Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

miruska76
8. jan 2013

moje najnovšie 🙂 prvá moja pletená čiapočka pre nášho Miška a setík pre kamarátku 😵

alure
9. jan 2013

@lussy23 dakujem krasne 🙂
@bisy dakujem ,suknicka je robena uplne jednoducho,najprv pas z dlhych stlpikov(do obvodu a dlzky aky potrebujes) potom som si pripravila volanovu vlnu a zaroven s povodnou vlnou som hackovala riadok kratkych stlpikov (s tym ze volanovu si naberies na 3-4ocka a pretiahnes nech ostane jedno a hned robis kratky stlpik s tou povodnou vlnou) cely riadok takto potom jeden dva riadky z dlhych stlpikov a zas riadok kratkych spolu s volanovou...neviem ci chapes ako to myslim,moc navody pisat neviem 😒
@lulucertik svetrik som robila podla videjka

https://www.youtube.com/watch?v=RsZfsrFx8xg

a ciapocka je obycajna zakladna z dlhych stlpikov 😉

mami29
9. jan 2013

Můžu se zeptat na váš názor na tuto přízi kdybych z ní chtěla háčkovat. Uvažovala jsem pro sebe o bolerku a nějakou letní čepičku http://rucniprace.cz/obchod/pletaci-prize-panda...

zuzkaamato
9. jan 2013

@alure wooow, zalubila som sa do tej suknicky s tymi bambulkami.. kraaaaaaasa 🙂

lucineska1
9. jan 2013

@alure mohla bych poprosit o návod na tu růžovou "kuklu" 🙂 děkuju

mart1na26
9. jan 2013

Kupim zostatky z vlny :o) za ponuky dakujem ! pekny den

matusiatko
9. jan 2013

@alure ta suknička je nádherná 🙂 je niekde na ňu návod?... úžasne šikovná si, a videá sú zrozumiteľné aj pre menej šikovné maminy (to som ja). Vďaka Ti

miri.b
9. jan 2013

ahojte, s akym poctom stlpikov pri ciapocke zacinate pri hrubych vlnach ? Dakujem. Mam vlnu na 10/ku hacik.

silviatkoo
9. jan 2013

...moje prvotinky pre moje Simčiatko 🙂

letuskah
9. jan 2013

@miri.b to mas riadny motuz, ja by som skusila 8 ociek a uvidis ako sa ti to bude ukladat 😉

alure
9. jan 2013

@zuzkaamato jej dakujem 🙂 a pozeram ze si zo Senca ?
@lucineska1 ja som sa odrazila v podstate od tohto navodu,ale nesla som do detailov podla neho..ja nezvyknem ist podla navodov nakolko radsej improvizujem 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10781
@matusiatko na predchadzajucej strane som pisala ako som ju robila ja..navod nemam ako taky ..dufam ze tak staci ak nieco skusim napisat este raz 😉

zuzkaamato
9. jan 2013

@alure no z Ivanky pri Dunaji 🙂

tinal
9. jan 2013

Ahojte baby. Mám jednu prosbu. Skúšal už niekto háčkovať písmená do čiapky? Buď priamo pri háčkovaní alebo každé písmenko zvlášť?

letuskah
9. jan 2013

@tinal ja by som zvlast, bud by som vysila alebo uhackovala pismenko a nasila, podla mna to za pochodu hackovat je zbytocna ostara

letuskah
9. jan 2013

@mami29 to je taka letna priadza, vyzera dobre aj na bolerko aj na ciapku

tinal
9. jan 2013

@letuskah Aj som to skúšala za pochodu, len sa mi to veľmi nepáči, tak som sa prišla poradiť, že či to už niekto nerobil. Asi zvolím to vyšitie, lebo potrebujem drobné písmo, keby ich háčkujem asi sa mi nevmestia. 🙂 Ďakujem za radu.

mirida
9. jan 2013

@luckybara dakujem, ja som zatial pouzivala len doru (na zimne ciapocky dvojmo) ale zistujem, ze sa z dory stava podpultovy tovar - teda niektore farby urcite 🙂

lussy23
9. jan 2013

@miruska76 krásnučké čiapočky
@silviatkoo krásne

juny
10. jan 2013

@tinal ked sa Ti nebudú chcieť robiť macíkovia 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10335

elikuk
10. jan 2013

@petraslov tá čiapočka je krásna, môžem poprosiť návod? Je fakt peknučká 🙂

pempusik
10. jan 2013

Ahojte baby, pletenie mi ide, ale hackujem len velmi malo. Princip mi je jasny, ale viete mi poslat nejaky dobry navod, ako uberat ocka? dakujem 🙂

miruska76
10. jan 2013

ešte jedna pumičková pre synovho kamaráta 🙂

saskax
10. jan 2013

@pempusik uberanie stlpikov (zhackovanie) :

https://www.youtube.com/watch?v=0rNxt7knpHo
tinal
10. jan 2013

@madlenka29 Ďakujem za pomoc. Tú abecedu som mala nájdenú, len som sa chcela poradiť, či neexistuje ešte nejaká forma. Hlavne potrebujem menšie písmenká a z tej abecedy budú z bavlny asi príliš veľké. Ale ďakujem zo srdca za pomoc. 🙂

@juny Ďakujem. Si poklad. Zatiaľ ma držia mackovia, ale aj ten koník je výzva pre mňa. 🙂 Myslím, že si ma zasa na niečo namotala. 🙂 Toho zajka som už videla predtým, len sa bojím tých ušiek, ani na čiapke mi moc ušká nejdú.

timotejkabrejkova
10. jan 2013

Žienky niejaký videopostup na čelenku?Na čiapočky som našla, ale na čelenku žiadny. ☹

pempusik
10. jan 2013

@saskax dakuje, vyskusam 🙂

svantnerka99
10. jan 2013

Ahoj máte niekto návod na dámsku baretku?:

letuskah
10. jan 2013

@svantnerka99 ja som si teraz robila od oka, spravila som kruzok z 12DS a porom som pridavala v druhom riadku 2DS, 1RO1DS, 1DS1RO, 2DS, 1RO1DS... aby som mala v tom druhom riadku vzdy 2DS a 1RO, v dalsom potom 3DS a 1RO, a od 5riadku som pridavala pred a po RO a urobili sa mi take akoby trojuholniky delene dieerkami. ked bola placka cca 22cm (na normalnu ciaku by mala 15cm) tak som uhackovala 3 riadky bez pridania a potom som uberala rovnako ako pridavala po pozadovany obvod hlavy, 3 riadky polstlpikov bez pridavania a hotovo