Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
15. nov 2011

@dievcatko84 jeeej, aky krasny havko, aj smolko, aj brusko, aj ciapka 😵 😵 sikula 😉

dievcatko84
15. nov 2011

@pata31 dakujeeem 😉

iloha
15. nov 2011

jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí
tak jsem vyhrála nad PC 😀

iloha
15. nov 2011

tak se těšte........jen nevím, co jste viděly a co ne 🙂

iloha
15. nov 2011

teď musím vyrobit cca 250 takových čtverců na deku ........ 😉

iloha
15. nov 2011

tady obleček pro jednu malou slečnu k vánocům 🙂 ....a detail Terezčiných návleků, aby nám netáhlo na nožky

iloha
15. nov 2011

no a balónky- hakisáky do školky pro kluky a gumičky s kytičkami pro holky, bohužel zatím nemůžu vyfotit, mám tu malou špionku, co by to ve školce pověděla .........tak jen obr. minulých výtvorů

iloha
15. nov 2011

a ještě něco málo ....
teď sešívám vestu (pulovr), takže až naberu u krku a dotvořím, vložím vám další pánskou vestu...........

iloha
15. nov 2011

@dievcatko84 já sice nejsem dva v jednom, ale jako lokomotiva se cítím taky, obzvláště teď v zimě pod vrstvami oblečení ....a když si mám zavázat tkaničky u pod, tak říkám, že provádím ponor do hluboké vody 😉

iloha
15. nov 2011

@dievcatko84 ten podšitý fialový svetřík na zip je úžasný 😉 😉 😉 🙂

dievcatko84
15. nov 2011

@iloha chi 😉 ku tomu komentaru o ponore do hlbokej vody 😀 😀 A dakujem, za pochvalu, ale teba ani chvalit nejdem, lebo tie tvoje vytvory...no nieco super!!! Si velmi sikovna a vidiet, ze si uz v triede profikov!!! Pocuj, mozem poprosit o radu? Vsimla som si, ze si robila viac nakrcnikov, neviem ci sa tot ak povie aj po cesky..ale to co je na krku vies 😉 neroztahuje sa ti to casom ako sa to dava cez hlavu? Lebo mne je to fajn cez hlavu,ale po case je to velmi natiahnute a uz tak pekne neprilne ku krku..rozmyslala som nad takym co sa bude na boku zapinat..ale neviem ci to bude ono...

iloha
15. nov 2011

@dievcatko84 tak s tím zkušenost nemám.....mám pleteny zatím všechny z merina , merino od vlnapu anebo z batole..........a nahoře dávám po obvodu "nitkovou" gumičku, asi tak s rozestupem 2-3 cm, tři řady, (vyjde to tak na celý ohyb), takže se nevytahuje ..... 😉
na zapínání jsem dělala jen jeden, ale myslím si, že pro děcko to není moc vhodně, malá mi tehdy měla snahu ocumlávat knoflíčky.......a pak záleží jak vysoký nákrčník urobíš, protože když bys chtěla ty knoflíčky ohrnout, mohly by tlačit ............

iloha
15. nov 2011

tady na tom zeleném je to vidět asi nejlépe........... pod ohrnutou částí je ta gumička, proto tak pěkně drží i na úzkém krčku

iloha
15. nov 2011

a dělám dvě hladce a dvě obrace................. na 3,5 jehlicích ev. 3.

dievcatko84
15. nov 2011

@iloha takze ty davas gumicku do toho co je na vrchu ohrnute? ci na tom co je pod tym? a normalne ju vtahujes, ci zastrikovavas? Lebo su tie tenucke vies, co sa daju zastrikovat,alebo tie ako klobuckove co len vtahujem 😖

iloha
15. nov 2011

@dievcatko84 ty tenoučké, co se dají i zastrikovat........ale já je jen protahuji do toho co je na vrchu ohrnute, kloboučkové mně přijdou příliš tlusté, a já mám raději ty "níťové" nejsou skoro vůbec vidět 😉

zuzka72
15. nov 2011

@iloha jupíííííí prosímtě to hledám celej život 😵 😵 😵 😵 ty čtverce..nemáš návod, já to měla jako dítě na polštáři a chci udělat i klukům a všude jsou vzory, ale na jiný, já chtěla tyhle jsou dokonalý..

iloha
15. nov 2011

@zuzka72 zuzi, jasně
umělecky ti udělám návod nafotím a pošlu OK?

dievcatko84
16. nov 2011

baaaby, kde je znak puma??? som ho mala a uz nemaaaaam!!! 😢

mareli
16. nov 2011

ahojte, trochu sa vam sem "pichnem". ja som zacala len minuly tyzden hackovat podla videi na nete a navodov na mmb. velmi som sa to chcela naucit a robit tak malej ciapocky 🙂 vcera som dokoncila moj prvy vytvor, a dnes hackujem dalsiu taku hrubsiu. ale sa chcem spytat na priadzu, ake pouzivate vy? lebo tych znaciek je velmi vela, nevyznam sa v tom. tu ruzovu som robila z Nela, a teraz robim z hrubsej priadze Elian, ale ta sa mi zda taka pichlavejsia. neviem...poradte. vdaka

iloha
16. nov 2011

@mareli Jaro, podzim nebo letní kloboučky z bavlněných přízí........... Nela, Katka, Daniela, Camilla a mnoho dalších
zimní čepice - Elian, Batole, Comfort, Hit, Merino, Baby, Lada ........... většina je 100% acryl, něco směs s merinovlnou

iloha
16. nov 2011

tak a tady je výsledek mého snažení pro školku k Mikuláši......................

ellysa
16. nov 2011

@iloha tie loptičky čím plníš??

mareli
16. nov 2011

@iloha dakujem. a z tych teplejsich teda je ktora taka najjemnejsia? podla nazvu by som tipla batole ci baby?

denisaaa23
16. nov 2011

Tak konecne som dokoncila...

iloha
16. nov 2011

@mareli batole i elian

iloha
16. nov 2011

@ellysa hrášek a rouno.........aby byly měkké

letuskah
16. nov 2011

caute tak pridavam sovicku co som robila kamoskinmu malemu, vraj sa mu pacila 😵

lucia32
16. nov 2011

Tak po dlhšom čase zas niečo pridám....

lucia32
16. nov 2011

ups...