Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
23. jan 2012

@matja krasne aj ja by som chcela takenieco pre malu spravyt..len musim este s navodom..no darmo stare mami su v tom profesionalky

lucia32
23. jan 2012

@lussy23 vdaka 🙂
@lucia37 sú háčkované, návod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8211
@lucim vdaka za pochvalu
@bacillka kukni napr. na tento navod na baret, sa mi páči http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7885

evelin116
23. jan 2012

@bezaz pozri co som nasla http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i... je to presne na tu istu ciapocku navod co si chcela..vedela som ze som ho niekde vydela..nedalo mi to pokoj
potom pridaj foto..som zvedava

pooi
23. jan 2012

ahoj holky, tak jsem udělala velký nákup v galanterii a celý víkend se trápím s čepicí. Napřed jsem jí vypárala celou, pak jsem jí měla moc velkou, tak jsem zase párala 🙂 Ted už to vypadá, že to konečně dodělám, tak pak dám foto. Opravdu před vašemi krásnými kousky smekám. Já jsem doposud jen vyšívala, ale háčkování mě moc baví. Jak zvládnu čepici tak bych se taky moc ráda pustila do nějakého svetýrku.

nikuska4
23. jan 2012

pár mojich výtvorov 😕
@lucia32 to jedno klbko čiernej mi nestačilo na jednu čiapku 😢 ,ale vymyslela som to takto,dúfam,že sa to bude tej 16ročnej slečne páčit.Robím objednávky,len neviem kolko si mám za takú čiapku zapýtat,aby to nebolo vela,alebo málo.poradte 😒

bezaz
23. jan 2012

@evelin116 jeeej si zlata dakujem 😵 😵 ale je smola, ze tomu navodu vooobec nerozumiem 😝 budem musiet poprosit mamu, nech sa na to pozrie 😅

evelin116
23. jan 2012

@bezaz aha je to pletene a tym navodom moc nerozumiem ani ja...ale je tam este jeden na tej stranke na podobnu ciapocku

lucia37
23. jan 2012

@lucia32 Ďakujem 🙂)

lucia32
23. jan 2012

@nikuska4 čierna je už naskladnená, zajtra by mi mala dôjsť...opäť je v ponuke...cez sviatky to bola mizéria...s cenami je to rôzné, ja som začinala s cenami 4 € pre velkosti do 45 cm, postupne sa daju ceny dvihnúť, alebo pýtať viac a uvidíš, najlepšie je sa dohodnúť na cene vopred, potom ti nebude blbo pýtať za prácu, ktorá je aj tak nedocenená...

lucia37
23. jan 2012

Ahojte babulky, prosím vás, neviete mi poradiť, kde by som zohnala strih na svetrík pre psíka? To je jedno, či háčkovaný, alebo pletený. Už rok štrikujem / háčkujem / páram a neviem sa do toho trafiť 😒

luba41
23. jan 2012

@lucia37 včera som zrovna natrafila na toto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7955

lucia37
23. jan 2012

@luba41 dakujem, si zlata 🙂

lussy23
23. jan 2012

@nikuska4 prekrásne výtvory

lussy23
23. jan 2012

@matja odkážte mamine, že je šikovná 🙂

lucia32
23. jan 2012

Baby, hačkovala som z baby dream ušianku z DS háčikom č.5, ale sa mi zdá nejaká tuhá, myslela som , že bude viac mäkkšia, vzdušnejšia, väčší háčik, či? poradí niektorá?

lucia32
23. jan 2012

A ešte jedna prosba, bublinkový vzor ale háčkovaný, má niektorá ?

deniskateniska
23. jan 2012

no trosku vacsi ako by mal byt (natiahnem ho aj ja) ale tak bude mat na viac rockov aspon 🙂 (maly asi odkukal pozu od maminky na fotenie 😀 😀 😀 😀)

saskarisko
23. jan 2012

ahojte,
ja vas chodim obkukavat 😉 a vytvory mate krasne
@lucia32 - kukni si tento navod

https://www.youtube.com/watch?v=Tg58yUidv5M
deniskateniska
23. jan 2012

@lucia32 ja som pozerala tak je tam odporucany hacik 4,5 takze tou 5 by to malo byt ok tak neviem teraz.. ja hackujem vzdy mensim hacikom ako je napisane .. mne sa vlna osvedcila elian patty ta je ako oblacik... ja mam z toho ciapku aj drobatku som robila svetrik a ciapocku...

deniskateniska
23. jan 2012

kocky a mam taku prosbicku ako ukoncujete hackovanie? ja mam taky svoj sposob ale kebyze by niekto odomna chcel na objednavku asi by som sa bala ze ci to mam spravne.. bo mne tam vzdy dnuka alebo z vnutornej strany trcia nitky.. aj to uzlite? ci vobec? dakujem 🙂

letuskah
23. jan 2012

@deniskateniska no toto by aj mna zaujimalo, ani nie kvoli objednavkam ale z principu, ze ako sa to vlastne robi, moje veci zvnutra su dost ohavne 😝
ten nakrcnik je super, pekne farby, ja by som par riadkov vyparala lebo takto mu bude fukat dnu, teda ak mu ho neuchmatnes ty 😀

@saskarisko to vyzera super ten vzor, skusim niekedy 🙂

inak mam pancier hotovy, teraz hackujem predok s tym, ze vnutro panciera podsijem starym trickom a vypcham, akurat ze sa bojim aby mu v tom v skolke nebolo moc teplo, neviete ako dlho to tam mavaju na sebe? lebo pancier je z lady luxus a predok z sachenmayer lisa, obe dost teple, tak aby sa chuda v tom neuvaril. teda ak na ten karneval pojde lebo je teraz chory, co u nas znamena min mesiac 😝 😝

letuskah
23. jan 2012

a ta vlna je red heart lisa a nie sachenmayer lisa 😉

deniskateniska
23. jan 2012

@letuskah mne je to kratke takze nic z toho 😀 😀 zajtra otestujeme ze ked mu zapnem bundu ci mu nebude fukat dnu sa to trosku stiahne ked bude mat bundu zapnutu... 🙂 inak paracka nehrozi bo by som musela ceeeeeeely vyparat 😒 a uz mi z toho hrabe... keby som robila z jednej farby je mi to suma fuk ale toto sa mi uz nechce 😀 😀
no asi aj mna viac z toho principu zaujima neviem ci by som si trufla na objednavku niekomu robit ale tak z family mozno niekomu robit budem a nerada by som niekomu dala uzliky 😀 😀 😀

lucim
23. jan 2012

ahojte sikulky, kraaasne vytvory mate, vsetky .... navody pokukam zajtra, dnes uz nevidim ... ukoncovanie - schovavanie nitiek, praca pre dobre nervy, ale da sa to ... 🙂

eva_j
23. jan 2012

Máte krááásné výtvory. Taktéž se snažím,ale moc mi to zatím nejde.Musím trénovat 🙂

lucia32
24. jan 2012

@saskarisko vdaka, kuknem....
@deniskateniska patty som práve objednala všetky farby zo vzorkovnice, tak vyskúšam z tej, z baby dream skúsim ešte štrikovanú, uvidím, porovnám...
Ja všetky nitky vždy zašijem , teda pretiahnem ihlou pomedzi hačkovaninu, neguzlím, pretože ani mne by sa nepáčilo, keby ma na hlave kusal " guzoľ"

pooi
24. jan 2012

Tak jsem konečně dodělala svou první čepičku a stihla jsem i capáčky. Tak jsem zvědavá jak v tom ta naše vochomůrka vydrží 🙂

deniskateniska
24. jan 2012

@lucia32 a ihlu mas specialnu na vlnu daku? ci len s vacsim ockom klasicku?

iloha
24. jan 2012

hotovo..........

lucia32
24. jan 2012

@deniskateniska mam len obyčajnú s velkým okom, ale objednala som aj origo ihly na vlnu PONY, 2ks za 1€, tam je to ucho velké na hrubú vlnu...