Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

radosska
23. sep 2012

@bambola ja som to ani nebrala ako výčitku.. len upresňuje, že jej nerozumiem ani slovo, tak neviem, čo hovorí.. 😀 sa mi to bude asi aj blbo háčkovať, keď jej nerozumiem.. 🙂

mirkakab
23. sep 2012

@evicka1 nádherný je ten šálik, môžem poprosiť návod? ďakujem

mirkakab
23. sep 2012

@beruskaveruska práveže nemám návod, niečo podobné je tu: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5541

beruskaveruska
23. sep 2012

@mirkakab děkuji zkouknu to 🙂

letuskah
23. sep 2012

@meggi0201 neviem, s tymto mam problem, predchvilou som jednu capicu kvoli tomu parala, preto si pocitam ocka a je to OK 😉

letuskah
23. sep 2012

@radosska @bambola no mna ani nenapadlo zapnut si zvuk 😀 😀 😀 😀 😀

cukor
23. sep 2012

....ako sa pridáva tema k mojim oblubeným?

jarmilav
23. sep 2012

@lussy23 prosim Vas, vedeli by ste mi poradit, kde by som nasla navod na skriatkovsku ciapku? Dakujem

vera_vila
23. sep 2012

@cukor zadáš jenom, že se ti líbí

lussy23
23. sep 2012

@jarmilav
Háčkovaná predlžená čiapočka
[5.5.2011]

Konečne sa mi ju podarilo nájsť na internete, ale ešte som ju zatiaľ nezačala robiť. Pridávam návod, ale ak by v ňom niečo nesedelo, tak prosím o upozornenie. ďakujem. Návod mám z anglického videa, ale neviem presne na akú veľkosť je. Čiapočka v tomto návode je robená z krátkych stlpikov, ale myslím že takisto sa dá robiť aj z dlhých stlpikov ako je na obrázku. Obrázok je len požičaný, kvôli predstave ako by mala čiapočka vyzerať.

Začíname na 3 ro a spojíme pevným okom.
1.r. do vnútra urobíme 6 KS. Nespájame pevným okom, lebo čiapočka sa robí do špirály. Posledný KS si označíme nejakou farebnou nitkou, aby sme vedeli kde je koniec riadku.
2.r. pokračujeme KS
3.r. pokračujeme KS
4.r. rozháčkujeme, 2KS do každého KS ( spolu by sme mali mať 12 KS), presunieme si farebnú nitku
5.-9.r. 1KS do každého KS
10.r. 1KS, 1KS, 2KS, 1KS,1KS,2KS,....takto pokračujeme do konca riadku (spolu by sme mali mať 16KS)
11.r. 1KS do každého KS
12.r. 1KS,1KS,1KS,2KS,1KS,1KS,1KS,2KS,....(spolu by malo byť 20KS)
13.r. 1KS do každého KS ( presunieme fareb. nitku)
14.r. 1KS,1KS,1KS,1KS,2KS, 1KS,1KS,1KS,1KS,2KS,... pokračujeme do konca riadku
15.-16.r. 1KS do každého KS
17.r. 1KS,1KS,2KS,1KS,1KS,2KS,....( spolu 32 KS)
18.-21.r. 1KS do každého KS
Ak chcete čiapočku dlhšiu, pridajte viac riadkov z KS.

Ďalej pokračujeme takto:
22.r. 1KS,1KS,1KS,2KS,1KS,1KS,1KS,2KS,.... (spolu 40 KS)
23.r. 1KS do každého KS
Tu môžte znova pridať pár riadkov z KS, ak chcete aby bola čiapočka dlhšia.

Ďalej takto:
24.r. 1KS,1KS,1KS,1KS,2KS,1KS,1KS,1KS,1KS,2KS,... (spolu 48KS)
25.-27.r. 1KS do každého KS
Takto pokračujte pre väčší rozmer a dĺžku čiapočky

28.r. 1KS,1KS,1KS,1KS,2KS,1KS,1KS,1KS,1KS,2KS,.... (spolu 58 KS)
29.-32.r. 1KS do každého KS
Pokračujeme pár riadkov KS pre dlhšiu čiapočku

33.r. 1KS,1KS,1KS,1KS,1KS,2KS,1KS,1KS,1KS,1KS,1KS,2KS,.... (spolu 66 KS)
34.-43.r. 1KS do každého KS
Ďalej už nepridávame, takže môžte pokračovať len s krátkymi stĺpikmi.
Čiapočku ukončíme tak, že preskočíme jeden KS a urobíme pevné oko.
Obhačkujeme podľa vlastnej fantázie.

HÁČIKU ZDAR

)

jarmilav
23. sep 2012

@lussy23 A ja som si myslela, ze to je strikovane, lebo hackovat neviem ☹. Aj tak Vam velmi pekne dakujem.

lenica81
23. sep 2012

@jarmilav nahodou som dnes na to natrafila, tak skus... http://www.dobrenapady.info/ciapka-ako-pre-trpa... 😉

jarmilav
23. sep 2012

@lenica81 dakujem

lussy23
23. sep 2012

@meggi0201 krásne aj synček @bacillka nádhera @letuskah krásnučká @zuzana76 krásnučké @adrika79 krásna @majkak99 krásne @ellysa krásne výtvory @evicka1 waw
@adrika79 krásna princezná aj výtvory

cukor
23. sep 2012

@vera_vila ..vdaka

foryou25
23. sep 2012

/ridavam aj ja nieco do mlyna, kedze sme v ocakavani, a aj svagrinka kazdu chvili porodi, tak zacinam tvorit 🙂
Hackovane tenisky, dievcenska a chlapcenska verzia zatial len po jednom kuse z paru 😀

meggi0201
23. sep 2012

@letuskah ďakujem za radu, mala si pravdu, aj ja už poctivo počítam a počítam a počítam 😀 a zatiaľ vyzerá supeeeer

lalipop
23. sep 2012

Nase ciapocky na zimu.

babulatko
23. sep 2012

@juny ďakujem. len kde teraz zobrať tie hrable? 😉

evicka1
24. sep 2012

krásne ráno lásky , môj prvý pokus o "baretku" 😀

deniskateniska
24. sep 2012

ahojte hackarky. som tu nebola sto rokov ale uz zacina sezona uz by som aj hackovala 😀 😀 chcem sa opytat ciapka z elian nicky - hackujem hackujem a akosi sa mi to roztahuje vobec to nie je pekny tvar ciapky... toto iste sa mi robilo ked som zacinala hackovat v com robim chybu? dakujem za vsetky rady 😉 sa citim akokeby som prvy krat hackovala 😀 😀
@lussy23 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6925 ak je to tento navod tak som to robila minuly rok.. kym som sa do toho dostala tak mi to trvalo 😀 😀 ale urobila som tusim presne podla navodu.. apson myslim 🙂

79zuzana
24. sep 2012

ahojte zrucne zienky, stale vas tu chodim obdivovat. Pred par tyzdnami ma napadlo, ze sa naucim hackovat a teraz som tym priam posadnuta 🙂 uhackovala som uz asi 50 ciapok, mala nosi kazy den novu 😀 😀 😀 no horsie nez droga 😀 😀 😀 Chcela by som vas velmi pekne poprosit. V rodine aj u susedov cakame plno malych deticiek a chcela by som ich prekvapit darcekmi - hackovanym svetrikom pre babatko. Nikde vsak neviem najst navod a hlavne miery na to. Prosim prosim, nemate niektora navod na malicky svetricek pre babatko? Vopred dakujem.

majuska55
24. sep 2012

Ahojte babenky, uzasne dielka robite...neviem sa vynadivat. Chcela by som Vas poprosit o radu. Chcela by som urobit ku ciapocke STUCNE, len neviem ako na to. Nemate niekto nejaky navod, alebo mi prosim niekto popiste ako ich mam urobit. Dakujem

hanula11
24. sep 2012

@majuska55 STUCNE jsou šňůrky? To bych věděla. Bambuli taky. Ale koukám, že moje znalost slovenštiny už není co bývala 😉 😀
Omlouvám se, že sem píšu, ale taky už dlouho nakukuji, kdysi jsem i hodně háčkovala (a trochu pletla), líbí se mi vaše věcičky, malá má i pár kousků ručně dělaných, ale ne ode mne, nemám na to moc odvahu.

sirene
24. sep 2012

ahoj @majuska5 , ja som hľadala tiež"štucne" ale na ručičky, tak som zadala do googleu po dlhom hľadaní, že "návleky". Mám jeden link
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5192 Vyzera ze je to na ruky,ale tak asi aj na nohy by sa to dalo. A jedny som k čiapke a veste robila aj ja, ale to tak z hlavy, vid album

sirene
24. sep 2012

Ahojte maminky, ak by som mohla poprosiť o jednu radu Vás skúsenejšie...háčkujem len do tohto leta a nevyznám sa moc. Vystačila by mi jedna volánková priadza na dámsky šál? ďakujem

deniskateniska
24. sep 2012

@hanula11 stucne su navleky na nohy alebo ruky. 😀 😀

ivana.natasha
24. sep 2012

prosím, nemá niekto aspoň trocha tejto bavlny od RED HEART, kúpila by som, lebo mi chýba na dokončenie deky pre predčasniatka(2 riadky) a už ju majú vypredanú-pobehala som asi 6 galantériek, zaplatím bavlnu a aj poštovné, len už by som ju rada dokončila ☹

17anit07
24. sep 2012

@hanula11 štucne sú návleky na nohy 🙂

majkak99
24. sep 2012

@meggi0201 skus si pozriet toto video mozno ti pomoze

https://www.youtube.com/watch?v=U1ZVErLf8Zw