Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zfidorka
28. sep 2012

@perlaoceanu
navod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7784
vpredu som ho urobila dlhsi, aby prekryval hrudnik (zacala som od toho dlhsieho dielu)
biela s bambusom
http://www.galanteriaonline.sk/galanteria/eshop...
farebna vlna + alpaka
http://vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=19
obe super jemne a neskriabave 🙂

perlaoceanu
28. sep 2012

@zfidorka ja tomu naodu celkom nechapem. Ako mam striedat kratke a dlhe stlpiky? Mohla by si mi prosim napisat zrozumitelnejsi postup. Ja viem len, ze si uhackujem potreben mnozstvo RO a co potom dalej?

letuskah
28. sep 2012

@perlaoceanu potom hackujes urcity pocet DS a KS, povedzme 20 DS a 10 KS, otocis a druhy riadok ides 1O KS a 20 DS, tak aby si vzdy hackovala DS na DS a KS na KS, KS ti spravi ten rolak okolo krku a DS zase tu sirsiu cast na plecia a hrudnik. j som ho skusala ale nemala som trpezlivost ho dokoncit 😝

dudri
29. sep 2012

chystam hackovat sovickovu capicu a kolko cislo hacik? a mate nejaky navod?

ellysa
29. sep 2012

myšička pre moja myšičku a čapica pre kamoša

majkak99
29. sep 2012

@letuskah dakujem. nepomohlo sice v tom co som chcela zistit ale nasla som tam nieco ine co mi pomohlo 🙂

zfidorka
29. sep 2012

@ellysa ty si ale rychla, myska je perfektna 😉

juny
29. sep 2012
roo
29. sep 2012

Pre tri sestričky. Pre najmenšiu je tá s kvietkom - bez flitrov a korálikov.

rencaboch
29. sep 2012

@ellysa ta myška je krásná...mohla bych poprosit o návod? 🙂

monalisatko
29. sep 2012

@ellysa jéééj, tú myšku som našla aj ja na nete a uložila som si obrázok pre inšpiráciu 🙂
@roo krásne čiapočky. Môžeš mi prosím dať návod na motýla? Malej by som chcela na chrbát svetríka velikého motýla, len ešte nemám návod 😅

janemari
29. sep 2012

Pribudli daľšie výtvory 🙂

ellysa
29. sep 2012

@rencaboch návod som si kúpila od tejto baby http://www.fler.cz/kamlin, mám ich viac, myšku som skúšala ako prvú, a celkom sa vydarila, návody sú písané super, odporúčam 😉

mimkaa2607
29. sep 2012

Ahojte ... prosim vas chystam sa hačkovať deku do kočika pre moju bambulku v brušku a chcela by som vedieť kolko si mam kupiť vlny ... myslite, že dora bude dobra na hačkovanie?...

hanula11
29. sep 2012

@ellysa ty zvířátka jsou boží 🙂 , jestli si nějaký návod taky neobjednám 😅

rencaboch
29. sep 2012

@ellysa děkuji...to jsem ani nevěděla,že se to takhle prodává 🙂

ellysa
29. sep 2012

@hanula11
@rencaboch ani ja som nevedela, ale práve táto myška ma zaujala, a ja nie som z tých, čo by skúšali bez návodu, tak som si objednala pár zvieratiek-návody, dokonca mi pani jeden prihodila, je to úplne jednoduché, stačí poslať peniaze na účet a potom prídu na mail

ellysa
29. sep 2012

@mimkaa2607 ja sa chystám tiež a zvažujem či neinvestovať do nejakej mohérovej vlny, alebo táto je veľmi jemnučká http://www.galanteriaonline.sk/galanteria/eshop... a tiež neviem koľko jej kúpiť

jancip
29. sep 2012

Holky, prosím o radu...dělám tuto žirafu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4053 a nějak nechápu návod na uši
4 řet.oka spojit dohromady 1okem
1.ř.: 6ks do kruhu
3 2ks do kaž.3. oka (celkem=8ks)
4.a 5. do kaž. přidaného oka předchozí řady uháčkovat 1 ks (=12 ks)
6 2ks do kaž.4.oka
7.-9. do kaž. přidaného oka předchozí řady uháčkovat 1 ks (celkem=24ks)
po 15.řadě práci ukončit,nechat dlouhou nit na přišití.Ucho složit ve dvé a přišít.

Nejde mi do hlavy ta 4. a 5. řada, co je tím myšleno.

majkak99
29. sep 2012

@mimkaa2607 ja pouzivam doru a robi sa mi z nej velmi dobre. som s nou velmi spokojna ale keby som robila decku pre babatko mozno by som robila z merina pripadne ak na leto tak by som pouzila hawai, ale aj dora je super 🙂 velmi zalezi aky vzor a hustotu si zvolis. ci decku budes robit nahusto alebo "dierkovanu" 😀 a co sa tyka mnozstva tak doru by som kupila asi 3-4 klbka podla toho aku velku chces mat decku. ved aj ked kupis viac a ti zostane neskor mozno vyuzijes :P

vera_vila
29. sep 2012

@jancip No, nejsem si jistá, jestli je to tam dobře popsané... Jestli to tak udělat si nejsem jistá, ale podle počtu ok to znamená, že v každé z těch dvou řad bys měla přidat 2 oka...takže spíš asi tak, že zase do jednoho oka dáš 2ks a jedná se o ty oka, která jsi přidala tím ks navíc v předchozí řadě... To samé pak v řadách 7 až 9... já bych to tak teda udělala, protože jinak mi nevychází počet ok... když mám 8 ok, tak když do každého uháčkuju 1ks, tak mi pořád zůstane 8 ok a ne 12... Asi to chce zkusit...

tinushka13
29. sep 2012

Ahojte koččky vedeli by ste mi pomôcť? Chcem prekvapiť kamarátku a urobiť jej 7 ročnej dcére takú tú ušianku čiapočku.. prosím vás, aký priemer by mala mať placka a ako hlboká by mala byť čiapočka plus ako vzdialené od seba by mali byť tie ušká ušiankové, Znie to komplikovane, ale žiaľ nemám to kde vyskúšať a podľa čoho robiť.. :( náde sa tu dobrá dušička čo by mi pomerala ? ĎAKUJEEEEEEM 😉 😉

monalisatko
29. sep 2012

@roo ďakujem 🙂

letuskah
29. sep 2012

@tinushka13 no pomerat nemam kde ale merala som neter ktora ma 8 rokov a obvod ma 55cm a hlbku ako dospelak, to som nemerala ale na mna capica je je dobra, cize aj uska by som dala podla seba... ale ona je vseobecne vacsia aj oblecko nosi na 10-12 rokov

tinushka13
29. sep 2012

Pripájam zopár svojich výtvorov.. dnes som dokončila dve čiapočky.. foto pridám, keď sa mi nabije baterka vo foťáku 😀
Mám slabosť na tie mačičky... ale je čo zdokonalovať.. 😅 a na tej ružovej som zabudla na fúziky.. ale idem to rýchlo dorobiť.. :D

jasmika
29. sep 2012

čaute háčkarky... 😀 kto mi poradí s takou pre vás asi jednoduchou vecou ako je šál... potrebujem pre také 5 mesačné bábo...a robím tak že retiazkové očko som si urobila na šírku akú chcem..a teraz robím len dlhé stlpiky..len ked sa idem otočiť..tak už to urobí opačný vzor...neda sa to aby to bolo v kuse pekné z dlhych stlpikov?

olalka
29. sep 2012

ahojte dievčatá, chcela by som si skúsiť uháčkovať deku do kočíka, videla som na nete také vlnovkové, ale nikde neviem nájsť návod, neviete mi niektorá poradiť?

liesi
29. sep 2012

@zfidorka ahoj, krásne vecičky vyrábaš. mne sa veľmi páči tá tvoja šatka. mohla by som ťa poprosiť o návod. ď

letuskah
29. sep 2012

@jasmika obavam sa ze sa to neda, jedine ze by si dokola hackovala a bol by dvojity 😖 akurat ze ja by som asi pre 5 mesacne babo sal nerobila, ked tak nakrcnik a aj to neviem, ja som tymto mojim zacala davat az okolo 1,5 roka sal a aj to bolo zbytocne, obtoceniu sa branili a stale mali niekde medzeru 😝