Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mataklinec
22. jan 2013

žienky
@tina1506
@vera_vila
ešte jedna otázka, každý rad treba ukončit pevným okom? Ja totiž neviem kde mám koniec radu 😀 .. len pletiem stále dokola 😀 ale aspon skusam a postupne sa naučím....

elikuk
22. jan 2013

@petraslov Ahoj, mohla by si mi prosím poslať návod na tie papučky? Sú úžasné 🙂 Ďakujem

letuskah
22. jan 2013

@mataklinec netreba, mozes hackovat takto dokola alebo si daj vzdy na prve ocko nitku alebo spinku aby si vedela kde je prve ocko a ukoncujes pevnym. ono ked mas nejaky vzor alebo chces este rozsirovat/zuzovat tak ti treba vediet kde je prve alebo posledne ocko ale ak hackujes stale DS alebo KS tak je to viac menej jedno

vera_vila
22. jan 2013

@mataklinec Tak si někde ten konec řady urči... Spíš se divím, že Ti to při tom rozšiřování vychází, když nevíš, kde máš konec řady 🙂
Doporučuji k tomu shlédnout ještě toto video Píchání do prvního a posledního očka u čepičky, jak to dělám já

https://www.youtube.com/watch?v=U1ZVErLf8Zw

přímo od autorky návodu na čepičku, co jsem TI poslala a myslím, že snad každý na tomhle návodu čepičky začínal...

avanka
22. jan 2013

@vivere takze Merino je vhodne len na zimu? ci sa da aj na jar?
drobci maju aj jarne ciapky z priadze podobnej Camille....

werunka21
22. jan 2013

@elikuk jej, to myslíš ty adidasky 😅. Jen ten znak nebo komplet celé? Tak to musím dát dohromady a ten znak vyfotit, možná překreslit 😀

lucia37
22. jan 2013

Babulky, ako by ste robili toto? A čo je to 😕 vlastne za vzor?

fatima30
22. jan 2013

@letuskah

ahoj jasa ta chcem opyta
t http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10774 natento navod potrebovala by som na obvod 53 cm ako to urobit a tiez nerozumiem tym obrazkom vedela by si mi to prelozit nejak jednoduchcsie?velmi pekne dakujem za ochotu.pytam sa ta preto lebo si tu jedna z tych najsikovnejsich 🙂

fatima30
22. jan 2013

alebo aj ine kocky keby vedeli aby som ostatne neurazila 😀 😀 😀 😀

letuskah
22. jan 2013

@fatima30 normalne som sa zacervenala 😀 😀 😀 dakujem
takze navod, obvod ziskas tak ze si spravis vzorku cca 10 DS aspon zo 3 riadky a to si zmerias, potom si vyratas kolko DS ti treba na obvod 53cm. to si musis upravit na pocet DS delitelny 8 aby si mohla pravidelne striedat 4DS a 4 reliefne DS.

a co sa vzoru tyka tak ten je celkom jednoduchy. striedas vzdy 4 obycajne DS a 4 predne reliefne DS

https://www.youtube.com/watch?v=HZ1EPQWFaB0


nahodis si potrebny pocet RO a v prvom riadku ides 4DS 4 predne reliefne DS az do konca. otocis a v druhom riadku ides 3 rpredne eliefne DS, 4DS, 4reliefneDS, 4DS atd, koncis 1prednym reliefny (tam sa to zacne posuvat. v tretom riadku zacinas 2 prednymi reliefnymi DS a ides 4DS a 4 reliefne DS, koncis 2 reliefnymi. v stvrtom riadku zacinas 1reliefny DS, 4DS, 4reliefne, 4DS... a koncis 3 reliefnymi. v piatok riadku zacinas 4reliefnymi a koncis 4DS. v kazdom riadku si to vlastne posunies o jeden stlpik aby ti to slo do sikma.
a potom podla navodu, zosijes zadny sev ( tam by som mozno 1-2 ocko prihodila aby sa to tym sitim moc nezuzilo) a potom vrch atd...
😉

fatima30
22. jan 2013

ty si jednoducho poklad
@letuskah !!!!!
DAKUJEM

no uvidim ako mi to pojde🙂urcite sa este ozvem

este otazka ona tam ma 70 ociek na 50 cm obvod a aj maly ma 50 len som chcela trosku vacsie neda sa iba pridat ja neviem tresnem 5 ociek?

kvietok47
22. jan 2013

ahojte, mozete mi napisat tip na dobry obchod, kde maju vacsi vyber priadzi? dakujem krasne. Janka

rebeka25
22. jan 2013

@poisonblu aa dakujem ja mam kockuuuu 🙂

lucia37
22. jan 2013

@blka Ďakujem....

elikuk
22. jan 2013

@werunka21 ja by som poprosila najlepšie celé, ale ak to bude problém tak aspoň tak z bližšia vyfotiť by som poprosila a možno z fotky by som to už nejak odkukala 🙂

mataklinec
22. jan 2013

@tina1506 a kolko očiek sa má pridavat v kazdom rade na začiatku??

hpaja
22. jan 2013

Ahoj, můžete mi poradit, jestli se dá uplést čepice na kruhových jehlicích tak, aby neměla šev? Převážně jen háčkuji, pletla jsem zatím pouze šálu, ale chtěla bych zkusit uplést tuhle čepici. Podle obrázku se to plete zřejmě jedno oko hladce a druhé obrace, že? A jak se takováto čepice nahoře zakončuje? Děkuji moc za rady, Pavla

mataklinec
22. jan 2013

Kočky učím sa háčkovat, poradili by ste mi prosim kolko očiek sa má pridavat v kazdom rade na začiatku?? Dakujem

letuskah
22. jan 2013

@fatima30 no to zavisi od toho aku mas priadzu a hacik, ak mas rovnake ako robila ona tak to moze sediet, tiez ak hackujes volnejsie to bude vacsie ak tesnejsie zas bude mensie, najlepsie je skusit a odmerat, a ak chces ten vzor pravidelny tak by si mala ratas s 8 ockami viac zlebo menej aby to sedelo 😉

@hpaja to je strikovane vsetky ocka hladko a na kruhovych alebo ponozkovych ihliciach ked budes robit dokola tak bude bez svu, vyzera byt zakoncena len stiahnutim vrchu, bez uberania. ustrikujes valec a ten na vrchu zatiahnes 😉

hpaja
22. jan 2013

@letuskah aha, je vidět, že s pletením nemám moc zkušeností, když jsem nepoznala, že je to jenom hladce 🙂 Já si právě nedokážu nějak představit, jak se to na těch kruhových dělá dokola (jiné než kruhové momentálně nemám), přijde mi, že jsou dost dlouhé na to, abych upletla válec... čepice bude pro 5letou holčičku, obvod cca 52-53 cm.

werunka21
22. jan 2013

@elikuk Takže já se pokusím 😅 . Dělala jsem podle tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5027 příze camilla, háček č.3 (myslím). Počet řadových ok na začátku je třeba přizbůsobit podle druhu mobilu (Na Nokii 6220clasik 12+1řo, na Nokii 500 asi 14+1). Neháčkovala jsem ale do spirály, ale vždycky jsem ukončila řadu pevným okem. A za zadní nitku, tak jak je v návodu. Znaky přikládám

petraslov
22. jan 2013

@elikuk na ktoré myslíš? lebo som do tohto fóra pridávala dvojo papučiek, tak neviem, ktoré z nich myslíš 🙂

fatima30
22. jan 2013

@letuskah
dakujem ti pekne vyskusam uvidim 🙂

letuskah
22. jan 2013

@hpaja stale ides dokola, mne sa najlepsie na kruhovych pletie aj to co nejde do kruhu, napr predny a zadny diel svetra a podobne, ono je to monotonne stale to iste robit ale je to bez svu, krajsie a nemusis sit 😉 skus, pojde ti to
akurat ten spodok sa ti bude krutit ak bude cele hladko tak by som tam spravila kratky patent 1 hl 1 obr na dva tri riadky

elikuk
22. jan 2013

@petraslov myslím také skôr slávnostné okolo chodidla s volánikmi

elikuk
22. jan 2013

@werunka21 Ďakujem!!! 🙂

vivere
22. jan 2013

@avanka merino ma v sebe okrem akrylu aj vlnu, takze skor by som ju ratala medzi priadze na zimu, alebo jesen ci na chladnu jar. camilla je tusim bavlna, ci nie? takze ta je viac-menej letna. v porovnani s merinom.

vera_vila
22. jan 2013

@hpaja Pokud ji budeš dělat na kruhových jehlicích, tak vypadá, že je to opravdu celé hladce, ale asi bych ji dělala 1 hl, 1 obr, bude pak pružnější... A vůbec nevadí to, že jsou ty jehlice delší, než je obvod hlavičky, stejně si to po té jehlici budeš posouvat... Na takovou čepičku by jehlice délky 60 cm měly akorát stačit, pokud máš 80 cm, tak je to taky ještě v pohodě...

drtka
22. jan 2013

Ahojte. Robím synovi háčkovanú čiapku psíka, chcela by som mu spraviť také dlhé vysiace ušká len neviem ako na to. Viem spravím dlhý rad ale neviem ako spravím ten spodok aby boli zagulatené. Viete mi poradiť? ĎAKUJEM 😉