Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
3. feb 2012

@lucim 😀 😀 😀 to sa tešííííííím že nie som sama 😀 😀 😀 jasné, že nemôžem stále len háčkovať, lebo mám 2 deti a aj domácnosť. No a samozrejme aj muža 😉 , ale fakt každú volnú minútku beriem háčik do ruky 😅 Ja na zákazku nerobím, hoci sa ma už nie jedna pýtala, ale momentálne chcem ešte svojim + sestrinej dcérke spraviť pekných pár kúskov, tak na iné čas nemám.

deniskateniska
3. feb 2012

pridavam sa k zavislackam 😀 😀 😀 nemam napady co by som urobila lebo dalsie papucky alebo nieco podobne uz by nam boli na dve veci 😀 😀 a na to co chcem dosla vlna a kedze mame u nas -28 v noci a cez den -20 teda na obed je -20 tak vonku nemozem ist - aby ma nesvihlo kedze sa uz len kotulam 😀 tak nemozem ist kupit dalsiu... tak dnes som zbuchala papucky romankovi lebo tie co mal uz zodral 😀
a moju maminu som zlakala, zacala po x rokoch strikovat 😀 😀 a uz tiez zavyslaci 😀 😀 tak som zvedava co vymysli 🙂

letuskah
3. feb 2012

caute, tak konecne pridavam fotky, korytnacka ktora sa ku nam pristahovala a dva svetriky 😵

letuskah
3. feb 2012

@lucim nie nie chcem spravit len svetrik a ak vyde tak ten cepcek ci co to je, uvidime ako to dopadne

lenkalela
3. feb 2012

@lucim ahojka .potrbujem raduuu..kupila som si takuto krasnu mnamkovu bavlku Saphira,a neviem ako s nou pracovat ,,,hmmm🙂

lussy23
3. feb 2012

@deniskateniska krásnučké papučky
@letuskah - nádherná korytnačka, klobúk dole

lussy23
3. feb 2012

@lucim ďakujem

letuskah
3. feb 2012

@lenkalela ja mam doma nieco podobne a ma sa to strikovat alebo hackovat na 6 ihliciach 😵

inak podotykam ze gombiky si mlady pan vybral sam, od toho sa distancujem

deniskateniska
3. feb 2012

@letuskah nadhera.. tie svetriky su asi strikovane ze? uplne krasne.. a korytnacka, no nemam slov najkrajsi bude na karnevale 🙂

lenkalela
3. feb 2012

@letuskah noo tak som zaciatocnik ,to asi nezvladnem ,,,a ako sa s tym hackuje🙂? je tam ze s 2 hacikom ale ako ...to netusim

rene82
3. feb 2012

konečne hotová tunika pre moju potvorku. trvalo to snáď 40 hodín. fúúú, toto by som na zakázku asi nerobila

deniskateniska
3. feb 2012
lenkalela
3. feb 2012

@deniskateniska
@rene82 dakujem kocky .ste zlate

lucim
3. feb 2012

@lenkalela no vidis, ja si chvilku zdriemnem, idem vypnut pc a sikulky ti uz aj navody nasli. nech sa podari. 🙂
ostatne zajtra, dobru nocku, babulky. 😵

monalisatko
4. feb 2012

@letuskah No klobúk dolu 😨 nádherné sú svetríky a tá korytnačka je úplne úžasná 🙂 🙂 🙂
@rene82 krásnučká je tunika, šikulka si 🙂 🙂 🙂

letuskah
4. feb 2012

@lenkalela ja som to len skusala strikovat a treba na to prist, ale chystam sa vyparat a skusit ciapku uhackovat, mozno sa na to vykaslem

lenkalela
4. feb 2012

@lucim uz som to hned aj uhackovala vcera do hodinky ..🙂
zlate su kocky noo🙂som sa potesila

lucim
4. feb 2012

@lenkalela jeeeeej, sikulka si, vyborne to vyzera .. ja tu mam tiez taku vlnu, ale este som z nej nerobila ... ale podla navodov som pochopila, ze le to lahsie uhackovat, ako upliest. 🙂

lucim
4. feb 2012

@rene82 tunika je perfektna, kusisko skvelej roboty 🙂
@letuskah fiiiha, peknucke svetriky, drobcom seknu, moc prace, klobuk dolu ... a korytnak nema chybu 🙂
@deniskateniska ty papuckujes v ednom kuse , super 🙂
@monalisatko zacala som matovi tu ciapku so strapcami, co sa robi bokom za zadnu nit, k jarnej bunde ... a aj zakazka zrazu prisla - ak zozeniem vlnu 🙂 tak sa budu rucicky zase hrajkat.

deniskateniska
4. feb 2012

@lucim aj mne sa zda 😀 😀 no co z takych kuskov vlny mam robit 😀 😀 😀

lussy23
4. feb 2012

@lenkalela nádherný šál
@rene82 nádhera

monalisatko
4. feb 2012

@lucim no super 🙂 ja som zas dokončila aj tretiu fialovú jarnú čiapku a už som aj vypárala z klobúčika minnie tú červenú časť a prerobila som ju na čiapku. Klobúk by sme nevyužili. No a spravila som aj Lare, ale zatial je bez ušiek a mašle. Hádam dnes ešte dokončím. Potom potrebujem dokúpiť vlnu, lebo k fialovým čiapkám chcem urobiť aj štucne - zas 3 ks 🙂 No a ešte špekulujem Lise spraviť nejakú jednoduchú čelenku, lebo má tolko vlasov, že všetky gumičky a sponky jej vypadávajú 🙂 Potom by som chcela skúsiť sukničku a naučiť sa capačky 😅 😅 😅 Ježííííííš tolko toho by som naraz chcela 😵

letuskah
4. feb 2012

@deniskateniska a mozes potom tie hracky povesat na rybarske lanko a spravit babetku kolotoc 😀
@monalisatko ja mam tiez uz cely zoznam veci ked som toto podokoncovala 😀

svetriky su strikovane a islo to dobre lebo je to hruba vlna na 6 ihliciach takze par riadkov a polovica je hotova

lenkalela
4. feb 2012

kocenky tak uz mam kompletik ,,este papucky by som chcela ..mate nejaky jednoduchy navodik ,sup s nim🙂

lucim
4. feb 2012

@lenkalela ze zaciatocnicka, si sa teda rozbehla, zeno . 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dobreeee. tieto sa mi dobre robia: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2890

deniskateniska
4. feb 2012

@lucim no tak to je fakt super 🙂 asi sa do toho pustim ale pred tyzdnom som vsetky kinderka povyhadzovala 😀 😀 😀 😀 takze musim najprv co to pojest 😀 😀 😀 😝

lenkalela
4. feb 2012

@lucim no to vdaka tebe🙂 dakujem

julianka777
5. feb 2012

takze moje posledne vytvory 🙂 vesticka pre malu,satka pre svokrusku a buduca decka 🙂