Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
10. mar 2011

@dievcatko84 nevadilo by ti, kdybych si dala tu mou myšku dělanou podle tvé na FB 😉

lucia32
10. mar 2011

@zuzka72 šikulááááá tie sú krásne
@iloha bavlnená camilla to je ta 6/4 či iná???

letuskah
10. mar 2011

@dievcatko84 ano ano to je dobry napad 😀 😀 😀 uz aj utekam 😀

teri3
10. mar 2011

@zuzka72 no tak to bude asi ten problém, prečo mi to toľko trvá, lebo sa piplem s tým posúvaním. No a na tých tenkých ihliciach to veru vadí. Musím aj sťahovať, aby boli očká pekné...no ale je to pre môjho drobca, tak musí byť 100%-ná 😎 . Už sa s ňou piplem tretí deň, ale dnes veľmi nebolo času. Keď robíte na tých ponožkových, nemáte také širšie očká tam, kde sa tie ihlice stretávajú? Mne sa to kedysi robievalo, teraz napríklad na ponožkách už nie, ale neviem, čo by to robilo na tých veľkých ihliciach...

klarka1
10. mar 2011

@lucia32 díky

letuskah
10. mar 2011

@teri3 mne sa to robi a neviem ako tomu predist, mozno staci len prax

zuzka72
10. mar 2011

@teri3 mě už to nedělá, ale kdysi ze začátku jsem jen posunovala očka, měla jsem chvíli na jehlici např. 20oček a pak to posunula na 15 a td. prostě, aby to nebylo furt v jednom místě

letuskah
10. mar 2011

@zuzka72 tie opicky su svetove, sama si robila ci podla navodu? by som uhackovala pre tu moju opicu, teda za predpokladu ze ciapka cez noc narastie 😀 😀 😀

zuzka72
10. mar 2011

@letuskah http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3136 podle tohoto, ale malinko jsem si to upravila...

pata31
10. mar 2011

ahojte, zienky, nemate nahodou navod na hackovaneho krtka? moje dieta ma krtkovu maniu, len oci otvori a uz krici ktkooo 😉

pata31
10. mar 2011

a ja som vcera robila celenku 😉
dnes robim taku obyc bielu ciapku...

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 opičky suprové......... ty jsem ještě nedělala (budu muset vyzkoušet), ..........moje noční můra jsou !prasata! myslím peppa pig a tomík, jedna paní je po mně chtěla na čepky a ještě dnes se za ně stydím......poslala mi fotku nějakého obrázku a podle toho jsem je dělala, no děs
Petra se ozvala na fialovobílý baret 🙂

iloha
10. mar 2011

@teri3 nemám, záleží na utahnutí nitě nebo můžeš vždy za jednu dvě řady převést - posunout oko na jinou jehlici, tzn. přerozdělit a pak se to též nedělá

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 a jak máš ty opičky velké? též těch 11 cm, jak je v návodu?
já nemám rmoc áda velké obrázky na čepičkách, přijde mi, že pak má to děcko přes celou čepku obrázek a je to zbytečně tlusté 🙂

zuzka72
10. mar 2011

@iloha Pepa Pig, nebo co to je 😀 byla nedávno dobrá čepice na MMB z tím Peppa, ale nemůžu ji najít 😖 asi ji stáhli, ale byla super......opičky jsem upravovala, takže mají 7,5cm....no drbačka s tím...tohle mě fakt nebaví 😢 ale jak píšeš, taky nemusím ty mega ozdoby, líbí se mi menší, nic velkého.. 😉

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 zkusím dohledat foto, ale nemám pořád svůj pc.........

zuzka72
10. mar 2011

@iloha to je ono to se mi líbilo, že je to přes celou, jako přímo pletené, ale jinak to prase neznám, ještě nás ta vlna nechytla 😀 a ještě jedno http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1458

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 tak tady jsou !prasata"

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 paní byla nadšená a já se stydím jestě teď 🙂

zuzka72
10. mar 2011

@iloha prasata jsou super...taky asi dobrá drbačka.... ☹

jsem zapoměla vložit tu jsem myslela http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6298

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 ta je dobrá ta vyháčkovaná 🙂
no jsou děsná, nic ošklivějšího neznám........myslela jsem, že mě klepne, ale když se jí to líbilo tak jsem si oddechla, děti prý skákali radostí

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 no nic, já dnes asi končím, musím ráno na středisko pro ukončení ošetřovačky a se sebou na rtg, a ta naše malá noční můra už asi týden přes noc děsně otravuje, má nějaké strašící noci, a většinou to skončí stěhováním k nám do postele a to se pak nikdo nevyspí. Takže už bych se docela ráda i vyspala, jinak bych taky nemusela být ráno k probuzení 🙂

zuzka72
10. mar 2011

@iloha dobrou 😉

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 jo jo dobrou a nepřeháněj to 🙂

zuzka72
10. mar 2011

@iloha neboj jdu žehlit, žádnej háček už dnes 😀

lucia32
10. mar 2011

@iloha čo blázniš...ja by som ani také len tak nezvládla 😝 😀
Kúpila som vlnu Katka a nejak sa mi zadrháva na háku 😠
Inak na tu pepa pig som minule čubrnela aj ja, ale tiež ho velmi nemusím...ale nápad je to perfektný, možno vyskúšam a budeme pepovať 😀

lucia32
10. mar 2011

@zuzka72 ja už mám požehlené, som to stihla kým boli dievčatá vo vani... mm to už vzdal a zaľahol, tak tu straším sama

letuskah
10. mar 2011

@zuzka72 dakujem 😵

tie peppa pig ani ja nemusim, nastastie to Kubko nepozna, mal jedny slipy s nimi ale rychlo vyrastol tak som to rychlo odstranila a ni si nespomenul 😀

dievcatko84
11. mar 2011

@zuzka72 samozrejme, ze nie, nevadilo! 😉
Jaj ja som cela zdeptana, lebo som znovu dostala menzes 😖 takze idem sa deptat ku haciku 😖 paaaaa

ankan
11. mar 2011

@lucia32 Ďakujem. Na hlavičke vyzerá oveľa lepšie. Nenapadlo ma, že by to mohla byť táto.
@teri3 Ďakujem. Vzor bude hračka, len to pridávanie bude najlepšie podľa strihu ako si to robila ty.
Neviete mi ešte poradiť ako by sa mohol robiť tento vzor? Už som to sem raz dala, ale nikto nereagoval...