Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

catusca34
29. apr 2011

každý den si potom môžeš aktualizovať určitý počet inzerátov, u mna je to 25, a tak sa to nestratí. Tak 14,61€ je dosť aj podla mna, ale napr. min. mesiac som zarobila na čiapočkách z mmb niečo cez 200€. A to keby som sa snažila viac, dalo by sa aj viac. Niektoré maminky tam majú čiapočky aj za 10 - 12€, a to sa mi už zdá moc. Určite že sú krajšie ako moje, ale mna to nenormálne baví. A ešte ked sa dá na tom zarobiť, tak prečo to neskúsiť 😉

lucia32
29. apr 2011

@catusca34 tak možno vyskúšam aj ja... 🙂

pata31
29. apr 2011

@catusca34 a este jedna otazocka, netreba niekde tie peniazky priznat? predavas to oficialne? ci ako to je? mozes do urcitej vysky zarobit bez priznania? 😕

lucia32
29. apr 2011

@pata31 na to som myslela aj ja... viem, že niekedy si si mohla do určitej vyšky...asi 5000 Sk privyrobiť bez priznania, ale ako je to teraz?

lucia32
29. apr 2011

@dievcatko84 no myslela som normalnu-platenu, ale tu najlacnejšiu...ale ta asi je dobra len na aktualizovanie, nie na predaj nového...

zuzuh
29. apr 2011

Bolerko a ciapka konecne dokoncene 🙂

catusca34
29. apr 2011

babenky s tým priznaním to fakt netuším. Myslíte, že by to mohol niekto zistiť a obuť sa do toho?? 😒

dievcatko84
29. apr 2011

@zuzuh krasne 😉

@lucia32
@catusca34 jaj baby pokusate...ja rozmyslam nad tym, tiez som pozerala ake su ceny..a ja nemam teda velke a tiezma to velmi bavi...musim sa spytat muzika ci mi "prihodi" lebo som pozerala, ze to najlacnejsie musi byt na tri mesiace min.😉 a tiez si dam asi to najlacnejsie. Ja vela aj sijem tak mozno sa niekto "chyti" 😉

catusca34
29. apr 2011

Inzertné si platím, rozmýšľala som, že neskôr po rodičovskom prísp. by som sa tomu venovala, ale myslím, že by ma to neuživilo. Teda ak si máš platiť aj odvody, tak isto nie. A zatiaľ som si nad tým hlavu nelámala. Myslím, že to je o šikovnosti každej, koľko a akým spôsobom si vie privirobiť. Ved čo už je to 190€ rodičovský príspevok.

catusca34
29. apr 2011

@dievcatko84 na mmb to najlacnejšie nestačí. Ak chceš inzertovať svoje vlastné výrobky, musíš mať také ako ja za tých 14,61€ ☹

dievcatko84
29. apr 2011

@catusca34 no ale to mas ktory program? ja tam vidim inu sumu pri 3* 😖 spekulujem, spekulujem..ale je tam dost vela inzerentov s takymi vecami a vela z nich ma napisane, ze neodpovedal ziadny zaujemca. Ja som skepticka, lebo uz dva krat som tam hadzala foto...a stale nic nebolo ale to som nemala platene, to bolo len to zakladne a to hned zaslo do zabudnutia..tak sa bojim, ze vycalujem peniaze a objednaju si za menje tak ma porazi... 😖 dom, leasing, uver, dieta,...muz by ma zadrhol..ale na durhej strane, ak sa bude darit...hm...

zuzuh
29. apr 2011

Prave som dnes kupila krasnu tyrkysovu Camillu - Nemate nejaky dobry typ na nejaky sveter resp.pulover pre 4 rocneho chlapca, ktory by som mu z nej mohla urobit?

catusca34
29. apr 2011

@dievcatko84 ja mám aktivovaný ZAFIR, tam sa platí mesačne 14,61€. Mala som len ten za 7,63€ AMETYST, ale upozornil ma admin, že to musím mať ZAFIR, ked chcem inzertovať vlastné výrobky 😠 Mala som ten ametyst predplatený na tri mesiace, ale oni mi to zmenili sami od seba na ZAFIR, členstvo platilo len mesiac a pol ☹ nie tri.

dievcatko84
29. apr 2011

@catusca34 aha...takt o iste by sme aj my tak museli mat...no rozmyslam tuho, rozmyslam 😉 ja mam vela veci na sashe.sk pozri pod mojim rovnakym nickom ak chces 😉 a aj na FB mam svoju stranku http://www.facebook.com/pages/V-zajatí-háčika-i... 😉 pozerala som, ze mam na FB kliknuti cez 6 000!!! skoro som odpadla 😉 sa to nezda, ale je to velka sila taka socialna siet 😉

veru0603
29. apr 2011

Obchůdek pro háčkařky a pletařky na http://hackovane-cepicky.freepage.cz
Nakoukněte. 🙂

eli77
30. apr 2011

cau babenky...tak ja sashe mozem len odporucat...MMB sa mi nepaci hlavne z dovodu ze sa tam musi dost vela platit a hned na tri mesiace...a jej jedno ci predas alebo nie. Sashe je fajn tam platis proviziu z predaja...ktora sa mi uz teraz dost vysplhala ale beriem to pozitivne...aspon viem ze sa moje vecicky kupuju. No a ked chcete aby sa vam veci predavali je dobre mat aj vlastny web...ja ho mam tiez a navstevnost mam uz vyse 100tisic...no a samozrejme stranka na FB...
ak si chcete kuknut moje vecicky tak ich mam tu -
http://www.sashe.sk/eli

http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Elina-...

http://eli-fredy.blogspot.com/

a tiez mam aj tu na konikovy obchodik medzi firmami😀

catusca34
30. apr 2011

@dievcatko84 šikulka, krásne vecičky. No ja by som na tvojom mieste neváhala a aspon to SASHE skúsila, Ked sa tam neplatí za členstvo, len provízie z predaja. To by sa dalo podla mna 😉

dievcatko84
30. apr 2011

@eli77 mas krasne vytvory!!!

@catusca34 ja som na sashe 😉 pod rovnakym nickom 😉

catusca34
30. apr 2011

@dievcatko84 jasne, ved si mi písala, že tam si. Moja hlava deravá 😀

pata31
30. apr 2011

@eli77 vitaj, som minula na sashe obdivovala tvoje vytvory 🙂 sikulka! inac som ti dala na fb 700-tý like, vyhrávam niečo? 😝 😀

ked prestanem mat objednavky, tak pojdem aj ja na sashe, teraz akurat stiham 😉

teri3
30. apr 2011

@eli77 aj ja už som pozerala na sashe Tvoje výtvory, no super. Inak som sa minule dáko k Tebe preklikala cez fotky na FB - kamarátka mala dcérku odfotenú v tej zmrzlinke 😉

pata31
1. máj 2011

Ahojte, peknu nedelu prajem a pripajam dalsie moje dielka 😉

dievcatko84
1. máj 2011

@pata31 jeeej pekne, ja som nedavno tento spravila 😉 teraz robim komplet - bolerko, suknicka, klobucik a sponka do vlaskov 😉 ked bude hovof tak hodim ;)

pata31
1. máj 2011

@dievcatko84 tiez pekne, ja idem o tyzden na tri tyzdne do Belgicka ku sestre, tak rozmyslam, ze si vezmem so sebou priadzu, ze nieco malej uhackujem...chcela by som vesticku 😉

dievcatko84
2. máj 2011

@pata31 😉 ja idem asi ku nasim a tiez mam uz v hlave plany...nie sme my tak trosku mimo, ze vzdy bojujeme s tymi hacikmi a ihlicami? 😉 😀 a ziadny oddych 😉

iloha
2. máj 2011

tak po dlouhé době alespoň jeden klobouk 😉

majka35
2. máj 2011

ahojte ... som tu znova, chcem vás poprosiť o radu ... háčkujem čiapočku, teda už som ju uháčkovala, ale neviem kde robím chybu, stále si robím kruh podľa obvodu hlavičky, ked vidím, je akurát, tak už nepridávam, ale stále mi nakoniec vyjde čiapka veľká, do polovice sedí a potom je zase veľká ... a to vôbec nepridávam, uháčkovala som tri čiapky a pri všetkých ten istý problém 😒

zuzka72
2. máj 2011

@majka35 a jak postupuješ popiš začátek a přidávání...

majka35
2. máj 2011

@zuzka72 urobím si retiazkové očká, do kruhu dlhé stĺpiky, pridávam postupne, prvý rad každé druhé očko, druhý rad, každé tretie očko, tretí rad, každé štvrté očko a tak pridávam, kým nemám správny rozmer "placky" ... všetko pekne sedí, potom už nepridávam, ale výsledný efekt je vždy taký, že čiapočka e veľká 😒

pata31
2. máj 2011

@majka35 a ako ukoncujes riadky? mne sa tiez tak robilo, potom som prisla na to, ze musim v jednom riadku (ked uz nepridavas) preskocit jedno ocko na konci riadku a dalsi riadok preskocim prve ocko, tak na striedacku a potom by ti to uz malo zodpovedat velkosti...skus 😉
@iloha krasny klobucik 🙂
@dievcatko84 no ja oddychujem pri hackovani, je to v podstate relax...si uz ani neviem predstavit, ze by som vecer len tak sedela a pozerala telku 😝 😉