Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

marci2305
14. feb 2013

Ahojte...No tak moja práve dokončená... 🙂

gilmorka
14. feb 2013

@vera_vila
@avanka
Dakujem 🙂

A mam este jeden problem momentalne. Skusam ciapku, kde robim jeden riadok normalne a jeden opacnym smerom, podla tohoto navodu
http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=3&id=5...
Je to len ina technika ale v podstate su to len normalne dlhe stpliky ako som uz robila ciapocky. Ale tym otacanim sa mi ta zakladna placka chova uplne inak, normalne ked hackujem len hladku capicku, tak sa mi zakladna placka mierne staca, tak sa pekne pomalicky tvaruje kym pridavam a potom ked prestanem pridavat, ide to uz pekne do formy ako ma. Ale ked robim jeden riadok normalnym smerom a jeden opacnym, tak ta placka je uplne rovna, a ked spravim taky priemer ako potrebujem a ako robievam aj pri hladkej ciapocke, tak je to uz vlastn strasne siroke.
Cize musela som pridavat ovela menej ako pri hladnej capicke, aby mala placka aj capicka pekny tvar, a aj tak je trosku vacsia ako som chcela. Tazko sa mi odhaduje, kolko este pridavat.
Nechapem, preco to je tak, len tym otacanim? Inak robim len dlhe stlpiky v oboch pripadoch a presne rovnaky pocet, aj pridavanie som robila presne rovnako a vysledok bol uplne iny.

Capicky si robim tak do vybavicky, cize pribizne podla tabuliek na nete. A mam jednu babiku, podla ktorej robim take mensie a potom dvojrocneho synceka, podla ktoreho primeriavam 🙂

katuska987
14. feb 2013

@veru0603 dobry vecer mate navod na ten klobucik a nakrcnik dakujem

vera_vila
14. feb 2013

@gilmorka Ahoj... Asi bych zkusila napsat přímo autorce návodu... Těžko říct, kde může být problém... Třeba je to přízí... Další věc je ta, že mi připadá, že když se háčkuje dokola, tak je úplet vždy menší, než když se háčkuje po řádcích, nechápu proč, když se to píchá pořád stejně, ale dělá mi to tak i u krátkých sloupků... Bohužel já asi jinak neporadím, tuhle čepičku jsem ještě nezkoušela... Zkusila bych napsat autorce návodu, jestli je to tak v pořádku, jestli tam třeba není nějaká vyjímka v tom přidávání, že když přidáváš na vypočítaný průměr, tak že máš čepičku moc velkou oproti háčkování do kruhu bez otáčení... A uvidíš, třeba něco poradí...

veronavanes
15. feb 2013

Maminky môžem poprosiť o radu, ako mám spraviť kvetinku. učím sa hačkovať, čapičku som už spravila a chcela by som kvetinku.
ďakujem

rene82
15. feb 2013

@katuska987 ahojky. robila som 2 bolerká, takže neviem presne ktoré, ale oba návody sú na mmb 🙂

katuska987
15. feb 2013

@rene82 to fialove

gilmorka
15. feb 2013

@veronavanes ahoj. tiez som len zaciatocnicka 🙂
toto je taka malicka uplne jednoducha kvetinka

https://www.youtube.com/watch?v=ZWMlUGtfULw

Alebo potom tieto som zvladla, takze nie su zlozite 🙂

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9437&user=...
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5028&order=1

jamiou
15. feb 2013

ahojte maminy, chcem sa opýtať nemáte niekto link alebo návod na háčkovaný bager? ďakujem 🙂

@veronavanes
@gilmorka baby ak by vám to pomohlo 🙂 http://www.youtube.com/results?search_query=cro...

marci2305
15. feb 2013

Dobré ránko...Tak mne sa konečne podarilo dokončiť zo zbytkov dečku do kočíka....:
Dnes by som ešte chcela dokončiť pre staršieho čiapku...tak dúfam, že sa podarí.. 😉

daniela178
15. feb 2013

@marci2305 wau, to vyzera uzasne. Nemohli by ste mi poslat navod ako spravit takyto kvietok a ako ste ich potom spajali medzi sebou? Ked sa tie kvietky obhackovavali, tak vtedy ste ich zaroven aj spajali alebo ako? Vyzera to fakt paradne.

marci2305
15. feb 2013

@daniela178 Ďakujem...Ja som iba improvizovala...Kvietky som spájala pri každom špici s predchádzajúcim kvietkom. Záleži akú hrubú vlnu budete mať a aký háčik použijete... 😉 Ja som našla doma kúsky bavlniek a snažila sa ich nejako vyminúť 😉
Postup je zhruba takýto:
Na začiatok 5 retiazkových očiek, spojíme do koliečka, potom vpichávame do kruhu 12 krátkych stĺpikov, spojíme pevným očkom. Potom si uháčkujeme 15 retiazkových očiek, spojíme do slučky, 3 pevné očka okolo koliečka, potom zase 15 retiazkových...urobíme tak, aby boli 4 slučky /resp. lupienky kvetu/. A potom už iba vpichávame do každej slučky 2 neúplne dlhé stĺpiky /1x nahodím, ale pretiahnem celé/, 2 úplné dlhé stĺpiky /1x nahodím a pretiahnem na 2x/, 2 trojité stĺpiky /2x nahodím a pretiahnem 3x/, 3 dlhé stĺpiky, 2 retiazkové očka, 3 dlhé stĺpiky, 2 trojité stĺpiky, 2 dlhé stĺpiky, 2 neúplné dlhé stĺpiky. Medzi slučkami sú 3 retiazkové pevné očká, tu vpichneme do prostredného pevné očko a dostaneme sa k ďalšej slučke. Postup opakujeme na každom lupienku kvietku. Poslednú radu už iba vpichávame do každého očka krátky stĺpik a vždy na špičke lupienku urobíme 3 retiazkové očká a týmto aj spájam kvety k sebe.
Neviem či sa Vám to podarí pochopiť... 😉 Keby niečo, pýtajte sa...Ale ozaj som iba improvizovala, postup som nemala, iba som skúšala ako to ukáže.
Rada: Nitky v rôzných farbách vždy zaháčkovávam do kvietku, aby netrčali, lebo by som mala potom veľa uzlov..a poslednú ihlou pretiahnem z rúbovej strany do kvietku.

Postup som robila podľa tohto, je to fotka z internetu, možno pomôže....

daniela178
15. feb 2013

@marci2305 Dakujem velmi pekne

maria1610
15. feb 2013

Ahojte šikulky, nádherné dielka ste popridávali. Aj ja prispejem - "Little monkey girl" pred dokončením - čo poviete?

rene82
15. feb 2013

@katuska987 návody som mala z mmb, neviem, či sú ešte tam. skús dať vyhľadať ako: bolerko

fatima30
15. feb 2013

na ten klobucik este nieco spekulujem uhackovat len neviemcocccccccccccccccccccccccccccccccccccccoooooo
kacicku,vtacika.....neviem

fatima30
15. feb 2013

@marci2305
je nadherna skade si cerpala?

fatima30
15. feb 2013

kočky "serie" ma krokodil vzor skusam to podla youtubu a td a stale to tak nevyzera ma niektora fintu ako sa to naucit uplne polopatisticky @letuska neporadis alebo niektora a este ako sa naucit striedat farby v riadku pozor nemyslim ze jeden riadok farebny a druhy iny ale co ja viem 5 zltych 2 cervene.....lebo ja sa z toho neviem vysomarit a akurat ma to rozculuje ze odkladam hackovku bokom 😠 😠 😠 😠
l

nelinka79
15. feb 2013

ahojte neviete mi poradit ? chcem kupit malej vlnu na svetriky ... viem zhruba kolko dkg potrebujem ale som pomylena z toho ze kazde klbko ma ine metre a neviem kolko mam zobrat .. velkost tak 116 .. poradte prosim ci sa mam pozerat len na gramaz alebo aj na tie metre..

veronavanes
15. feb 2013

@gilmorka Ďakujem, idem skušať, zakial sú deti v kľude, pekný deň prajem 🙂

jamiou
15. feb 2013

@maria1610 krásnučké 🙂

lasirena
15. feb 2013

@marci2305 Ta deka je nádherná, pribúdala rýchlo? 😉

lasirena
15. feb 2013

@mart1na26 Ten svetrík je pecka 😵 prosím ťa čo je to za vzorka? Nemáš link na nejaký návod? Díkes 😉

gilmorka
15. feb 2013

@veronavanes nemas za co. Ta trojradova kvetinka je super, ze mozes spravit len napr. jeden rad listkov alebo len dva,nemusis cele tri rady lupienkov, podla toho ako sa ti to hodi. A je taka pekna 3D, nie len taka placka 🙂

gilmorka
15. feb 2013

tak som uz opat trosku rozcarovana. Skusam jeden navod na jarno- letnu dierkovanu ciapocku prvy riadok 21 DS a v druhom kazdy DS sa ma zdvojit. A mne sa ta placka tym zacne doslova vlnit, a je tam toho strasne vela. Skusila som este dalsie dva rady, ale je to hroza, neviem ci ma vyznam pokracovat 😒
To je uz druhy takyto navod kde sa v druhom rade zdvojuje a neviem ako to tie ostatne zeny robia, ze chvalia navod ze uplne super im to podla toho vychadza :( priadzu mam tenku letnu, nevie kde je problem ze mne to nevychadza pekne 😠

Osvedceny navod, kde sa v druhom riadku zdvojuje len kazdy druhy DS, ten mi vzdy pekne vychadza.
Ale preco inym sedia aj tie druhe navody a mne to robi zvlnenu decku 😠

veronavanes
15. feb 2013

@gilmorka ja som totálne na začiatku,ale páčia sa mi všetky čiapočky, nuž musíme skúšať 😉 len deti keby neotravujú 😖 , idem niečo vykuknúť a skúšať. 🙂

hricmajka
15. feb 2013

velmi sa mi pacia vsetky pridane prispevky a tak som sa rozhodla nieco uhackovat aj ja, hoci radsej pletiem 😝 😝 😝 a tak vyzera moja prva ciapocka 🙂 🙂 🙂

olina22
15. feb 2013

@marci2305 ta je velmi pekna

evula214
15. feb 2013

prosím vás nemáte niekto návod na túto čiapku? dakujem

vera_vila
15. feb 2013

@nelinka79 Metry na gramáž určují tloušťku příze... Záleží, jestli chceš svetřík zimní nebo jarní/podzimní, nebo něco na léto... Čím více metrů na 100 (50) g, tím tenší příze...