Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lalipop
18. jan 2013

Zimná s brmbolcami pre macka Matúška

palica04
18. jan 2013

tretulka môžem sa spýtať z akej vlny si robila ten šálik?

beautynka
18. jan 2013

@sirael Prosím, podělíte se o návod na svetřík? Přesně něco takového potřebuju pro malou.

beautynka
18. jan 2013

Holky z jakého materiálu děláte zimní čepičky, nebo je háčkujete dvojitě? Já jsem dělala minulou zimu pro kluka, háčkovala dvojitě a ještě podšívala flisem, ale bylo to dost pracné a teď nemám tolik času. Napadlo mě háčkovat z vlny, plést neumím, ale zase už nevím nevím už jsem to jednou zkoušela a vadila mi tam ty chloupky, příze je přece jen hladká.

luckybara
18. jan 2013

@beautynka nepodšité dělám s lady luxus,nebo batole ta je tenší...

tretulka
18. jan 2013

dokoncena, mala je v nej podarena, vyzera ako v baranici 😀 , paradna tepla a makka je ta vlna, len vyzera tak mohutne

tretulka
18. jan 2013

@palica04 juj, neviem Ti povedat, aka to bola vlna, uz nemam pasku, to mi len kamoska doniesla, vraj vyskusaj z toho daco :D

tretulka
18. jan 2013

@ejbyk ja som ju tiez robila, dokonca 2x, pre dceru a pre kamosku, a bolo to v pohode, teda myslim, ze je to ten isty vzor, len s malymi zmenami, nedavas viac ociek do tych medzier? 😕

daniwaugh
18. jan 2013

my takto 🙂

anet1812
18. jan 2013

možno to tu už niekde je,ale nechce sa mi hľadať,neviete mi niektorá z vás šikovníc poslať návod na sovičkovú čiapku? veľmi by ste ma potešili.

anet1812
18. jan 2013

@mezike veľmi pekne ti ďakujem....idem vyskúšať....lebo keď vidím ako to tu toľké z vás dokážu,tak mi to nedá. a také sú rozkošné tie čiapočky.

sova28a
18. jan 2013

Holky, nevím, jestli to sem tak úplně patří, ale chtěla jsem se zeptat zkušenějších, pokud bych chtěla svoje výrobky prodávat, musím mít živnostňák, že? Mohla byste mi některá poradit, jak si ho zařídit a kolik vlastně všechno kolem stojí🙂

sova28a
18. jan 2013

Taky přispěju🙂

evelina77
18. jan 2013
charlottte
18. jan 2013

maminky kde nájdem návod?aký je to vzor?....alebo poradte chcem malému do kočiara spraviť dečku ale neviem ako na to,zatial som háčkovala iba čiapky

sirael
18. jan 2013

@beautynka S navodom ti velmi nepomozem, lebo ja som cisto improvizovala 🙂 Vsetko to su DS. Najprv som spravila oba predne diely, potom zadny diel, som to zosila, prihackovala limec, riadok, kde su gombiky a potom som spravila rukavy (tie mi dali najviac zabrat) a prisila 🙂 Akurat spodna cast svetrika - tri riadky - su reliefne stlpiky. Striedane 2predne, 2 zadne 🙂

norcima
18. jan 2013

@charlottte otvor si tuto stranku http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12 a do vyhladavania si daj čtvereček a najde ti kopec navodov 🙂

lussy23
18. jan 2013

@sova28a krásny koník

lussy23
18. jan 2013

@janabanc krásne šáliky
@gooobi krásne dielka

kapradina
18. jan 2013

@tretulka užasna čepička 🙂

mataklinec
18. jan 2013

Všetke máte môj velký obdiv, ste úžasne šikovnééé. Nádherné práce, strašne rada by som sa to naučila... a pri mojich 4 detoch určite aj využila. Kde ste sa to naučili? cez internet???

tina1506
18. jan 2013

@mataklinec spousta návodů je na http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12a na youtube zase plno videí i pro úplné začátečníky 😉 s chutí do toho,držím pěsti 🙂

mataklinec
18. jan 2013

@tina1506 dakujem za typ... určite sa aspon pokúsim... uvidime či mi to pôjde...

mataklinec
18. jan 2013

@tina1506 čo potrebujem pre začiatok? len tu ihlu s háčikom a vlnu?

pifina
18. jan 2013

@mataklinec na tejto stranke prebieha online kurz: http://www.klbkoviny.sk/klbkoviny/hackovanie/ma...
len sa treba registrovat 😅 ale da sa tam kopec zaujimavosti dozvediet ... a na zaciatok ti staci hacik a vlna a trochu trpezlivosti 😅

mataklinec
18. jan 2013

@pifina dakujem za radu... uz sa tesim

tina1506
18. jan 2013

@mataklinec jj, jen háček a vlnu, poradí ti v každé galanterii 😉

lemge
18. jan 2013

@lalipop ahoj nemas prosim ta navod link na takyto vzor?vdaka 🙂

lemge
18. jan 2013

@janabanc ahoj ,prosim ta ako sa robi take ponco?
zaujima ma ten vzor....lebo vymyslam,ze spravim sieť nad poschodovu postel,z vacsimi okami,.(este neviem zci zo špagatu,alebo z coho)...a nic som zatial nenasla..

.bud nejako upletiem siet- ak mi nejaka dobra dusa poradi ako 🙂 ,alebo kupim volejbalovu 😀