Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
30. okt 2011

@hajanka kuk foto ..-...

denisaaa23
30. okt 2011

@sofhia http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2938 ja som prvu ciapocku napriklad podla tohto navodu robila

denisaaa23
30. okt 2011
sofhia
30. okt 2011

@denisaaa23
@denisaaa23 diky, toto v pohode zmaknem, teraz som sa dala na strikovanie... pre zmenu, a dorabam sal, ku kt. chcem ustrikovat ciapku, lebo ta vlna, z kt. je nie je na hackovanie...

bihan
30. okt 2011

@hajanka ja som chcela, aby sa dala použiť aj neskôr, tak som urobila 100x80cm

hajanka
30. okt 2011

@dievcatko84
@bihan dakujem za inspiracie!

bihan
30. okt 2011

@hajanka inak prajem pevné nervy, asi už nespočítam, koľko večerov som pri nej presedela 😀

baskaj
30. okt 2011

@lienok1 ten farebný svetrík je úúúžasný!

baskaj
30. okt 2011

@dievcatko84 lebo ja poznám tento návod: http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1203 vyzerá to to isté.

lienok1
30. okt 2011

@dievcatko84 vďak, si zlatá.... 🙂

lienok1
30. okt 2011

@baskaj ...kujéééém....ešte sa robí k tomu klobúčik...potom pripnem foto... 🙂

sofhia
31. okt 2011

@denisaaa23 Denisa , prosim ta niekde na ten usiankovy typ, a este aj s tymi uskami mi prosim ta nevies najst....ako to vyhladavas? ja som z toho jelen..neslo mi to.

denisaaa23
31. okt 2011

@sofhia tie uska som robila len tak podla seba. http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12 tu su navody na hackovanie,skus prejst stranu za stranou...

tin007
31. okt 2011

Ahojte, ak ste z BA, dnes je v Rodinnom centre Macko od 15tej rychlokurz hackovania http://www.mcmacko.sk/web/2011/10/rychlokurz-ha...

dievcatko84
31. okt 2011

@stardust 😖 co s tou ciapockou? 😉

@baskaj aaanoo 😉

@tin007 paradna vec 😉 a je to lacne 😉 urcite sa pre BA a okolie oplati ist 😉

stardust
31. okt 2011

@dievcatko84 sorry, to bolo urcene inej uzivatelke 🙂

denisocka
1. nov 2011

potrebujem vysvetliť,ako sa robi polostlpik 😅 urgentne

iloha
1. nov 2011

@denisocka polosloupek - nedokončený dlouhý sloupek, tzn. bez posledního nahození 😉

denisocka
1. nov 2011

@iloha dik,už som to nasla. ked sa robi čiapka a chcem to robit ako ta pani-zacinat retiazkovými očkami,ako spojim potom na konci kruhu stlpik s tym retiaz.očkom? neviem,či sa to bude dať vysvetlit ( mne ) 😅

denisocka
1. nov 2011
dievcatko84
1. nov 2011

dievcata potrebujem poradit..mam taku chlpatu vlnu, iste ju poznate, mam ju z Lidlu a nema meno 😖 ale je veeelmi jemnucka a chlbky su akoby pospletane nitky do vrkocika a z toho trcia asi cm dlhe chlpky. A z toho robim overal pre malicke. Mam podla vas urobit aj golierik z toho alebo radsej z takej co nie je chlpata prisposobit farbovo...sa bojim ci to nepojde do tvaricky... 😖 inak by to bolo kraaasne lebo uz mam takmer cele uz dorabam rukaviky,a take to je ako pre maleho macka 😉 kraaasne 😉

baskaj
2. nov 2011

@dievcatko84 síce neviem, o akú priadzu ide, ale ja by som okolo hlavičky/krku chlpaté asi nedávala, malé bábetko to môže dráždiť, štekliť, vyrušovať. Neviem. A to bude pre tvoje? 🙂

dievcatko84
2. nov 2011

@baskaj tak uz som to dorobila vecer, neskor hodim foto 😉 dala som nakoniec obhackovanim z tej istej priadze, lebo som inak prespekulovala, nebude to uplne pri krku a ak nahodou bude vadit tak podsijem latkou jemnuckou nejakym flisom alebo tak 😉 Ano a bude pre mojeee 😉 uz mam overal a ciapockua idem teraz na rukavicky a papucky 😉

dievcatko84
2. nov 2011

moje najnovsie vytvory 😉 Overal s ciapockou pre trpaslika a rukavickami 😉

denisaaa23
3. nov 2011

tak a nieco vianocne 🙂

lienok1
3. nov 2011

ahojky...znova nejaké rekvizitky pre fotoštúdia...niečo pre tých najsammenších 🙂 🙂 🙂

baskaj
3. nov 2011

@lienok1 ten biely motýlik je nááádherný!

dievcatko84
3. nov 2011

@lienok1 no naadherne!!!