Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

miruska76
4. apr 2013

@haniar z volánovej vlny, čo sa z nej robia tie šáliky, a hore som robila z elian mimi, pridávan foto volánovej vlny, čo som použila

haniar
4. apr 2013

@miruska76 s touto vlnou som nikdy nerobila. ani si to neviem predstavit

miruska76
4. apr 2013

@haniar ak chceš, tu je celkom fajn návod, treba len skúsiť 🙂 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.58150...

haniar
4. apr 2013

@miruska76 dakujem

poisonblu
4. apr 2013

Nepamatam si, ci som sem uz davala suknicku pre moju neterku

janabanc
4. apr 2013
olina22
5. apr 2013

@janabanc krasne navod mozem poprosit dakujem

vierka82
5. apr 2013

pre babatko na krst 🙂

steva
5. apr 2013

@vierka82 ahoj.papucky su nadherne,nemas nhodou navod?dakujem

ursulienka1
5. apr 2013

moje prve pokusy 🙂

nasta197
5. apr 2013

ženičky ved mi poradte nejaky jednoduchý návod na pekný svetrik pre novorodeniatko cakam babatko dievcatko a chcela by som nieco spraviť ale nemam tušenie na nete som zhanala ale nic mi nesadlo

nasta197
5. apr 2013

@janabanc nemas navod?

mamina36
5. apr 2013

dievčata viete mi pomoct ? som začiatočníčka v hačkovani a hačkujem malej lienkovu čiapku potrebujem uhackovat tykadla a netuším ako nato , dakujem ...

vera_vila
5. apr 2013

@nasta197 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10243 já bych na ten svetřík vycházela z tohoto sedýlka, spodek si pak přizpůsobíš, jak budeš chtít... Myslím, že svetřík se dá i bez návodu... vyber si vzor, začni od spodu v jednom dílu, pak akorát na ruce udělej přerušení a dokonči až k výstřihu zvlášť každou část... Pak sešij ramena a v kruhových řadách pak můžeš vháčkovat rukávy... Taky tak nějak budu dělat svetřík ze vzoru, který jsem si vybrala...

evicka1
5. apr 2013

dievčence dajte tip na nejake letne pletene vzdušné šatičky hooodne dierkovaný alebo vzdušný vzor
ďakujem

mayocka
5. apr 2013

@lucula73
@vera_vila baby ja to asi nejdem skúšať... asi radšej upečiem normálnu tortu ... toto vyzerá byť kombinácia na spadnutie a ja nie som nejaký pekárik veľký, teda žiadny,takže ja si neviem pomôcť keby sa dačo pokazilo 😒 ide len o to že malá má narodky 28.4. a manžel 8.5. to je len týždeň rozdiel a dve rovnaké torty som robiť nechcela,no zrejme bude len jedna pre malú a MM vezmem na takú pizzovú niekam 😉

mayocka
5. apr 2013

@vierka82 no úúúžasné sú! a že sú také pevné to si ako dokázala?? keď vidím capačky tak su väčšinou také padnuté... aká to je vlna? a postup? nádherá!! 😉 😉 😉

mayocka
5. apr 2013

@miruska76 ja som asi blb,ja tomu navodu nechapem 😢 😢 😢 😢 😢
neexistuje na to nejaké video??

miruska76
5. apr 2013

@mayocka myslíš na tú volánikovú sukničku? no určite je aj nejaký návod na you tube, treba skúsiť pozrieť ...

lemge
5. apr 2013

@mamina36 ahoj,ja som robila raz čertikovu ciapku,a rožky som si ušila ako tenku ruličku do ktorej som vlozila zen ohybny chlpaty drotik.. 😉boli to take zatočene rožky 🙂 myslim ze aj na tykadla by to šlo 😉

vierka82
5. apr 2013

@steva ahoj moja, ja nemam navod, ja som to len z obrazku robila 🙂

vierka82
5. apr 2013

@mayocka ahoj, priadza sa vola limone je to 100 percentna bavlna, postup nemam, to som len z obrazka a pevne su preto lebo to bolo robene mensim hacikom ako je odporucane na priadzi 😉

olina22
5. apr 2013
matusssa
5. apr 2013

@vierka82 naaadherne su 🙂

dagina
5. apr 2013

maminy, prosím vás, existuje celé video na postup čepičky??? Paní na youtobe (jak háčkuje oranžovou vlnou 😅 ), dělá vše postupně, ale třeba nechápu třeba v kolikáté řadě mám přidávat, když chci dělat různé velikosti čepiček....atd ...nevím, zda jsem se dobře vyjádřila. Na to, abych to vyčetla z psaného návodu ještě nemám 🙂, teď jsem štěstím bez sebe, že mám počáteční kolečko na čepičku 😀. Zatím míním háčkovat jen z dlouhých a kr.sl. Moc díky.

smileko
5. apr 2013

@dagina video navod som zatial nenasla, ale tu mas rozpis - jednoduchy navod a je tam aj vypocet, aky priemer ma mat zakladna placka 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

maximka33
5. apr 2013

@cleona krásné věcičky, dáš sem prosím návod na ty capáčky?

belalinda
5. apr 2013

Ahojte kocky! Musim sa Vam priznat, ze uz Vas tu nejaky ten cas spehujem 😉 ale zatial som neprispela...pretoze este nie je cim 😉 ale zacala som strikovat aj hackovat tak dufam, ze coskoro aj ja budem pridavat take uzasne vecicky ako Vy 🙂

dagina
5. apr 2013

@smileko Jj, ale i to je asi pro mě složité, neumím 2 dl.sl. do jednoho očka, upravit si to k obrazu svému pouze z kr. a dl. sloupků též neumím....každopádně si to vytisknu a něco zkusím.
Každopádně se přidává, až budu mít placku odpovídajícího průměru?????

zarinka9
5. apr 2013

ahojte baby. viem mi niekto poradiť, ako uháčkujem rožky na čertíkovu čiapočku???? trápim sa a neviem si rady. ďakujem 🙂