Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

esmemia
4. sep 2013

@poisonblu ahoj moja,ja mam ulozeny navod iba na nieco taketo,neviem ci sa to bude dat tak urobit http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9338

esmemia
4. sep 2013

@poisonblu alebo to je rad zadnych reliefnych stlpikov potom rada pevnych ociek a zas rada zadnych reliefnych ? hmmm

poisonblu
4. sep 2013

@esmemia kupila som ten navod, nedalo mi to...su to PDS ale pichane za zadnu nitku..a potom obhackovane pevnymi ockami

esmemia
4. sep 2013

@poisonblu odkial si ho kupovala prosim ta? tak som sa skoro trafila 🙂

dominikaa
4. sep 2013

@vera_vila dakujem pekne,nieco take som potrebovala 🙂

elixia
4. sep 2013

Ahojte, tak toto som nakoniec vykuzlila (original predloha par stran dozadu) - ciapka uz na malej majitelke 🙂
@vera_vila dakujem za pomoc

evka555
4. sep 2013

@elixia veľmi pekná, úplne ako predloha, ja som si ju uložila že ju tiež niekedy vyskúšam 🙂

elixia
4. sep 2013

@evka555 dakujem za pochvalu 🙂

leanol
4. sep 2013

...nevie mi niekto poradiť alebo nemá niekto skúsenosti z vlnou Hawaii... chcela by som uháčkovať dcére padavú baretku a neviem či by to bolo vhodné... veľmi pekne ďakujem...

esmemia
4. sep 2013

prosim vas nemate niektora navod na takuto ciapocku,alebo mi aspon poradte aky to je vzor ci klasicky DS ,ci viackrat nahodeny DS dakujem http://www.kreativnigalerie.cz/zbozi/733/

mamamajka
4. sep 2013

@esmemia Myslím že dlhy stlpik a predný reliefny stlpik, nie?? 🙂

esmemia
4. sep 2013

@mamamajka No vyzera to tak,len ma zneistilo to,ze tie dlhe stlpiky su volake dlhe,asi je to hackovane volnejsie ako som ja zvyknuta,uz len prist na to ako to uhackovat spravne od zaciatku co sa tyka pridavania :D

mamamajka
4. sep 2013

@esmemia http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10514 skús pridávať podla tohto, len namiesto zadných reliefnych rob obyčajné DS 🙂 a predné tak ako sú v návode..

jolinarr
4. sep 2013

@nika1985 ja ďakujem, že kopírujete moju fotografiu :(

esmemia
4. sep 2013

@mamamajka dakujem,ukladam si to a skusim

nika1985
5. sep 2013

@jolinarr prepacte ale neviem ktoru myslite ak tu modru s tym vlnennym vzorom tak tu mate podpisanu tak neviem preco vas to uraza malo by vas tesit ze sa niekto inspiruje ved ja nechcem hackovat presne podla vas len som sa tam bab pytala a prosila ich o navod lebo mi to nejde ved hackovat moze kazdy. A toto je ak sa nemylim tema kde si baby radia ako nato ked to nejde a podla coho som im asi mala ukazat ze toto myslim?

zlatelevizeedna
5. sep 2013

@jolinarr tak snad tam máš podpis a @nika1985 to nevydává za svou práci, ani v ní není vyfocené tvé dítě... Jiná situace byla, když mi někdo "vykradl" fotky vyšívaných věcí a chlubil se tím, že je vyrobil.
@nika1985 už víš, jak na ni? Taky ji mám za sebou, takže kdyby sis nevěděla v některém místě rady, klidně se ozvi😉.

malinka85
5. sep 2013

Maminy, Ak si nájdete 4 min svojho času, pozrite si toto:

https://www.youtube.com/watch?v=K1iNj0xkEz4
nika1985
5. sep 2013

@zlatelevizeedna ok dakujem este som ju nerobila citala som navod uz asi 3x vlnu som si kupila hadam cez vikend sa do nej pustim este dorabam babam na zimu taku krasnu vlnu som kupila ze som nemohla odolat este pol salika mi chyta 🙂

jolinarr
5. sep 2013

@nika1985 len ma to trochu zaskočilo 🙂 nič sa nedeje.

jankalac
5. sep 2013

moja prva so siltom

sonica
5. sep 2013

babulky nemate niektora navodik na nejaku peknu hooked kabelku? 😅

adrika79
5. sep 2013

baby, zhanam hunatu latku tzv lama - akoby hunaty zupan tmavse zelenje farby kusok 15 x 10 cm, nemate niektora? dakujem :D

mahulenka87
6. sep 2013

Kočky,ako spravim usanky - uska na ciapke? :-[ ak mozem poprosit podrobny postup alebo nakres... Len zacinam 😉

mahulenka87
6. sep 2013

@janula2011 taku by som chcela spravit pre manzela...len je to namna moc zloziteee :-[

dagina
6. sep 2013

@mahulenka87 také se chystám na svou první ušanku, teda hnedle dvě 😀. Už mám polotovar. Jukni na MMB, tam je návodů na ušanku více, teda hlavně na krytí oušek.
Pro manžela mám také v plánu nějakou čapku, ale ještě si nekoupil budndu 😀, tak musím počkat na barvičky 🙂, snad ocení trochu moje dílo osobně, najak nemá pro můj koníček pochopení.....

alenf
6. sep 2013

Ahojte,dáky jednoduchý návod ako upliesť jesennú čiapku na 10-12mesiacov máte daktorá?Som len začiatočníčka v štrikovaní🙂.

mami29
6. sep 2013

Moje poslední výtvory.

asimon
6. sep 2013

Ahojte mamicky sikulky ;) Kedze tuto temu nenavstevujem...nemam vase zrucnosti a zial ani cas na ucenie sa 😀 mam na vas ale prosbu...zhanam nejaku peknu a kvalitnu vesticku pre moju dvojrocnu dcerku do skolky...je tu nejaka maminka, co by mi bola ochotna upliest uhackovat?¿? Nejaku vesticku...dve...pravdaze nie zadarmo 😀 Kludne mi piste IP. Vopred vam dakujem za pomoc a zahriatie chrbatika mojej malej ;)