Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
15. jan 2013

navod je tu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6538 a pri tej prilezitosti som nasla aj toto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=11171 je to uplne uzasna ciapka 😵 a spodny lem su DS

@meggi0201

mojka2310
15. jan 2013

@nonika1979 tie sú krásne, pripomínajú mi detstvo 😉

meggi0201
15. jan 2013

@letuskah díky moc, môj niekoľko násobný záchranca, dúfala som, že tu budeš, a vedela som, že mi isto poradíš ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monhla
15. jan 2013

Poradíte?
Páči sa mi táto deka do kočíka. No stojí tu na mk 50 eur ! To si ju radšej uháčkujem 😀 😀 😀
Vzor už asi mám. Našla som na nete. Ale neviem koľko klbiek vlny a akej?
Robili ste mnohé z vlny TANGO - bola by vhodná - ak áno tak koľko 50g alebo 100g vlniek cca treba.
Rozmer dečky si predstavujem tak 70x100 cm /plus- mínus autobus /

pempusik
15. jan 2013

@nerreidda ja som si vzdy vystrihla z kartonu 🙂

pempusik
15. jan 2013

@monhla jeeej, ta je krasna, ja som v hackovani zaciatocnik, vies sem hodit navod? alebo kde by som ho nasla?

monhla
15. jan 2013

@pempusik To nie je moje ☹ Ale idem skúsiť. Ak chceš pošli mi mail - pošlem Ti návod. /aspoň si myslím, že je to to isté 😀 😀 😀 /

agnessa
15. jan 2013

@monhla já jsem dělala podobnou z příze Yetti, rozměr přibližně 1x1m a spotřebu už si bohužel přesně nepamatuju, je to už nějakou dobu, ale tuším, že to bylo cca 2-3 klubka od každé barvy - ale ruku do ohně za to nedám 😉 ), jsem s ní velice spokojená, hodně jsem ji využívala na podzim do kočárku a je fakt teplá, dobře se udržuje (už několikrát byla v pračce a v pohodě - žádné žmolky, vytahání apod.)

monhla
15. jan 2013

@agnessa Práve som objednala Lada Luxus - 5 klbiek. Je podobná tej Yetti?

monhla
15. jan 2013

@agnessa Inak nádherná práca.

monhla
15. jan 2013

@agnessa Je to tento vzor?

agnessa
15. jan 2013

@monhla Děkuju, je to podobné, Lada je o kousek tenčí, takže buď to z ní dělat dvojitě, nebo počítat s tím, že ten vzorek bude jemnější (asi bych dělala jednoduše). Ale jinak je to stejný výrobce, stejné složení, možná spotřeba bude vyšší, ale to neumím odhadnout (deka má cca 700g, tzn. cca 7 klubek Yetti, Lada má na 100g zase větší návin, takže by to snad mělo být stejné - taky těch zhruba 7 klubíček).

monhla
15. jan 2013

@agnessa Skísim a potom sa pochválim - ak bude čím 😀

agnessa
15. jan 2013

@monhla ne úplně přesně, ale efekt je stejný - háčkovala jsem vzoreček /DS-DS-DS-DS- sháčkovat 2DS- sháčkovat 2DS - DS-DS-DS-DS - 2xDS (do 1DS z předchozí řady) - 2xDS/ ; vždycky 2 řady stejně barevné. Je potřeba si pohlídat kraje, aby se to nezužovalo nebo nerozšiřovalo, pokud si nejsi úplně jistá, určitě doporučuju udělat si napřed zkušební vzorek, na kterém vychytáš např. ty okraje. 🙂
Ať se vydaří, já ji začínala v porodnici (byla jsem před porodem několik dnů hospitalizovaná), asi 4 barevné dvojřady vznikly na porodním sále mezi kontrakcemi :D :D (měla jsem hodně dlouhý vyvolávaný porod ), ale výsledek za to stojí (tedy háčkování i porodu), všichni moc chválí a je fakt praktická, přitom docela jednoduchá...

monhla
15. jan 2013

@agnessa Skúsim aj môj vzor aj Tvoj - uvidíme, ktorý zvládnem.

agnessa
15. jan 2013

@monhla pokud bys to chtěla spíš překreslit do schématu, není problém, ale hodila bych to sem až večer 🙂 ale myslím, že to bude vypadat ve finále velice podobně

sonica
15. jan 2013

nie moc dobre foto ale je tam 🙂

monhla
15. jan 2013

@agnessa To by bolo super. Si zlatíčko. Ja sa v schéme lepšie vyznám ako v popise. A ak môžeš, poraď s tými krajmi.

agnessa
15. jan 2013

@monhla tak tady jen na rychlo - kolečka jsou ŘO, čárky DS... důležité je u těch krajů pořád počítat, aby tam byl stejný počet "prvků" (když počítám jakoby od středu vlnky, tak je tam rozháčkovaný DS (2DS do jednoho) a potom 4 "prvky" (buď DS, nebo sháčkovaný DS), nevím, jak pochopitelněji to vysvětlit, ale uvidíš, jak se Ti to bude jevit v průběhu háčkování, žádná věda v tom není, ono se to v průběhu prostě nějak ukáže 🙂

letuskah
15. jan 2013

@monhla ak by si robila z lady tak pri 4 farbach by mohlo stacit po 2 klbka, pri menej farbach by som aspon 3 kupila, inak je hrejiva

@agnessa krasne si zladila farby

a nenamotavajte ma lebo budem musiet taku aj ja spravit, a to hned dva krat pre moje "dvojicky" 😀

daniwaugh
15. jan 2013

@monhla kraaasna je! navod?🙂

daniwaugh
15. jan 2013

a uz vidim :D

piacere
15. jan 2013

@monhla lada luxus bude škrabať 🤐

letuskah
15. jan 2013

@piacere nebude, tmava zelena skriabe ostatne su OK, teda tie co som mala a myslim ze na deke to az tak nevadi lebo sa nedava na hole telo ale prikryjes oblecene

meggi0201
15. jan 2013

baby, náhodou návod na háčkované baleríny (pre mňa) nemáte? ale chcela by som také, kde sa začína podrážkou a nie od špice palcov 🙂 vopred ďakujeeeeem

vera_vila
15. jan 2013

@meggi0201 Bohužel jsem našla jen návod od špice ☹

matusssa
15. jan 2013

bambulky ja idem tiez zase prosit o radu 🙂)) neviete mi poradit z akej vlny robite ciapocky? ja pouzivam obyc standart alebo red heart lisa, ale neviem ci je to to prave na ciapocky...ked chcem nejaky "vejarovikovy" vzor tak sa mi to moc nepaci...dakujem velmi pekne a pekny vecer prajem :D

meggi0201
15. jan 2013

@vera_vila však práve, aj ja tu sedím už dlhšie a tiež som našla len tie ☹

piacere
15. jan 2013

@letuskah mňa zatiaľ škrabala každá farba, takže som sa s ňou nadobro rozlúčila 😅

monhla
15. jan 2013

@piacere Nestraš - práve som objednala Ladu Luxus za 20 eur ☹