Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
8. mar 2012

@adrika79 nádherná
@dida84 krásnučké

julianka777
8. mar 2012

koceny,robila ste niektora cepcek?ake miery na to treba?pri ciapockach viem,ale na ten cepcek nemam ani sajnu co treba odmeriat 😅

lucia32
8. mar 2012

@rene82 Kačenka : presne si to vystihla......z Katky som robila aj ja, bude naskladnená možno o týždeň...

rene82
8. mar 2012

@julianka777 no ja by som tiež chcela vyskúšať, ale šitý. háčkovaný neviem. v podstate je to obdĺžnik a spojený takým oblúčikom vzadu, prípadne len obdĺžnik a vzadu stiahnutý šnúrkou čo som videla. ale ako zmerať miery, podľa čoho sa orientovať, to neviem. keď zistíš, tak sa podel 😉

bv_alexandra
8. mar 2012

ahojte takže môj dnešny nie moc vydarený kusok. zvolila som zlý vzor a tak sa mi to stále ťaholo do jednej strany. ale bolo mi luto parať tak som to dorobila ako vestu aspon. 🙂 🙂 🙂

bv_alexandra
8. mar 2012

@julianka777 ja ked som robila túto čiapočku tak som sa riadila velkostou od uška k ušku pri háčkovaní si myslím že tiež asi tak. 🙂 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=33290384...

julianka777
8. mar 2012

@rene82 no nejak sa tomu neviem dopatrat ☹ asi budem robit len mini cepceky pre novorodienatka 🙂
@bv_alexandra neda sa to otvorit 🙂

bv_alexandra
8. mar 2012

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=33290384... skus teraz odblokovala som album 🙂 🙂 😉 @julianka777

bv_alexandra
8. mar 2012

@julianka777 julianka ale možno to bude presne podla tabulky ako klasik čiapočka. pretože ked nad tým rozmýšlam malému som robila čiapočku mala priemer čosi okolo 40cm a ten čepček bol tiež 45cm to si papatám a hlbka podla mna detto. môžem to porovnať ak chceš. 😉

julianka777
8. mar 2012

@bv_alexandra a ciapocka ja kraasna 🙂 a co si teda zmerala?

lussy23
8. mar 2012

@bv_alexandra nádherná vesta

kajka18
8. mar 2012

no tak babenky 🙂 však hádam sa tu niekto nájde kto mi poradí s tými čelenkami 🙂 som vám ukázala moju prvotinku a rada by som tvorila aj iné, koplikovanejšie, len potrebujem nejaký návod...

letuskah
8. mar 2012

@julianka777 na cepcek ti treba dva rozmery a to obvod tvare, cize od vrchu cela po bradu a spat, a hlbku cepceka, cize od toho mista kde merias obvod tvare po temeno a spat. podla toho si spravis obdlznik ktory na jednej strane zosijes a dozdobis alebo takto ako je tu http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...

julianka777
8. mar 2012

@letuskah ja ta milujem 😀 dakujem dakujem dakujem 🙂 a ta hlbka to ako ked aj normalnu ciapocku robim,nie?

bisy
8. mar 2012

Ahojte zienky, mozem vas poprosit o navod na osvedcenu jarnu ciapocku pre 3r.slecnu. Moze byt aj nieco zlozitejsie 🙂 Diky

evelin116
8. mar 2012

@lucia32 tak toto som hladala ty ju mas? a za co?

bv_alexandra
9. mar 2012

@julianka777 urobim ti nákres 😉

julianka777
9. mar 2012

@bv_alexandra ja sa nakresom rozumiem asi ako hebrejcine 😀 ja musim mat navod,co pochopi aj debil 😀

bv_alexandra
9. mar 2012

neboj sa taký bude. lebo ja sa zas vyjadrujem ako maďar ked niečo vysvetlujem takže ti to popisem tak aby si to pochopila nie len ty ale aj ja 😀 😀 😀 😀 😀
@julianka777

bv_alexandra
9. mar 2012

@julianka777 vydržiš do pondelku ale už si žhava a chceš to robiť čím skor 😀 🙂

julianka777
9. mar 2012

@bv_alexandra vies co,mam rozrobeny jeden tak ten je tak od oka 😀 ved ked budes mat cas,tak napis 🙂 hadam do vtedy neumrem 😀 😀

bv_alexandra
9. mar 2012

@julianka777 oki 😉 🙂

lucia32
9. mar 2012

@evelin116 čo si myslela? čo mám? ja mám toho viac 😀

lucia32
9. mar 2012

@evelin116 🙂

evelin116
9. mar 2012

@lucia32 je to ta vlna vsak ako je ten sal? brala by som ju.ake mas farby

maria1610
9. mar 2012

@evelin116 - myslím, že aj takáto vlna by bola super na ten šálik, ktorý by si chcela robiť - ja som robila podobný presne z tejto vlny: http://www.klbkovlny.sk/product_info.php/sopran...

evelin116
9. mar 2012

@maria1610 no tak ta vlna je paradna..a nevies mi poslat obrazok aky si robila? a ty si to z akej vlny robila?

lucia32
9. mar 2012

@evelin116 mám len bielu, nakolko iné farby nedorazili, vraj vypredané 😝

evelin116
9. mar 2012

@lucia32 asi by som ju zobrala..a este musim zisto kolko jej budem potrebovat