Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

esmemia
5. okt 2013

Zienky prosim poradte mi,neviem prist na to aky je to vzor na ciapocke ,v strede su pecicky,ale zaciatok a koniec,s tym si neviem dat rady,robila som polodlhe stlpiky a aj krate stlpiky a ani jedno mi tak neukazalo netusim a snad ak je tu aj autorka sa nenahneva,ze som si pozicala fotku. Ospravedlnujem sa,ale som smutna,ze si neviam dat rady.

dabon
5. okt 2013

Najfarebnejšia taštička pre moju prváčku 🙂

poisonblu
5. okt 2013

@esmemia mne to tiez vyzera ako KS, mozno zalezi od vlny, ze ako to ukaze...

esmemia
5. okt 2013

@poisonblu no robim to elianom nicky hacik 4 A teda nic moc,uz som skusala dat aj dvojmo ,iny hacik a nic ,no neostava mi nic ine iba nechat ks ,nedavat dvojmo vlnu a pockat kym bude ciapocka hotova,ze ako to ukaze.

arlette
5. okt 2013

ahoj holky, chtěla bych poprosit o radu.
Koupila jsem si vlnu Dorota - se smyčkama, chtěla jsem dcerce ukáčkovat čepičku tady podle tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=12659 , ale já se v těch smyčkách nemůžu nějak hnout, tak nevím co s tím. Poradíte mi prosím jak udělat aspoň něco z té Doroty?
Děkuju

poisonblu
6. okt 2013

@esmemia a krizene KS by to nemohli byt?

jaja32
6. okt 2013

@alenitka krasne 🙂

esmemia
6. okt 2013

@poisonblu ty si poklad,to ma nenapadlo,vyskusam 🙂) a podam info

haniar
6. okt 2013

ahojte. neviete mi niekto poradit...chcela by som malemu uhackovat vesticku. ale vsade som nasla len same dievcenske. nerobili ste niektora? vobec ma nic nenapada 🙂 dakujem

alenitka
6. okt 2013

@esmemia tak ta je kraaasna 🙂 ked sa podari daj info a foto 🙂

alenitka
6. okt 2013

@poisonblu a tie krizene stlpiky sa robia ako ? nkde neviem najst navod nato 🙂

poisonblu
6. okt 2013

@alenitka toto je pre DS, ale to iste plati aj pre KS http://crochet.about.com/library/blcrosseddc.htm

esmemia
6. okt 2013

@poisonblu no skusala som aj tie krizene ale sa mi to nepacilo,nechala som iba kratke stlpiky

dada200
6. okt 2013

Práve dokončené.

poisonblu
6. okt 2013

@dada200 aka je to vlna, prosim ta? Hladam nieco co je hebke a nehryzie

poisonblu
6. okt 2013

@alenitka prosim ta, z akej vlny si robila tu ciapku a nakrcnik?

alenitka
6. okt 2013

@poisonblu tu vlnu som si doviezla zo spanielska, tu sa kupit neda, uz som ju tu na SK hladala, lebo je suprova a uz mi dochadza...

alenitka
6. okt 2013

@poisonblu ale hebka a nehryzava je baby dream, taka chlpatkova, dnes som z nej dokoncila ciapku a rukavice... zajtra ti tu hodim foto,

dada200
7. okt 2013

@poisonblu je to ICE yarn baby batik + YarnArt Elite pletené trojmo

madlenka29
7. okt 2013

holky nějaký návod na háčkované palčáky-jednoduchý 🙂 🙂 🙂 nemáte některá?
na MMB jsem našla,ale nevím jestli bych to zvládla 🙂

yarnie
7. okt 2013

Najnovší prírastok. Z merina.

yarnie
7. okt 2013

Ako otočiť fotku v príspevku?

harula1
7. okt 2013

@esmemia Ahoj, tak presne aj ja som toto riesila co ty, ale pri hrackach. Nakoniec som zistila, ze ten kratky stlpim nahadzujem inak ako sa ma. Prve nahodenie je ze hacik davas zhora a potom to druhe zospodu. A potom vzniknu taketo stlpiky. Skus

esmemia
7. okt 2013

@harula1 dakujem za radu vyskusam ...no uz som na tych pecickach a dalsia tragedia,vobec sa to nekruti do ciapocky,ale stale je z toho ako keby decka za nervy mam :D...utekam teraz s malou von a vecer poskusam

alenitka
7. okt 2013

@poisonblu tu je slubene foto ciapky z tej chlpatkovej priadze Baby dream .. je to fakt take uplne jemnucke .. z jedneho 50g klbka mi vysla ciapocka, rukavicky a este som si obhackovala gumicku do vlasov 🙂 a to cele za 2 eura 😀

poisonblu
7. okt 2013

@harula1 ako zhora? Ja nechapem

esmemia
7. okt 2013

@harula1 volako som to asi nepochopila...ked mam jedno ocko na haciku a na kratky stlpik sa ma vlastne dat cacik do ocka,pretiahnut priadzu a potom zas nahodit a pretiahnut oboma ockami na haciku tak ako to mam urobit z hora ?

@poisonblu dakujem za link

poisonblu
7. okt 2013

Viete mi odporucit nejaku "worsted yarn"? Mala by to byt vlna 100g a 120-200 m..vyhovovalo by mi tango, ale nemaju farbu aku potrebujem..tak nieco podobne by bodlo

A mam na predaj elian klasik, 1,00€/klbko