Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
17. dec 2011

@iloha tak vidis, clovek by netusil co takej sukni moze chybat 🙂 vyzera to super, aj na karneval aj len tak 😵

iloha
17. dec 2011

@letuskah 😀

letuskah
17. dec 2011

@evicka1 ty si hladala takuto capicku, nasla som navod na pletenu ale v anglictine, mozno pomoze http://media.leisurearts.com/downloadfiles/N_03...

briketa
17. dec 2011

Dievcata vysvetlite mi prosim vas ako strikovat hladke ocko?
Zacala som strikovat, ale nebyvam na SVK a tu sa strikuje uplne inak ako u nas.
Obratko viem, potrebujem iba hladke ocko (cize vysledok stromcekoveho vzoru). Velka vdaka.

dievcatko84
17. dec 2011

@briketa ked mas na ihlici ocko tak chystis akoby z lava do tej dierky a potom nahodis nitku a tu pretiahnes spat cez ockoa zaroven ho zoberies na pravu ihlicu..nikdy som to este neopisovala..snad mi budes rozumiet...ak by si chytila ocko akoby zo zadnej strany za nitku a tak pretiahla nitku tak robis anglicky hladko 😉

dievcatko84
17. dec 2011

Nasa Zuzanka pre dcerku 😉

briketa
17. dec 2011

@dievcatko84 Vdaka, opis jasny, ide mi to! 🙂

julianka777
17. dec 2011

moje posledne 🙂 Homer pre brata,modra pre synovca a hneda pre kamratku 🙂

briketa
17. dec 2011

Dievcata mne sa strasne paci toto bolero, ponco a kardigan. Bolero je pentagonovy vzor, treba 85m jemnej merino vlny na 5.5mm ihliciach.
K poncu som sa este nedopatrala, lebo je to kniha, musim ju ist pozriet do obchodu.
VOGUE strikovanie magazin mava krasne veci.
Ten kardigan je z kasmirovej kolekcie Lamberta Losaniho. Neda sa to skopirovat, je to pokombinovany osmickovy vzor, ale fantasticky kvalitna kasmirova vlna. Asi treba zmes kasmiru s bavlnou alebo merino,aby to drzalo formu.
Tak je to? (to sa pytam)
Ja vlnu nemam problem zohnat, len mne to nema kto zatial ustrikovat 😀 ale ja strasne budem snazit aby som sa k takemu dopracovala...

letuskah
17. dec 2011

@briketa pekne si si vybrala 🙂 to bolero som uz davnejsie niekde na nete videla, netusim kde a vyzeralo to dost komplikovane, myslim ze bolo z jedneho kusa ak sa mi to s niecim nepletie

dievcatko84
18. dec 2011

@briketa to ake naadherne veci!!! A to je uz co pentagonovy vzor...to ako na to kocka?

lubinka26
18. dec 2011

tak konecne som moju prvu objednavku dokoncila 🙂 dufam, ze bude majitelka spokojna 🙂

briketa
18. dec 2011

dievcata mam detske veci - navody zdarma stranku, ale v anglictine ak vam to nevadi. myslim ze staci pozriet tie zakladne vyrazy co sa stale opakuju a navod sa da vyrozumiet. ak cosi neviete, kludne sa ma spytajte. ohladom anglictiny, nie strikovania 😀
http://www.knittingpatterncentral.com/directory...

matja
19. dec 2011

@briketa - a nejakú stránku na háčkovanie nepoznáš?

lucia32
19. dec 2011

Idem objednávať od Coatsu, vlny red heart a schachenmayr by ste mohli poznať, kuk link http://www.coatscrafts.sk/produkty/Pletacie+pri...
keby niekto mal záujem o nejakú vlnku, tak môžte písať IP, na tento rok su už objednavky uzatvorené, takže máte čas...

rene82
19. dec 2011

kto by mi vedel poradiť, ako sa správne robia strapce na konci šálu ako je na fotke? nech sa to nerozvezuje a tak

julianka777
19. dec 2011

@rene82 sa mi zda ze tam su len nastrihane kusky vlny a su popriviazovane..nie klasicky uzol,ale tak cez slucku..neviem ci som to zrozumitelne napisala 🙂

rene82
19. dec 2011

@julianka777 vďaka, myslela som si 😵

letuskah
19. dec 2011

@matja oni maju sestersku stranku s navodmi na hackovanie http://www.crochetpatterncentral.com/

letuskah
19. dec 2011

ja som na tej stranke nasla navod na tohto anjela http://pandacrochet.8m.com/noelle.html celkom vysiel len mi ho mlady zhabal skor ako som ho stihla napnut 😀

julianka777
19. dec 2011

moj prvy pokus o tutu suknicku a k tomu celenka 🙂 pre moju duracelku pod stromcek 🙂

iloha
21. dec 2011

hotový dárek pro švagrovic Barču na panenku 🙂 a ještě potřebuji včelku Máju pro Niky a je to 😉

deniskateniska
21. dec 2011

moje prve ponozky, sice nie podla predstav ale tak zdokonalim sa 🙂

julianka777
21. dec 2011

konecne som dokoncila stucne a kompletik pre malu ku suprave 🙂

dannynka
21. dec 2011

jej @julianka777 som Ta aj tu objavila 🙂 an som nevedela že je takato tema aj na MK 😉

julianka777
21. dec 2011

@dannynka hi hi 🙂 ja som vsade 😀 ani ja som do nedavna nevedela,az ked som hladala nejake navody,tak mi vyhodilo aj tuto temu 🙂

dannynka
21. dec 2011

@julianka777 Tvoje vytvorl Ta prezradili 😀

julianka777
21. dec 2011

@dannynka ja som akurat kukala tvoje 🙂 aj su mi zname len si neviem vybavit meno 😀