Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vlastusss
9. feb 2013

@sandrus2 http://quesera.ojaru.jp/osaru-pattern-b.html ak ti to pomoze.. ak nie skusim kuk este v zalozkach nieco..

rina76
9. feb 2013

naše medvědí rodinka - jen se pohromadě moc dlouho neohřejí 😉

tretulka
9. feb 2013

@rina76 no to su nadherni mackovia, uzasna praca, obdivujem, mne hracky velmi nejdu 🙂

lusiel
9. feb 2013

krásne sú !!!

rory_g
9. feb 2013

Zrovna doděláno chrastítko pro juniora 🙂

blka
9. feb 2013

@gilmorka Já souhlasím s @majkak99 . KOupila jsem si průhlednou nit, ale špatně se tím šije. Je i taková pružná a mám pocit, že po zašití ten suk moc nedrží.
@luckybara No to je parádní žirafa. Nemáš návod? Jak tady vidím samá zvířátka, tak až budu mít chvilku a dovyšívám krtka, tak se chci taky na nějaké vrhnout.
@rina76 To je nádherná rodinka 🙂

blka
9. feb 2013

@rory_g Nemáš prosím návod? Kamarádce se má narodit miminko, tak přemýšlím, že bych jí něco takového udělala.

luckybara
9. feb 2013

@blka návod je s alba příště si uháčkujeme,jen jsem udělala vlastní nožky na těch dlouhých se mi nelíbíla 🙂

luckybara
9. feb 2013

@blka kukni na to album tam jich je 🙂 ráda tam chodím

rory_g
9. feb 2013

@blka přesně, je to z alba příště si uháčkujeme, je to v aj, ale když si to hodíš do překladače, tak se dá v pohodě🙂 http://www.ravelry.com/patterns/library/chubby-...

monalisatko
9. feb 2013

@rina76 ježííííííš, oni sú nááááádherní 🙂

letuskah
9. feb 2013

@rina76 krasni mackovia 😵

@luckybara aj zirafka je paradna 😵

lemge
9. feb 2013

@rina76 tí sú 100 bodoví...možem vedieť z akej vlny su uhačkovaní mackovia..? 🙂

rina76
9. feb 2013

@lemge je to akrylová tenčí příze, značku nevím, měla jsem doma zbytky ještě po mamce

vera_vila
9. feb 2013

@luckybara Je super, taky ji mám uloženou a jestli o ni bude zájem, také se do ní pustím... Teď vytvářím Pokémona Snivyho pro synovce 🙂

lussy23
9. feb 2013

@rina76 nádherní. ako ich robíte?

lussy23
9. feb 2013

@luckybara krásna

rina76
9. feb 2013

@lussy23 podle návodu z praktické ženy http://praktickazena.vlasta.cz/

miruska76
10. feb 2013

@rina76 jeminenku, úplne nááádhernééé 🙂

miruska76
10. feb 2013

k čiapočke hotový už aj nákrčník pre synčeka 🙂

lasirena
10. feb 2013

Ahoj šikulky, prosím poraďte! Chcem si uháčkovať takýto šátok, neviete o nejakom návode? Príde mi, že sú to len dlhé stĺpiky a retiazkové očká... čo poviete?

blka
10. feb 2013

@lasirena Myslím o stránku zpátky (nebo o 2) jsou dva návody 😉

blka
10. feb 2013

@rory_g @luckybara Děkuji, jdu album omrknout 😉

lasirena
10. feb 2013

@blka Máš pravdu, z podobnej vzorky robila Olina tú ružovú čiapočku, škoda že nepíše konkrétne kde ten návod na MMB našla... skúsim ho pohľadať, vďaka 😉

letuskah
10. feb 2013

@lasirena hej teraz tu ktosi daval navod na toto

saskax
10. feb 2013

@roo satka je nadherna (lolipop - vyr. Nako), mozes mi prosim Ta dat link podla akeho navodu si ju robila? Dakujem 😉

lilyen2011
10. feb 2013

🙂 nápad čo ma chytil o 2ráno 😀 a tra dáá podarilo sa 😎

katuska987
10. feb 2013

@rene82 dobry den mate navod na to bolerko?dakujem

dominikaa
10. feb 2013

kocky,prosim poradte 🙂 uz som raz zacala hackovat,ale po neuspechoch som to vzdala,ale neda mi to ked tu vidim take krasne vytvory. Takze zakladnu placku by som zvladla,ta ma by obvod delene 3,14? a co dalej?uz nepridavam a na konci do poslednej dierky nepicham??? DAKUJEM