Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tunylyk
26. júl 2012

@letuskah jeeeeej dakowala 🙂

symvua
26. júl 2012

@letuskah dakujem aj ja za navod, dlho som to zhanala 🙂

poisonblu
26. júl 2012

dalsia capicka do zimnej vybavicky pre moje baby 🙂

fuska
26. júl 2012

Ahojte, pomozete mi najst fotoblog jednej sikovnej mamicky? Ma tam prevazne hackovane veci, deky, ciapky, hracky - Shaun ovecku. Medzi poslednymi fotkami mala krasnu hackovanu deku, taku ruzovo-fialovo-modru. Pod fotkou bola diskusia o melirovej vlne a o tom, ze sa jednej kocke nechce ukladat tak pekne, ze ma rovnaku farbu vedla seba. Nie som si ista, ale na jednej fotke bolo aj farebne dietatko. Dakujem.

lussy23
26. júl 2012

@poisonblu krásna

lussy23
26. júl 2012

@letuskah ďakujem

inuli
26. júl 2012

@poisonblu krasna, das prosim navod na vzor?

inuli
26. júl 2012

@poisonblu dakujem 🙂

janefonda
27. júl 2012

@emilly ja robim teraz ponco dcerke, ta ma dva roky aj dva mesiace. Doteraz som minula 400 g, ale este stale nie je hotove. Tipujem ze este tak 50g miniem kym ho dokoncim. A robim ho z akrylu- takeho naozaj jemnuckeho na dotyk. Pouzivam vejarikovy vzor.

evicka1
27. júl 2012

ahojte dievčence. ako sa tu mávate? dlho dlho som tu nebola otravovať tak idem zase. snažím sa uháčkovať nejke zvieratko no zatiaľ sa to na nič nepodoba 😀 len sa cchem popýtať čím to vypchávate aby to drzžalo tvar a ked to hodím vyprať aby sa to nevytratilo - vata sa mi moc neľúbi... ďakujem vam krasne

emilly
27. júl 2012

@janefonda a mas aj nejaky navod? alebo robis len tak z hlavy?

emilly
27. júl 2012

baby dostala som za ulohu urobit ciapocku pre 2 rocne dievcatko, myslite ze obvod 48-50 a vyska tak 18 cm bude stacit?

maria1610
27. júl 2012

@evicka1 ja používam na hračky duté vlákno

evicka1
27. júl 2012

@maria1610 dakujem. už to len niekde zohnať v ke 😀

letuskah
27. júl 2012

@poisonblu krasna je ta ciapocka
@evicka1 tiez dutym vlaknom ale zatial som nic neprala tak neviem, len jedneho strikovaneho medveda a toho somplnila zbytkami latok ale nedrzi dobre tvar

letuskah
27. júl 2012

@evicka1 zozenies, predavaju to v takych vreciach po tusim pol kile, a ked nie v klasickom obchode tak na nete je toho habadej, ale vacsinouv obchodoch kde predavaju vankuse a paplony, v galanterke som to nevidela, ale ani som sa nepytala

janefonda
27. júl 2012

@emilly pozerala som na youtube a podla toho postupujem. Je to sice ponco na baby, ale vlastne postupujem podla toho a pokracujem a rozsirujem dalej. Skusam na malu ci jej to uz je dobre. Tak este stale kusok chyba 😝 snad dnes v noci to dokoncim.

inuli
27. júl 2012

@evicka1 ja som kupila vankus a rozparala ho. Nahlady na niekolko mackov asi euro 🙂 co mi ponukali v galanterii bolo dost drahe

janefonda
27. júl 2012

@emilly obvod 50 a vyska tych 17-18 podla mna staci.

evelin116
27. júl 2012

baby poradte? svetrik je kupovany a chcem ho trosku ozivyt ale nepacia sa mi tieto 2 aplikacie co som spravila..neviem nepaci sa mi to. poradte co tam mam dat?????svetrik je trosku viac sviatocny aspon mne tak pripada

maria1610
27. júl 2012

Dievčence, pridávam zas zopár nových dielok 🙂

letuskah
27. júl 2012

@evelin116 mne sa paci viac ten kvietok ale dala by som ho vyssie ako brosnu ked si davas, niekde na hrudnik pod golierik 😉
@maria1610 krasne veci, ta kabelka je uzasna, skoda ze ma nenapadlo takyto remienok spravit ale hackovany, no krasna 😵

maria1610
27. júl 2012

@letuskah dakujem 🙂

vera_vila
27. júl 2012

@poisonblu Ahoj, zaujal mě Tvůj háčkovaný svetřík... Prosím, máš někde návod, nebo jsi háčkovala z hlavy? Děkuji

vera_vila
27. júl 2012

Ahojte pletařky a háčkařky, hledám pokud možno fotonávod, videonávod nebo český popis na háčkovaný svetřík pro mimi... prosím, máte některá něco uloženého nebo vlastní výtvor a jste ochotná jej popsat? Děkuji

fuska
27. júl 2012

@tunylyk Anooo, to je tusim ono. 😉 Dakujem Ti. Ale ta deka krasna tam uz nie je. ☹

poisonblu
27. júl 2012

@vera_vila navod mam na sk mimibazari, moj nick poisonblu

sisikejc
27. júl 2012

Ahojte babenky...prosim vas o pomoc....chcela by som malemu uhackovat ciapocku na zimu aby bolla aj na uska...uz som obkukala vsetko mozne na nete,Ale nejak neviem nic najst...potrebovala by som presny navod na taku ciapocku 😕 keby bolo video este lepsie,kedze ja som velky zaciatocnik.....dakujem vam uz vopred 🙂 🙂