Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evka555
14. nov 2013

@vierazit198 noo, bohužial na to nemám návod a ani som ju potom neskúšala ale minule som na ňu myslela že sa na to skúsim pozrieť a nejako to vyskúšam čo z toho vzíde 🙂

vieruna
15. nov 2013

Ahojte dievcata. Prosim Vas, tie co ste z BA a okolia, ked nakupujete pletacie a hackovacie priadze v kamennom obchode, tak kde maju najlepsi vyber a ceny? Dakujem

beatushka
15. nov 2013

@nika1985 ak mas na mysli spiraly tei sa robia z retiazky, uhackujes retiazku takej dlzky aku chces a potom do kazdeho ocka hackujes 3 ds 😉

niky21
15. nov 2013

@tomaskovamaminka dakujem ;) snad sa do toho nejako dostanem,uz sa tesim na 1. Dielko 😀 este kupit hacik na vlnu a snad sa coskoro aj ja pochvalim tu ;)

17anit07
15. nov 2013

@nerreidda mozem poprosit navod na ciapocku dakujem

zon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dan81
15. nov 2013

Holky, prosím vás, která jste hackovala čepici se znakem Adidas, prosím možná je to hloupý dotaz, ale jak mám vlastně v půli řádku vystřídat barvy, když začíná znak... nějak navázat? Nevím si rady, prosím o pomoc...

17anit07
15. nov 2013

@nerreidda srdecna vdaka 🙂

olina22
15. nov 2013
olina22
15. nov 2013

@vierazit198 myslis tie nahrcniky 150ociek. Spojit do kruhu a hackovat dookola dlhe stlpiky

macickarebeka
15. nov 2013

ahojte. Ja sa aj hanbim sem daco pridat, medzi tie vase nadhery. Ja som zaciatocnicka a uhackovala som takuto ciapocku pre babatko. Prosim, co mozem este zlepsit? Vy ste tu take velke sikulky a urcite mi poradite, co zlepsit🙂

anoli85
15. nov 2013

@macickarebeka To je háčkované z Dolphin baby? Já ji mám objednanou a přemýšlím, co z toho vytvořím. Vaše je moc pěkná 🙂

macickarebeka
15. nov 2013

@anoli85 dakujem. Ano je to dolphin baby. Je velmi prijemna na dotyk - ako stvorene pre male dietatko🙂 Je i dost hruba, takze na zimu ako vysita.

esmemia
15. nov 2013

Ahojte,dlhsie som nic nenahodila,tak aspon taku dnesnu rychlovecku pre dcerku....fotene teraz vecer mobilom. Za kvalitu prepacte.

lubif
16. nov 2013

Ahojte mkocky, prosim Vas neviete nahodou o nejakych dobrych strankach s navodmi na hackovanie prstami - finger crochet? ALebo s hrablami ???? Neviem ako sa tomu spravne hovori 😅 Raz som videla tu na MK nejaku fotku s ciapockou robenou na prstoch, ale bolo to davno.... Dakujem vopred za pomoc 😉

beatricer
16. nov 2013

toto som vytvorila z dolphin baby

mami29
16. nov 2013

Udělala jsem si radost

macickarebeka
16. nov 2013

Ahoj, mohli by ste mi prosim poradit co mam zlepsit na ciapockach?

esmemia
16. nov 2013

@beatricer je to naaadherne

dorinek
16. nov 2013

@beatricer - to je nádherné. Chci se zeptat...to je žinylková příze ?? Pouští vlákna ?? Já si koupila Velvet Chenille od Ice Yarn a byla jsem docela zklamaná, když jsem z toho pletla šály pro děti, tak jsem byla samý chlup.....na to, že to nebyla žádná levná záležitost, tak ta kvalita mě teda zklamala 😔

dabon
16. nov 2013

Pre moju lasku - je nadsena, uz s nou aj spinka, vola sa Farbička 😉

beatricer
16. nov 2013

@dorinek, vyzerá , že to je žinilková priadza volá sa dolphin baby ale vôbec nepúšťa chlpy pri práci. Je veľmi príjemná na dotyk a mamičky ju veľmi chvália. Len sa z nej nedajú robiť bambule lebo vtedy vyplzne

sonica
17. nov 2013

@dabon ten konik je neskutocny 😵 😵 😵

harula1
17. nov 2013

ahojte kocky, po dlhsom case pridavam aj ja jednu 🙂

nherry
17. nov 2013

Ahojte baby. Prosim vas neviete mi poradit ci maju vobec v nejakom eshope skladom vlnu tango ?

natyi25
17. nov 2013

ovečkový set hotový :D

evicka1
18. nov 2013

slečny počujte kde robím chybu ked si pletiem ten baktus ale na konci kde pridavam neviem ako to urobit aby sa mi nerobila taka velka medzera... ako sa spravne v pleteni nahadazuje ocko

blka
18. nov 2013

@beatricer To je parádní čepko-šála 🙂 . Máš na to prosím návod?

beatricer
18. nov 2013

@blka navod robený na kolene - začínala som s nákrčníkom 72 očiek, DS vpichované do stĺpikov 1r. - 4r bez uberania, v 5r.som robila 8DS a 9 a 10 zháčkované, posledné mi nevyšlo 8DS ale 9DS-zle som rozrátala a nechcelo sa mi to už párať,
6r. bez uberania
7r. 7DS, 8 a 9DS zháčkovaný
8r. bez uberania
9r. 6 DS, 7 a 8DS zháčkovaný - to je prvá časť nákrčník.
kapucka - v predu som vynechala 12 DS v strede na otvor.
1r až 4r som robila tam a späť,
5r. som pridávala takto - 4DS, v 5DS rozháčkovala na 2DS
6r. - 8r bez pridávania
9r. 3DS, v 4 DS som rozháčkovala na 2DS
10r. - 12r. bez pridávania
13r. 4DS, 5 a 6 DS zháčkovaný
14r. nič
15r. 3DS, 4 a 5 DS zháčkovaný
16 - 21r. už len toľko koľko je očiek
v 22r som zháčkovala s druhou stranou, nezošívala som, samozrejme záleží akú veľkú robíte.
kapucku som obháčkovala s KS a našila bambuľky
určite to nie je najlepší návod, no niečo z toho vzniklo
teraz by som už na tom nákrčníku nevynechala 12 očiek ale len 4 -6 očiek, aby tá kapucka bola viac uzavretá a netrčali tak ušká.