 🙂

petraslov
4. aug 2012

@bambola niet zač 😉

cucuriedka
4. aug 2012

Ahojte maminky, obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc. Nerozumiem jednemu navodu na pletenie na falosny patentovy vzor, mozno niektora z Vas viacej skusena mi bude vediet poradit ako sa pohnut dalej:

Opis patentu:
1r. stale hladko (tomuto rozumiem)
2r 1oko obr., 1 dvojite oko (pravou jehlici vpichneme do nize leziciho oka posledni licove r., oko upleteme hl. a tim pustime predchazejici r.,
2r. stale opakujeme

nerozumiem moc ako sa robi to dvojite oko, ci mam vpichnut do oboch ociek naraz a spliest ich hladko... no a potom ako opakovat druhy riadok... lebo podla toho ako sa to javi mi to teda moc nehovori co s tym mam robit ☹ treba tam aj ten prvy riadok co je stale hladko robit medzitym?

Budem Vam velmi vdacna ak mi pomozete pohnut sa dalej.. smutne ale zasekla som sa hned za pruznym vzorom co je asi 7 riadkov o dzacatia strikovania 😖

monalisatko
4. aug 2012

tak konečne pridávam dokončené svetríky s čiapočkami pre bábätká dvojičky + ich sesterničku. Už sa majú narodiť za nejaké 2 týždne 🙂 Už len všetky vecičky preperiem a previažem stužkami a môžme čakať na ich príchod. Nie je to nejaké veldielo, ale sú to moje prvé svetríky, tak sa hádam budúce mamičky potešia 🙂

adrika79
5. aug 2012

@cicimon a skus bv_alexandra, je z petrzky a predav aj cez net vlnu a tak...

adrika79
5. aug 2012

@evelin116 bv_alexandra predava cez FB co ma alebo objednava alebo lucia32 tu na MK ma vlastnu galanterku http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=221569

cicimon
5. aug 2012

@adrika79 diki

lucinocka
5. aug 2012

@monalisatko kraaaaaaaasne 🙂 nepredavas ?🙂

bacillka
5. aug 2012

@bambola ahoj aj ja ich mám kúpené a držia sa dobre sú trošku hrubšie jediné čo mi na nich vadí je že keď to vyberieš z obalu tak nevieš veľkosti nie sú očíslované na jednotlivých háčikoch

ellysa
5. aug 2012

@monalisatko krásne, máš aj nejaký návod, alebo aspoň približne ako ich robíš?

lussy23
5. aug 2012

@monalisatko krásne

monalisatko
5. aug 2012

@lucinocka ďakujem, zatial na predaj nie, lebo mi to časovo nejak nevychádza 🙂 Už pomaly začínam plánovať jeseň a zimu pre dcérky, len spravím pre tie 3 bábätká nejaké mojkadlá 🙂

monalisatko
5. aug 2012

@ellysa ďakujem. No návod nemám, robila som z hlavy. Chrbátik je obdĺžnik, velkosť záleží od veku dieťatka. predný diel sú tiež 2 obdĺžniky, len na jednej strane som trocha uberala akože dekolt 🙂 No a rukávy taktiež obdĺžniky, len pár riadkov pred koncom som z každej strany pridávala, aby pod pazuškou nebolo tesné. Po zošití som celé obháčkovala. Inak je to celé z polodlhých stĺpikov 🙂

monalisatko
5. aug 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

letuskah
6. aug 2012

@cucuriedka no ja teda nemam tusenia ale mi to vychadza tak ze prestrikujes ocko z predchadzajucej rady ktore lezi pod nasledujucim ockom aktualnej rady a to aktualne zhodis z ihlice a tam ti vznikne take pretiahnute ocko, ked sa na to potom pozries tak sa ti striedaju ocka tak ze mas nad sebou dve ocka obratene a jedno dlhe hladko. ak je to ono tak sa to zvykne robit aj tak ze prestrikujes 1 obratene, 1 prehodis na ihl. 1 obratene, 1 prehodis a v dalsom riadku strikujes to co bolo obratene tak prestrikujes hladko (aby si mala z licovej strany obratene) a to druhe co si len pretiahla tak ho strikujes obratene aby si mala z licovej hladko... dufam ze som to napisala aspon trosku zrozumitelne 😨

cucuriedka
6. aug 2012

@letuskah hej aj mne sa ten vzor zda taky ze 1 ocko prehodim... a nakoniec som guglila este anglicke navody, a vyzera to tak ze je to polovicny rybarsky vzor (teda presne tie kroky podla toho postupu boli), tak to naozaj tak asi bude ako aj ty hovoris tu prvu verziu... no ale zamotane to je, zvlast ked podla nazvu ocka nikde nevyguglim co maju na mysli.

Dakujem!