Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
1. aug 2012

Viete mi niekoho odporucit alebo od kial si mozem objednat vlnu?????????????????????????????????????????????????

mykky
1. aug 2012

Nemá niektorá z vás návod na tohto motýlika?

idris
1. aug 2012

@symvua ahoj tak ja by som potrebovala vedieť aké priadze používaš kde ich kupuješ a tak, lebo u nás v meste som nenašla nič také :/ a na ebay som pozerala jak puk ale neviem si predstaviť tú kvalitu toho tovaru Teraz by som potrebovala niečo na zimu a jeseň len neviem akú priadzu potrebovala by som to porovnať s tým čo poznám zo Slovenska . Camilla ellina Nicky, Redheart baby dream ... .

nella0305
1. aug 2012

@evelin116
koukni sem- www.ganella.cz Obchůdek v novém kabátu- možnost přepnout na Eura. Odesílá se zpravidla jednou za 14 dnů a poštovné z Čech ZDARMA! Platí se jen slovenské. Určitě vybereš 🙂

jana0706
1. aug 2012

@nella0305 super stranka ta ganella, len tam neviem najst kolko sa plati to slovenske postovne - nevies mi poradit? diky moc

nella0305
1. aug 2012

@jana0706
ono se slovenské odvíjí od výše objednávky od 2-do 5eur
platba předem na slovenský účet.
tady je ještě blog: na hačiku http://nahaciku.blogspot.cz/
i tam najdeš všechny podmínky a pod stejným názvem jsou i na fcb

princes218
2. aug 2012

@tunylyk ďakujem

maria1610
2. aug 2012

@evelin116 ja najčastejšie objednávam z www.klbkovlny.sk - len tie priadze sú drahšie

emilly
2. aug 2012

Baby neviete mi poradit - robim usanku a neviem ako daleko od seba maju byt tie "usi". ciapka ma byt darcek, nemam moznost to odmerat, nemate na to nejaku fintu?

letuskah
2. aug 2012

@emilly robim tak ze si ich polozim symetricky a potom ich posuniem o taky 1 -2cm blizsie k sebe a to je zadna strana

emilly
2. aug 2012

@letuskah ja som jedno "ucho" uz prihackovala a teraz maturujem nad tym druhym, je to moja prva ciapka na "objednavku" pre jednu kamosku, tak by som bola rada keby to sedelo

bambola
2. aug 2012

vcera vecer 🙂 tato uz sla rychlejsie 😉

nella0305
2. aug 2012

@emilly Já to zase dělám tak, že změřím čelo- od obočí k obočí a přidám cca 3-4cm a to je výsledek jak mají být od sebe vepředu ouška vzdálená.
Na jak starého prcka to bude? 🙂

emilly
2. aug 2012

@nella0305 to aj ja tak robim, ze si to zmeriam, len teraz nemozem ☹ bude to na dvojrocne dvíevcatko, obvod ciepaky mam 50 cm

cicimotinka
2. aug 2012

@mykky http://fizule71.blogspot.cz/2012/06/letni-klobo... ja mám tohto, možno Ti to pomôže... 😉

emilly
2. aug 2012

@bambola krasna 🙂 z coho hackujes tie sovicky?

bambola
2. aug 2012

@emilly modra je Nela a zvysok je Limone 🙂

emilly
2. aug 2012

@bambola dakujem, lebo s ami zdali na tej fotke strasne tenucke tie nitky, ja skusim z camily a uvidim ake to bude🙂

bambola
2. aug 2012

@emilly eh, keby som mala mensi hacik ako 3 tak to asi vysmarim von oknom 😅 ja niesom moc trpezliva 😀

nella0305
2. aug 2012

@emilly Tak tam by 18cm mělo být ok 🙂 A našla jsem jednu čepku po malé a odpovídá to 😎

emilly
2. aug 2012

@nella0305 dakujem veeelmi pekne🙂 teraz som to merala a mam 20 cm vzdialenost nad obocim, este to nemam hotove tak to asi vyparam a spravim to na tych 18 cm, nech to sedi 🙂

nella0305
2. aug 2012

@emilly myslím, že těch 20 je ještě ok 🙂

emilly
2. aug 2012

@nella0305 tak to teda necham tak a budem dufat, ze to bude dobre 🙂

nella0305
2. aug 2012

@emilly bude, určitě! 😉

tretulka
2. aug 2012

ahojte...ja som sa teraz dala na take miniatury 😀 tiez ma chytili sovicky , priserky pre deti, zalozky do knihy /nemam pofotene/, jednu sovicku som ani nestihkla odfotit, nova majitelka si ju uchmatla 😅
dokoncujem saty malej, ramienka mi treba len spravit, potom odfotim, a rozmyslam, co z Red heart vlny spravit a mam aj taku hrubsiu, akoby melirovanu /odfotim neskor/, uz bol z nej pulover, sparala som ho, oprala a namotala a vcul neviem co s nou 😝 . Som rozmyslala nad poncom malej...a neviete mi poradit nejaky super napad na supravicku pre maleho fesaka?

tretulka
2. aug 2012

@mykky myslim, ze je to ten prvy, ale aj ten druhy je pekny 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6614
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6471

tretulka
2. aug 2012

neviete mi poradit, ako su robene tieto nausnice? vyzera to na dva kvety spojene /ale ake ☹ / ci???

evelin116
2. aug 2012
tunylyk
2. aug 2012

@evelin116 hm neviem,mne sa vidi skor na leto,robievam z nej,no je to 100%bavlna,ma chladivy efekt.skus nieco s akrylom alebo kombinacia akryl bavlna

evelin116
2. aug 2012

@tunylyk porad ktora je dobra?