Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tunylyk
17. nov 2011

@lucia32 krasne,mozem ta poprosit link alebo popis na Kittinku?ciapocku uz mam,uz len dekoraciu potrebujem a nemam nejak cas hladat to,dakujem 😉 Vianoce tu,nech mam tie darceky dokoncene 😀

a babulky ak sa da,videla som tu niektora robila aj adidas ciapocku,tu by som este synovcovi urobila,len ten link prosim ked niektora mate dakuuujeeeem 😉

ellysa
17. nov 2011

tá adidas by veru aj mňa zaujímala 😉

pata31
17. nov 2011

@lucia32 krasne, ako vzdy 🙂 inac aj ja mam zase objednavku na zajaca 🙄 😝
tak pridavam aj ja moje posledne...

iloha
17. nov 2011

tak vesta hotová a hurá na čtverce ...........🙂 🙂

dievcatko84
17. nov 2011

@lucia32 no kraasne!! A ten salik fialovo-biely si robila na okruhlych ako do kola, ci? sa mi zda dvojity, ci?

mimkaa2607
17. nov 2011

Ahojte ...chcem vás poprosiť o radu...Chcem dcérke uháčkovať taku strapatú čiapočiku ...neviete mi poradiť nejakú vlnu?... 🙂 Ďakujem

lucia32
17. nov 2011

@tunylyk kittynku hačkujem podla toho http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4226

lucia32
17. nov 2011

@dievcatko84 nie, je robená na mlynčeku, ano je dvojitý...

tunylyk
17. nov 2011

@lucia32 jeej super,dakujem,hned ako mi zaspia tornada sa do toho musim pustit 😉

lucia32
17. nov 2011

@pata31 tie mcikove uška sú prišité, či prihačkované ?

pata31
17. nov 2011

@lucia32 prisite... 😉

snehovavlocka
17. nov 2011

zima uz v niektorych kutoch riadi statocne,tak som urobila jednu zimnu,nech nefuka na usi

evelin116
18. nov 2011

@tunylyk
@snehovavlocka
@pata31
@lucia32
@mimkaa2607
@dievcatko84
@iloha ahojteja somlen zaciatocnicka a chleba by som sa opytat ci si objednavate priadze? Ja by som si chcela len neviem kde? u nas v galanterke nemaju moc na vyber tak preto som zvolila ze si objednam. Nemate volaky dobry tip na stranku? Dakujem vopred

pata31
18. nov 2011

@evelin116 ja kupujem u nas v galanterke, bo ma dobry vyber 😉

mimkaa2607
18. nov 2011

@snehovavlocka možem sa opytat z čoho si to hačkovala?... 🙂

mimkaa2607
18. nov 2011

@evelin116 ahoj ja osm ešte cez net neobjednavala väčšinou som si kupovala u nas v galanterke, ale teraz žijem v zahraniči tak si asi budem musieť objednat 🙂

iloha
18. nov 2011

pro dvojčátka 🙂

evelin116
18. nov 2011

@iloha tieto iste som pozerala len tam maju dost velke ostovne ☹

evelin116
18. nov 2011

@iloha taky ten nakrcnik chcem robit aj ja len som nasla navod len velmi s velkimi okami..

iloha
18. nov 2011

@evelin116 když ono dost poštovné podražilo ☹ , tak objednat ve více lidech a podělit se o něj ........

iloha
18. nov 2011

@evelin116 příze Lada ............. jehlice tuším byly asi 5 nebo dokonce 6, cca 150 oček, jen jen začnete na kruhovkám, tak jednou přetočit, a můžete začít. 10 řad - rantlík 1hl, 1 obr.
nebo můžete háčkovat reliéfky), a pak je to jedno jen hladce, nebo jako já jedno hl. jedno obr a v další řadě nad hl. obr., nad obr. hladce a tak pořád dokola, výška je cca 30 cm, na konci zase 10 řad rantlík....

iloha
18. nov 2011

tak dnešní malé snažení

veru0603
19. nov 2011
buducamama
19. nov 2011

Ahojte, zakladala som sem pred chvilou novu temu, ale admin ma vyhodil, neviem ci to bral ako reklamu alebo co, ale chcela by som dat do pozornosti stranku so strikovanymi vecami pre deti www.strikovanesvetriky.com, tak nakuknite tam, a chcela by som vediet aj vase nazory, ci sa vam pacia 🙂

lubinka26
19. nov 2011

ahojte, prave som dokoncila hackovany svetrik, foto dodam, ked budu aj gombiky prisite, ale to musim navstivit najskor galanterku.

chcem sa opytat, ci nemate niekto navod na hackovanu sovu - ciapocku, chcela by som k svetriku 🙂
dakujem

lenadka
20. nov 2011

@pata31 ako sa prosim hackuju tie uska?

zuzuh
20. nov 2011

Kupila som si dnes vlnu v Kauflande. Chcem z nej ustrikovat ciapku ale ma prekvapila. Neviete preco je ta vlna tak pravidelne spojena? Ma to nejaky vyznam?

pata31
20. nov 2011

@lenadka ja som uhackovala 5ro do kolecka, potom do toho DS, neviem kolko presne, zase do kolecka a potom som spravila len akoby 3/4 kolecka a potom som to obhackovala tou hnedou priazdou len po vrchu a prisila som 😉