Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nika1985
31. okt 2013

baby z akych vlna hackujete na jesen zimu ja som min.rok robila z lady ale nejako mi je tvrda teraz robim z dory len neviem ci to nebude tenke robila som taku malicku tak som juspravila 3hacikom ale to sa mi pri velkych zas nechce neviem co to spravi keby ju dam dvojmo.

nika1985
31. okt 2013

nieco pre nasho noveho kamosa

vera_vila
31. okt 2013

@nika1985 Na Ladu je potřeba použít větší háček, pak je měkčí... Jinak používám Merino, Comfort, Doru - na podzim jednoduše (vše háčkem 3,5 nebo 4), na zimu pak Lada Luxus, Gerlach, Vendy, Tango nebo výše zmíněné dvojtě nebo reliéfní sloupky...

lucinkab
31. okt 2013

@tomaskovamaminka jeziiiiiiiiiiiiiiiis ten je krááááááááááááááásny 🙂 más rozmery? nepotrebujem navod ale velkost dielov. ďakujeeeeeeeeeeem

lucinkab
31. okt 2013

@vera_vila Baby objednala som si Vlnu DAJA (tu jemnu chlpatú) s akým háčikom na ňu? ďakujem

vera_vila
31. okt 2013

@lucinkab doporučené jsou jehlice č. 7, takže háček taky tak 7 nebo 8

lucinkab
31. okt 2013

@vera_vila ďakujem 🙂 🙂

nika1985
31. okt 2013

jeden kompletik pre nasu herecku

luci66
31. okt 2013

@nika1985 naaadherne,co je to za vlnu a vzor prosiiiiim?

paulie
31. okt 2013

Ahoj spoluháčkařky, nemáte, prosím, některá návod na miminkovské capáčky, které by měly podrážku 8cm? 🙂 Díky moc Pav

luci66
31. okt 2013

Babulky prosim poradite mi,som mierny zaciatocnik,mam par ciapociek za sebou a kupila som si taku melirovu vlnu Bravo Big color zn.Schachenmayr,draha bola jak cert,je hruba na velky hacik,neporadite nejaky pekny vzor na zimnu ciapocku? Neviem sa rozhodnut,ci vsadit na klasiku DS alebo polostlpov alebo na akom pekne vynikne ten melir pre dcerkynu ciapocku,moooc dakujem, toto je ta vlna

nika1985
31. okt 2013

@luci66 dakujem vzor je klasika dlhy stlpik a vlna himalaja dolphin

delfin3
31. okt 2013

@poisonblu dobrý deň! Mohla by som poprosiť o návôd na ten svetrik aj s obrázkami..ďakujem

poisonblu
31. okt 2013

Baby, aka by bola spotreba bravo big na nakrcnik a ciapku pre mna? Neviem, kolko klbiek mam objednat

poisonblu
31. okt 2013

@delfin3 aky svetrik?to asi nie je pre mna

kadri
31. okt 2013
letuskah
31. okt 2013

@poisonblu podla mna aj 3. vypocula som si rozhovor v galanterke. jedna strikovala sal a z jedneho bol kratky a ze ciapka tiez ledva vyjde pre dospelaka.

sylvia30
31. okt 2013

@poisonblu ak chceš nákrčník 2x omotaný tak asi aj dve budú málo 😠 , ja som si kúpila jedno klbko, najskôr som nákrčník štrikovala, ale nevydalo, tak mi svokra poradila, že nech hačkujem, robila som dlhé stĺpiky na 140 očiek, ale vlna sa minula po štyroch riadkoch 😝 , takže to idem vypárať a urobiť len na jedno omotanie 😝 ,,robím na 10 háčiku

dagina
31. okt 2013

@madlenka29 Starší dcera háčkuje přes pletací dutinku, docela jí to bere 🙂, třeba by to tvé holky také uvítaly 🙂

ewca
1. nov 2013

Ahojte dievcata, potrebovala by som poradit...chcem robit ciapku z PDS, ale neviem ako urobit zakladnu placku...robi sa tak isto ako z DS? len netusim kolko riadkov mam rozsirovat aby to bolo tak akurat, ci tiez ako keby som robila z DS? dakujem

madlenka29
1. nov 2013

@dagina tak po tom se musím podívat a koupit 🙂

mahulenka87
1. nov 2013

@luci66 ja by som spravila asi z KS. Nech je hrubšia, bez väčších dierok a potom aj ten melír pekne ukáže 😉

mahulenka87
1. nov 2013

kočky, môžem z volánovej priadze normálne hačkovať? 😕

meggi0201
1. nov 2013

Poradte háčkarky 🙂 chcem spraviť krpcovi šatku na krk, kedže bude pre chlapca, takže asi len z DS, mám začať od cípu a potom pridávať, alebo opačne a zháčkovavať stlpiky? Poprípade nemáte návod? Za každú radu dakujeeem 🙂

olina22
1. nov 2013

nove ciapocky

luci66
1. nov 2013

@nika1985 dakujem

luci66
1. nov 2013

babulky sikulky, prosim vas,robim ciapocku,ale striedam dooooost farieb skoro kazdy riadok,cisto z DS. Je nejaky trik na to,aby som nemala tolko nitiek a uzlikov,ked menim farby?dakujeeeem

veronikuskars
1. nov 2013

ahojte babule, viete mi poradiť nejaké návody na čiapočky pre mimkinko? máme dievčatko, rozmer hlavičky cca 38 cm. Som v podstate začiatočník, ale snažím sa rozbehnúť 🙂
Ďakujem

esmemia
1. nov 2013

Ahojte,uz dlhsie som nic nenahodila,tak posledne ciapocky aspon pridam 🙂

janula2011
1. nov 2013

@meggi0201 ...ja som robila satku z DS stlpikov, zacala som od cipu a na konci a na zaciatku riadka som rozhackovavala...poskusaj podla hrubky vlny kolko treba popridavat aby sa ti to rovnomerne rozsirovalo...a potom som obhackovala...