Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
4. apr 2012

@julianka777 dakujem skusim pohladat

evelin116
4. apr 2012

tak koceny a teraz radte???lebo ja fakt neviem ako na to..

monalisatko
4. apr 2012

@adrika79 no mne sa velmi páči takto, bez kvetinky. Ja by som tam už nič nedávala. A krásna je aj tá fialová 🙂 🙂 🙂

rene82
4. apr 2012

@adrika79 ja mám rovnakú a dala som tam len mašľu zo saténovej stužky. kvetina by bola už moc 😉

adrika79
5. apr 2012

@rene82 Ved ja som sa inspirovala tebou, vdaka :D ta satenova stuha je fakt akurat :D

rene82
5. apr 2012

@adrika79 no, trošku ceľká ale neva

adrika79
5. apr 2012

@rene82 myslis, ze velka stuha? nepochopila som preklep.... podla mna je zaujimava a spolu to vyzera velmi dobre...

adrika79
5. apr 2012

@bv_alexandra Ak by si z toho nemala dobry pocit alebo tak, mam kamosku skolsku psychologicku, je fakt dobra a paci sa aj pubertakom, ktori ku nej chodia, lebo je cool :D akurat je v Ivanke pri Dunaji, ale hadam by s te sa dako dohodli...

rene82
5. apr 2012

@adrika79 no, trošku veľká. ale nie je to až také preplácané ako s dákou kvetinou

kibuk
5. apr 2012

ahojte dnes sa citim akoby ma vlak presiel 😖 ale dokoncila som ciapocku pre neter,skusa moja Zuzanka 🙂
prajem vsetkym krasne Velkonocne sviatky

bv_alexandra
5. apr 2012

@adrika79 adrika dakujem moja. určite sa ohlasim ak by to tu nefungovala. pravdupovediac som nebola moc nadšená dnes som tam bola ja a je to už staršia a pani a obávam sa či si zsika saškinu dôveru 😝

adrika79
5. apr 2012

@bv_alexandra Trochu to poznam, preto nukam... drzim palceky :D

bv_alexandra
5. apr 2012

baby tie čo sa neprethnu vypekanim a vyvaranim na sviatky 😀 aký koláčik máte v pláne upiect? ja by som chcela aspon jeden len neviem čo 😝 viem že to sem nepatrí, ale potrebujem inšpiráíciu ako rýchlo dačo upiecť aby som sa mohla venovať háčiku 😀 😀 😀

adrika79
5. apr 2012

@bv_alexandra Ja milujem tzv. šuhajdy a jablkové pité, mnam mnam... 😉 a klasika medvedie labky... a tvarohovy kolac so zelatinou zo sumienky - parada :D

bv_alexandra
5. apr 2012

to jablkové pité to je čo? 😝

ankan
5. apr 2012

@lussy23 aj všetky ostatné ktorým sa moje dielka páčia ďakujem za pochvalu...

@adrika79 mne sa páči bez kvetinky, prikrášľiť čiapku keď je krásna. je zbytočné

@marianka99 ja by som začala od spodku do kruhu rovno a pri dotiahnutí výšky hlavičky mierne po bokoch rozšírila a nakoniec zošila. Ak niekto poradí lepší návod budem rada

kibuk
5. apr 2012

tak predsa som este spravila aplikaciu psika ala Next sice s nedostatkami ale vysiel 😉

bv_alexandra
5. apr 2012

@kibuk krásny ale ja by som asi aj hlávku obháčkovala tou hnedou 🙂 😉
inak konečne som zohnala sabrinu ponozky a so sklamaná lebo je tam minimum háčkovaných. ale aspon navod lopatisticky tak somm zvedava či to zvladnem 🙂

marianka99
5. apr 2012

@ankan aj ja som to tak myslela, idem to asi vyskúšat, lebo nejaky konkretny návod mi už asi nikto neporadí ☹ ....dúfam, že to nebude veľmi vidiet na vrchu, ked to zošijem....snád sa to podarí...tak díky 🙂

letuskah
5. apr 2012

@bv_alexandra no hadam si ju ziska, som netusila ze mate az taketo problemy, nech sa to rychlo vyriesi, sa pametam ked moj brat vycinal a mama z toho bola na prasky, este dodnes na to spomina ako na jedno z najhorsich obdobi a to ma brat 30, tak nech vam to nedopadne takto ale lepsie
a mama bude piect tortu lebo mame resty narodeninove a su aj s otcom na diete takze zidne vypekacky tento rok len klasicka torta 😉

letuskah
5. apr 2012

@lucia32 zachranny balicek som dnes prebrala, dakujem, mozem pokracovat 😵

dievcatko84
5. apr 2012

moje najnovsie 😉 par som dala aj starsich foto, neviem ci som ich uz davala, ak ano tak pardon 😉

dievcatko84
5. apr 2012

@bv_alexandra ja idem robit "tortu" z kyslej smotany 😀 aby to bolo zaujimave tak trojfarebnu - cista, s kakaom a so skoricou 😉 chi 😉 a je to 😉 a zo slaneho to bude listkove cesto zatocene bud zo syrom, surimi alebo klobaskou 😀 a hned je toho vela 😉

lussy23
5. apr 2012

@adrika79 krásne čiapočky. Mne by sa tam tá kvetinka páčila🙂 ale je to naozaj vec názoru🙂

lussy23
5. apr 2012

@dievcatko84 prekrásne dielka. to ako sa dajú robiť aj také zvieratká? 😲
@kibuk nádherný havko aj čiapočka aj modelka @rene82 krásna aj modelka
@evelin116 krásna čiapočka aj dcérka.

monalisatko
5. apr 2012

@dievcatko84 jéééj, já zírám 😨 Nádherné vecičky. Véééélmi sa mi páčia tie farebné šatočky alebo tunika. No a tie zvieratká sú úžasné. Ja som dnes konečne dokúpila vlnu, tak môžem dokončiť dievčatám čiapky a staršej bolerko. Už sa neviem dočkať, len si ešte rýchlo natriem farbu na vlasy a kým farbím, pustím sa do toho 😀 😀 😀

kibuk
5. apr 2012

@bv_alexandra dakujem,mozno ked ho budem nasivat tak hnedou 🙂

@lussy23 dakujem hackomania.. uz ma zasa svrbia prsty aku spichnut... 😉 by som chcela neaku pruhovanu z dvoch farieb ale akych...

kibuk
5. apr 2012

zienky poradte mi,chcela by som pruzkovanu ciapku,sirsie pruzky ale neviem aku kombinaciu,hneda s hnedou alebo sv.zelena s tmavou zelenou a nasit chcem toho psika,ktory je vyssie. Dakujem 🙂 za rady

verka9
5. apr 2012

ahojte dievčatá, ak môžem tak sa pridám, ja som začala len teraz hačkovať, som taký samouk, všetko sa učím iba z netu 🙂 , robila som taký kruh a chcela by som ho obhačkovať celý, ale na to neviem nikde nájsť návod, proste keď sa ukončí posledný dlhý stlpik a tech chcete celu pracu obhačkovať, ako na to? viete mi poradiť prosím? 😅

rene82
5. apr 2012

čo sa týka veľkonočného "vypekania" tak ja urobím asi tiež len smotanovú-piškótovú tortu. a zajtra robím pudingový, lebo bude návšteva (na surové cesto sa rovnomerne vyleje uvarený puding a dá sa piecť, po vybratí s trúby sa ešte potrie smotanou s vanilkovým cukrom)