Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
23. okt 2010

holky, tak já už mám kulíška pro TOmíka a teď už mi chybí dodělat rukávky a sešít, udělát roláček a je to. Pak vám to vyfotím. Zatím jen foto kulíška 😉

dievcatko84
23. okt 2010

@iloha joj tak ty si aka sikula???!!!! Ja vas obdivujem s tymto vystrikovavanim. Velmi sa mi pacia take veci,ale netrufam si zatial..ale aj na to pride cas 😉 A iste,ze sa pochvalim 😉 Inak mama mi kupila Dianu novu s hackovanymi a strikovanymi vecami pre dospelych, kraaasne veci su tam!!! Taka zena v ruzovom pulovriku je v predu 😉 nadhera!!! Takze ked bude cas tak sa chystam na tuniku 😉 a tak pre muzika pulovrik na Vianoce 😉 viem, ze otrepany darcek,ale jeho viem, ze potesi,lebo mu je stale zima 😉 chi 😉

dievcatko84
23. okt 2010

No nechcem byt hnusna...http://ine-veci-pre-deti.handmade.sk/Nakrcnik-s... nezda sa vam pritiahnuta cena poriadne???

iloha
23. okt 2010

@dievcatko84 to je jak šňůrka na korále 😀 a ne nákrčník........... no cena je snad jen vtip 😎

danielkapo
23. okt 2010

Ahojte 🙂
mmôžem sa k vám pridať? Tiež mám záľubu v pletení, najmä pre dcérku 🙂 Musím povedať, že krásne vecičky robíte, obdivujem takú šikovnosť, mne idú zatiaľ v podstate len tie základné "vzory"..no ale aj to je niečo 😀

dievcatko84
24. okt 2010

@iloha no ved toto, ze co to ma byt a aka palka 😀 salenaci!

@danielkapo si sikovna! Ved kazda musi vediet zacat a potom uz len zlepsuje a rozsiruje "vedomosti strikujuce" 😉 Ja som sa napriklad prave naucila strikovat na styroch ci piatich 😉 neviem ako sa to spravne povie 😉 mas krasne vecicky, dcerka musi byt velmi rada, ze ma taku sikovnu mamku 😉 A pozeram, ze nebyvame ani od seba tak daleko 😉
Tak a tu je moj nakrcnik 😉 vyzera vacsi,ale je jej super 😉 DAKUjEM! Teraz iem skusit ten druhy ze ktory budem robievat 😉

neumisa
24. okt 2010

@dievcatko84 s tím nákrčníkem si dělají srandu, ne? jako nákrčník si představuju něco úplně jiného ... 😕 a cenu radši ani nebudu komentovat ... 😠

@danielkapo pěkné "základní vzory", chválím 🙂

jak já vám, holky, závidím holčičky ... taky bych pletla copánky a kytičky a podobné okrasy, ale moji kluci by se na to netvářili dvakrát vesele ... 😢 😀

letuskah
24. okt 2010

@dievcatko84 vyzera taky makkucky ten nakrcnik, pekny 😵

mojmu sa hrozne paci ked mu nieco byrobim, vzdy sa tesi ze to bude nosit, tak som rada ze to ma pozitivnu odozvu 🙂

dievcatko84
24. okt 2010

@neumisa ti pozicim moju kocku 😉ale este mozete do tretice,ci? 😉

@letuskah presne aj u nas je to tak 😉 len teraz na nakrcnik sa ksichtila skaredo,lebo akurat vstala a hned som jej to musela skusit, mi to nedalo som bola zvedava ako to bude vyzerat 😉 chi 😉

iloha
24. okt 2010

@danielkapo moc hezké 😵

iloha
24. okt 2010

@neumisa tak zkus třeba autíčko, balon......... 😵

iloha
24. okt 2010

@dievcatko84 tleskám, vidíš a je to hned a moc pěkné 😵

neumisa
24. okt 2010

@dievcatko84 ooo ne, děkuji, žádné do třetice nebude - z manželovy strany se rodí samí kluci, přece si kvůli jedné holčičce nepořídím Klapzubovu jedenáctku 😀 😀

dievcatko84
24. okt 2010

@neumisa tak nech ta aspon tesi, ze ma rychle spermie 😉 ved v podstate si "za to moze" on 😉 Ja tu frajerujem, a pockaj ako budem ja o rok 😉 ci nebudem horekovat, ze nemozem robit auticka 😉 😀

@iloha dakujem!

danielkapo
25. okt 2010

Dakujem za pochvaly 😀 ja som mala stale taky "problem" ze som vsetko urobila male 😀 ked som bola teh. a popriotm sa ucila na statnice, tak som robila svetriky pre babatko...heheh a teraz vsetky nosi dcerkina babika 😅
No ale ta ciapocka so salikom sa malej paci u ju nosi po byte 🙂

@dievcatko84 no veru, sme v podstate "susedky" 😀 ty byvas niekde v okoli PO? my priamo...a inak ten nakrcnik je super 🙂

dievcatko84
25. okt 2010

@danielkapo som 18km od Presova 😉 Brestov poznas? Inak skus si kupit nejaky casopis na strikovanie pre deticky, Dianu som ja mala najradsej. Je to kus drahsie,ale zaroven vela typov a napadov ziskas 😉 a tam mas rozmery podla jednotlivych detskych velkosti. Sa ti bude lepsie stirkovat podla toho a budu vecicky dobre 😉 ja som vzdy "od oka" ale uz sa mi to vypomstilo tak radsej podla rozmerov robim "vacsie veci" 😉

danielkapo
25. okt 2010

@dievcatko84 jasne, poznam, mam odtial velmi dobreho kamarata a aj nas byvaly knaz odtial a aj jeho otec, riaditel z mojho byvaleho gymka 😀 a dakujem za napad, popravdemi vobec nenapadlo take cosi ako casopis 😀 to uz len net a tak...ale pojdem este dnes si zaobstarat🙂

telinka
26. okt 2010

pjekneeee vyrobky , len co je pravda 🙂
@iloha obzvlast ten sobik 🙂
ja som tiez volakedy vypletala , som nasla svetrik vypletany co som robila pre moju najstarsiu a veru ze ho obleciem aj mojej najmladsej este 🙂 petka sa bohuzial s nahrcnikom nejako "nezzila" takze aostavame pri salovej klasike , ale mam strojcek na pletenie , takze taky sal je u mna zalezitost polhodinky 😀
vcera som uplietla aj rukavicky - islo to hladko 🙂 potom vam sem hodim foto , este mi treba ciapku dokoncit 🙂

tak sikulky......rucnym pracam zdar!

letuskah
26. okt 2010

ja som si na narodeniny minuly rok kupila pletaci stroj stary snad 30 rokov, ale este som sa neodvazila ho vyskusat, vobec netusim ako nieco take pracuje, musim pozriet navod a potom budem strikovat aj na obludy 😀 😀 😀

telinka
26. okt 2010

@letuskah no to by som asi nevydrzala tak dlho nevyskusat 😅

tu je ten pulovrik stary 15 rokov 😅 treba ho odzmolkovat ,inak vyzera ok vzhladom na svoj vek 😅
a tento setik som teraz dorobila a idem ho aj predat , to je tak ked najprv pletiem a az potom kupim bundu 😅 teraz sa mi to zda divoke , k jednej a druha je fialkova tak radsej kupim tuto vlnu fialkovu a upletiem novy 😅

letuskah
26. okt 2010

@telinka to je pekne, aj pulovrik aj setik, ja som sa specialne pre toto drzala na uzde a najskor som kupila bundu a teraz idem k nej kupit vlnu a spravit mu capicu a nakrcnik a ten stroj mam doma uz pomaly rok 😀

telinka
26. okt 2010

@letuskah ale len teraz som to hodila babam do fora a uz je predany 😀 este musim ciapku podsit , ja to len kamoskam a znamym predavam a teda aj tie ceny su podstatne nizsie ako na MMB , ved skoda by to bolo poparat 😉

dievcatko84
26. okt 2010

@letuskah no aj ja ta obdivujem, ze si ho este nevyskusala 😉

@telinka krasne!!! Ja tiez skusam predavat, len akosi to nejde 😖 na mmb sa mi nikto neozyva uz asi rok... 😖 a akurat priatelkam alebo znamym a tiez davam nizsie ceny a teda o veeeela nizsie ako je na mmb 😉 ale kazdy halierik ci centik po novom su fajn,nie? 😉

iloha
26. okt 2010

@telinka 😉 já to dělám bohužel taky tak, nejdřív se vzhlédnu v barvě vlny, udělám a pak máme (letos fialovozelenočernou kombinézu) a čepici modro-růžovo-bílou 😀

ellysa
28. okt 2010

@telinka ahoj prosím mohla by si mi napísať aj do IP, ako si robila ušká na tú čiapočku? a tie vlnky na uškách, úžasná je, urobila by som takú mojej, inak podobnú som videla v next, už vtedy som po nej kukala, že takú raz spravím, ale ak je to výrobné tajomstvo a neprezradíš neva 😀 😀 😀

teri3
28. okt 2010

no, my sme dopadli podobne, Filipko má dve modré bundy a tri zelené čiapky 😅

@telinka , chcem sa spýtať, ako pletieš tie "vrkoče", čo sú na uväzovanie tej čiapočky? Minule som to niekde videla a spomenula som si, že keď som bola malá, tak to bolo veľmi populárne

@letuskah my sme tiež mali taký stroj - to je taký ten dlhý, však? Ja som na ňom nikdy nerobila, ani teraz, ručná práca je ručná práca. Ale včera som v obchode videla taký ministrojček - na pletenie šnúrok - iba zo 4 očiek, tak nad tým rozmýšľam, však to stálo len niečo cez 3 eurá...

telinka
28. okt 2010

@teri3 tu je navod na tie spiralky.......http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1744

@ellysa som to nejak tak od oka...retiazku z 4 ociek , spojit , potom obhackovat kratkymi stlpikmi kolko sa vojde, potom do kazdeho ocka po dva kratke stlpiky a nakoniec som to obhackovala dlhymi stlpikmi , tak ze do kazdeho druheho ocka som urobila dva , ale nie dookola , kusok som vynechala , a tu plochu som prisila o ciapocku 🙂 a inspirovala som sa nextackou 😉

ellysa
28. okt 2010

@telinka ďakujem a na tie šáliky máš pletací mlynček? som hovorila drahému, že by mi ho mohol ježiško doniesť

telinka
28. okt 2010

@ellysa ano mam ten mlyncek , minuly rok som si ho kupila , ide to s nim super aj ked som bola zo zaciatku nestastna , lebo mi ocka utekali stale 😅 ale potom som to "dostala do ruky" a ide to super 🙂