Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
17. sep 2012

@letuskah Tak jsem ještě našla tyhle http://thewanderinglady.blogspot.cz/2010/03/mon... . Ale možná bude jednodušší zkusit prve bez nějakého obrázku, když jsem pletařka začátečník a až pak tam vplétat tohle.

evicka1
17. sep 2012

@letuskah dievča ja ta zacinam zboznovat 😀 najdes vsetko aj co sa neda

bambola
17. sep 2012

pozrite co som dnes kupila 🙂
snad mala dnes pojde spat, nech si to vklude pozriem pri kave 😉

letuskah
17. sep 2012

@blka no ja by som urcite bez obrazku, neviem vypletat, nemam na to trpezlivost ale skus mozno ti to pojde, pri tych cudzojazycknych navodoch treba vediet zakladne slovesa a pletaciu alebo hackovaciu termitologiu, inak je to jednoduche, po nemecky neviem ani ceknut ale strikujem podla nem navodov 😉

@evicka1 😀 😀 😀

zzuzinda
17. sep 2012

@bambola Je to k něčemu? Měla jsem to v ruce a nevím, jestli si to koupit. Líbí se mi tam ty návody na různé techniky, ale jak si to nemůžu prohlídnout......

bambola
17. sep 2012

@zzuzinda este som to nerozbalila, poobede pozriem a dam vediet 🙂

jancip
17. sep 2012

@bambola Viděla jsem na to reklamu. Taky budu ráda, když napíšeš, jaký to je.

zzuzinda
17. sep 2012

@bambola Díky moc🙂

janabanc
17. sep 2012
monhla
17. sep 2012

@bambola A to kde si zohnala?

svetlankat
17. sep 2012

@janemari mozem sa ta opytat bekovku si robila podla toho navodu na mmb? a este siltik si podla coho robila, krasne vam to stoji.

janemari
17. sep 2012

@svetlankat robila som s mmb http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=3775 a šiltík je improvizácia,len polodl.stlpik a priadza je v dvojme 🙂

blka
17. sep 2012

@bambola Také si chci koupit 🙂 . Akorát mi vadí, že vždycky první číslo dají za normální cenu a další čísla za nehorázné sumy 😠

bambola
17. sep 2012

@zzuzinda
@jancip
@blka
takze su tam dva "casopisy" (v podstate su to len listy papiera s dierkami do zakladaca),
jeden je navod pre zaciatocnikov (ako drzat hacik, zakl.oko, KS, DS, PO...), v druhom je navod na stvorec, sietovany top, na vankuse vzory a sala.

plus k tomu su dve klbka a hacik 4 (uz mam treti 😠 ).
buduce cislo ma byt za 99kc s jednym klbkom.

toto sa mi celkom hodi, ale neviem ci budem chciet dat za toto iste 99kc 😕 😠

bambola
17. sep 2012

@monhla v Prahe 😉

bambola
17. sep 2012

aha, prave som si vsimla, ze dalsie cisla potom budu stat uz 149kc 😠 su normalni?

jancip
17. sep 2012

@bambola Děkuji..Takže je to spíš úplně pro začátečníky....a ty klubíčka jsou jaké gramáže?

jancip
17. sep 2012

@bambola To teda nevím, kdo to bude za tu cenu kupovat, když se ani nemůže podívat, co tam je.

blka
17. sep 2012

@bambola Takže stojí to za to? Ale tak za těch pár korun to asi koupím a pak na to kašlu. To je, jak nedávno vycházel pro děti se zvířátkama. První taky stálo 39,- a pak druhý 99,- a další 149,- nebo 199,-. Jsem na stánkách viděla vždycky i ta předchozí čísla. A vycházelo to co 14 dní. To by mě zajímalo, kdo to za ty peníze koupí. Každý si koupí 1. číslo a pak už žádné nebo výjimečně ještě jedno.

bambola
17. sep 2012

@jancip klbko je 25g (40m) , 70%strizna vlna, 30% acryl - v kazdom cisle bude klubicko, pisu, ze na tie stvorce aby vam vo finale vznikol prehoz. inac neni vobec prijemne klbko, isto skriabe
@blka tak to prve cislo moze byt, neni to drahe a mne sa odtial nieco isto zide 🙂

bambola
17. sep 2012

@jancip a inac jednotlive navody su tam odstupnovane podla narocnosti. tak asi to nie je len pre zaciatocnikov, ale zacali uplne od zaciatku 😉

zzuzinda
17. sep 2012

@bambola Díky, tak to se na to asi vyprdnu. Já koukala i na tu vlnu, že bych z toho udělala nějakou aplikaci na čepičku pro prcky, ale nějak se mi to pořád nepozdávalo.

evicka1
17. sep 2012

no co powiete? skoro som to aj zwladla

evicka1
17. sep 2012

wiac ihlic ako ruk 😀

letuskah
17. sep 2012

@blka
@bambola
@zzuzinda podla mna sa taketo veci neoplatia, lepsie je zainvestovat do dobrej knizky aby bol zaklad a ostatne potom pozerat na nete a vlnu si kupite aku chcete na co chcete....

@evicka1 wow sak to vyzera super, naco ty chces rady, sak si profik 🙂

evicka1
17. sep 2012

@letuskah neprehanaj 😀 no od teba si to cenim ozaj welmi.... len newiem ako ten sed urobit ☹

zzuzinda
17. sep 2012

@letuskah Taky si myslím. A vzhledem k tomu, že nejsem úplný začátečník, tak to fakt nekoupím.

letuskah
17. sep 2012

@evicka1 v tom stave ako to mas na fotke by som to uz len zosila

svetlankat
17. sep 2012

@janemari dakujem

monalisatko
17. sep 2012

@evicka1 no ty si ale šikulka! Vyzerajú fantasticky 😨