Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mami29
3. nov 2013

@vierazit198 ted nevim co presne myslis, myslim ten navod?

dabon
3. nov 2013

@vierazit198 ahoj, robila som to podľa tohto návodu http://www.repeatcrafterme.com/2013/04/crochet-..., je tam aj video, skus, snad sa z toho vysomáriš 🙂 ak nie napíš 🙂 😉

vierazit198
3. nov 2013

@mami29 vsak postup teda ak sa da by som poprosila 🙂 🙂 🙂

pitruskaskarolinkou
3. nov 2013

Ahoj háčkařky, dovedly byste mi poradit, jaká příze by mohla být nejlepší na tuto čepku, aby vypadala co nejvíc podobně jako na tom obrázku ? Moc Vám děkuji !

tretulka
3. nov 2013

@vierazit198 myslis tu zelenu bekovku? na str, 622 som davala navod

esmemia
3. nov 2013

@vierazit198 dakujem a na ktoru ciapocku chces navod?

lucinkab
3. nov 2013

@vierazit198 dakujem. No viete ja háčkujem z hlavy čiže návod nemám... ale ked pohladate internet najdite si lubovlne topanocky s navodom a na ten postup uhackujte sovičkove....potom uz len oci a zobacik a to zvladnete aj bez navodu 🙂 😉

lucinkab
3. nov 2013

@vierazit198 ahoj, Ďakujem za pochvalu... Ja háčkujem všetko z hlavy nie podľa návodov....vždy potrebujem len rozmery na veľkosti 🙂 ale verím že nájdeš s podobným motívom kde bude mať aj návod 🙂

tinkaaa
3. nov 2013

baby z čoho háčkujete ušianky? mám doma kúpenú doru to asi nie - či?

madlenka29
3. nov 2013

@tinkaaa já dělám hodně z Dory a ušanku jsme dělala Mimoňáky - musíš dvojitě a 6 háčkem a pak takovýhle čepky,taky dvojitá Dora

tretulka
3. nov 2013

a tu je moja modelecka v ciapocke a nakrcniku 🙂

tinkaaa
3. nov 2013

@madlenka29 ahaa - lebo čítala som všade inak písali tango,lada a tak by som takú overenú potrebovala

madlenka29
3. nov 2013

@tinkaaa no pokud jí dáš dvojitě,tak je pěkně silná,tedá já dělala jen dlouhý sloupky a ty druhý to jsou křížený,ale z dvojitýho je to lepší 🙂

olina22
3. nov 2013

@vierazit198 polodlhym stlpikom

olina22
3. nov 2013

@madlenka29 je to krizeny dlhy stlik najprv pichnes do druhej direrky urobis stlpik a potom do prvej

madlenka29
3. nov 2013

@olina22 díky 🙂

mahulenka87
3. nov 2013

baby, máte niektorá "dielo" z tejto vlny? Chcem vidieť ako to vyzerá finálne
(priadza Vals)

nika1985
4. nov 2013

@vierazit198 ahoj neviem ci myslis tu fialkovo bielu tam je klasika dlhy stlpik len ta vlna to tak robi je to himalaja dholpin.

vera_vila
4. nov 2013

@mahulenka87 Dílo nemám, ale vypadá nádherně - viděla jsem z ní pár čepic a nákrčníků a dost vážně o ní uvažuji....

vera_vila
4. nov 2013

@pitruskaskarolinkou koukni se na vlnika.cz, oni tam mají hodně takových efektních přízí a třeba najdeš i nějakou tomu podobnou.

vera_vila
4. nov 2013

@vierazit198 Můžeš si vybrat

vierazit198
4. nov 2013

@vera_vila AHOJ chcem ti srdecne podakovat za obrazky ty jedina si mi poslala navod ...som zaciatocnik a neviem a nerozumiem vela veciam... kocky odtialto mi vatsinou povedali ze to robili z hlavy ...no nevadi dakujem len sa chcem este spytat ako si robila ciapku ked si robila vzor...???? len do kazdeho ocka dlhy stlpik,,, dakujem 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

vierazit198
4. nov 2013

@nika1985 ahoj tusim som myslela tu fialovu.. aj som tam pisala

vierazit198
4. nov 2013

@olina22 ahoj a to je aky polodlhy stlpik?,, fak tom zaciatocnik neviem este tieto nazvy 😒 😒 😒

steva
4. nov 2013

tu su moje posledne,stale sa ucim

vera_vila
4. nov 2013

@vierazit198 Ano, 1 DS do každého očka...

lusinda2000
4. nov 2013

ahojte kočky, chcela by som sa spýtať a poradiť sa s Vami......idem robiť deku z dolphin baby, len neviem,či mám robiť nejaký vzor,alebo len klasické stĺpiky /ks, pds, ds/,poradíte prosím? ešte som z tej vlny nerobila,tak nemám s ňou skúsenosť...
a ešte sa spýtam,ako je to s nákrčníkom? robí sa len na obvod hlavičky veľkosť,alebo sa uberá poprípade pridáva?

natuskaf
4. nov 2013

@lusinda2000 ahoj ja som robila a normálne len dlehé stlpiky som použila

Ahojte 🙂 pridávam foto mojich dečiek a čiapočiek - pomaličky skúšam a učím sa 😉

madlenka29
4. nov 2013

@vera_vila i já moc děkuji za vzorky,dneska se mi zrovna ptala známá jestli bych dokázala uháčkovat vzor adidas a já chtěl ajít sem žebrat o návod a ty jsi byla rychlejší 🙂 děkuji