Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
24. máj 2012

@jawan ako je urobená tá margarétka na tom červenom? a krásny klobúčik
@monalisatko naozaj smutné☹ držím palce, nech všetko dobre dopadne.

monalisatko
24. máj 2012

@lussy23 veru to teraz potrebujú ☹

jawan
24. máj 2012

@lussy23 chceš návod??

svetlankat
24. máj 2012

@monalisatko drzim silno palce, tak zle sa to cita, velmi smutne

monalisatko
24. máj 2012

@svetlankat ani nehovor. stále na ňu musím myslieť ☹ Zatial to deti nevedia, len tolko že je v nemocnici.

letuskah
24. máj 2012

@monalisatko boze to je katastrofa, co sa stalo...drzim palce nech to dopadne pre nu co najlepsie a pre deti v skole to je tiez tragedia ked sa to dozvedia, drzim palce aby to aj Lara zvladla uniest, myslim ze deti su velmi citlive na svojich spolziakov

monalisatko
24. máj 2012

@letuskah dúfajme že to dopadne fakt dobre. Musí, veď je to ešte malé dievčatko. Lara by to znášala velmi zle. Už aj do škôlky spolu chodili a v zime keď Viki dlho chýbala, lebo bola chorá, tak Lara sa na ňu stále pýtala, lebo sa bála že sa odsťahovali a ona už chodí do inej školy ☹ Vo februári na karnevale tancovala s Lisou, mám ich na kamere ☹

evelin116
25. máj 2012

baby poradte mi volaky navod na klobuciky???? dakujeeeeeeeeeeeeeeem

mariana0915
25. máj 2012

babulky stači 35ok na rukav pre pol rocne dieťa???

emilly
25. máj 2012

Ahojte, zacinam s hackovanim. Chcela by som sa opytat z akej vlny hackujete. Ja som si kupila Camilu,a le zda sa mi dost tvrda. A odkial objednavate z netu?

adrika79
25. máj 2012

baby, zacala som poctivo pliest svokrin sveter a rano sa zobudim s teplotou 39, zapaleny prsnik -a to ma moja uz 13 mesiacov, myslela som si, ze sa mi to nemoze stat,a do toho zapal mocovych ciest... HUra na vikend! 😖

lussy23
25. máj 2012

@jawan áno. 🙂

monalisatko
25. máj 2012

@adrika79 ježííííš, ty máš tuším alergiu na ten sveter 😀 No ale bez srandy, vôbec ti nezávidím, musí to pekne bolieť ☹ Tak sa len pekne lieč a kašli na sveter 😅

zuzkatko
25. máj 2012

baby mohli by ste mi poradiť návod na žabku háčkovanú taku ako z rozprávky krtko krtka sm našla aj rôzne žabky ale nie tú ktorú chcem :(

letuskah
25. máj 2012

@adrika79 to je tym svetrom... juj rychlo sa vyliec!!!

@monalisatko jasne ze to musi dopadnut dobre, drzime peste

monalisatko
26. máj 2012

vidím že si každý užíva pekné počasie, to len my trčíme doma s chorými deťmi ☹ Mala som síce čo robiť, ale radšej by som bola deti zobrala do záhrady. Ale aspoň som dokončila aj chobotničku. Dúfam že sa pôvodná "autorka" nehnevá že jej kradnem nápady, ale je to čisto pre vlastnú potrebu 😉 Tak tu je...

mariana0915
26. máj 2012

@letuskah ahoj 🙂 potrebujem radu alebo ako to robiš ty 🙂 ako rozširuješ rukav kolko ok od okraja a davaš každy riadok alebo ako??aby mi to velmi nebolo vidno(to rozširovanie ) a aby to bolo pekne hm?

lussy23
26. máj 2012

@monalisatko nádherná
@adrika79 skoré uzdravenie

monalisatko
26. máj 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

jawan
26. máj 2012

@lussy23 ja som na teba zabudla tu je návod na ten kvet
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5826

adrika79
27. máj 2012

@monalisatko nene, aj my sme zasa chori, ja uz malu fakt do skolky nedam... 😒

monalisatko
27. máj 2012

@adrika79 je to hrozné s tými chorobami. Ja som malú preto v januári úplne odhlásila a skúsime zas v septembri. Včera som už skoro prišla o nervy. tento rok mala prvý krát takýto záchvat. Vlani ich mala 2 ☹

letuskah
27. máj 2012

@mariana0915 no ja rozsirujem na krajoch, tam to nie je vidno a kolko to zavisi od toho kolko ociek mas na zaciatku a kolko mas mat pod pazuchou, odmeraj si obvod ramena pod pazuchou, prerataj na ocka a rozrataj kolko by si mala pridat, pridavam 2 na riadok. rukavy od oka neviem robit, bud raglan alebo take rovne nie tie take zaoblene,a vzdy musim mat model doma. alebo potom podla navodu

letuskah
27. máj 2012

@adrika79
@monalisatko skore uzdravenie, toto je moj nocny des, vracanie, kasel a horucky... ja idem dat starsieho od pondelka do skolky po 3 tyzdnoch tak som zvedava co mi donesie a kedy...

4gubka
27. máj 2012

babyyy? ja som sa vecer rozhodla ze sa anucim hackovat, uz mam 4 radu dnes na ciapocku ale teraz pozeram ze to mam kazdy okruh cely urobit to pevne oko? ci staci ked spojim okruh? dufam ze pochopite, neviem ako to inak napisat.... dakujem

letuskah
27. máj 2012

@4gubka mozes bud kazdy riadok/okruh zakoncit pevnym ockom ale mozes hackovat stale dokola len tam si musis oznacit alebo pametat kde ti ten kruh povodne zacinal aby si vedela kedy a kolko mas pridavat na rozsirenie, plus ked mas nejaky vzor tak ukoncujes kazdy riadok pevnym ockom lebo v dalsom zacinas dalsi riadok daneho vzoru a by sa ti to pomotalo 😉

lussy23
27. máj 2012

@jawan ďakujem

kulenka
27. máj 2012

Holky pomoc 😲 😅
Pustila jsem se do té čepičky, ale pořád se mi to kroutí, už jsem to 3x vypárala - kde dělám chybu? 😅
Na ruční práce teda moc šikovná nejsem, ale doufala jsem, že tu čepičku dám 😅

monalisatko
27. máj 2012

@letuskah ďakujem, si zlatá 🙂 My aspoňže horúčky moc nemávame. Lisa mala teraz 3 dni, ale to kôli zapálenému zubu. No hádam ti Kubko vydrží už do prázdnin, nepochytá nejaké vírusy.

evicka1
28. máj 2012

ahojte zlate ručičky
potrebovala by som radu. od prírody mám jkrásne blonďaté vlásky 😀 začala sm si háčkovať krásny dierkovaný "svetrík" ale dala som si ho od spodu. akože v "kruhových radách či ako sa to volá proste v jednom kuse do okola. no nastala chybička 😀 ako mam urobiť rukávky ked si ich prosím hodne široké a dlhe 😀 ťažko vysvetliť mo požiadavok ale nájdem nejakú foto asi ako to chcem a dohodím