Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

hricmajka
25. jan 2015
hricmajka
25. jan 2015

@lara320 neviem, ci myslíš tie hačkované alebo tie krémové pletené 😲

lara320
25. jan 2015

Tie kremove

zuzulkaba
25. jan 2015

Maminky,prosim poradite nejaky navod na hackovany salik pre moju rocnu dcerku? Dakujem pekne

hricmajka
25. jan 2015

@lara320 tak to ja pletiem na dvoch ihliciach, začínam na 18 očiek odzadu k pate, najprv pateent hladko obratko a da lej hladko, na patu a špičku uberam 6 x 1 očko a potom naberám takisto ale kraje rovno spletám, idem až dovrchu prednu časť, ale dajú sa boky aj zošiť...neviem či som pomohla, ale pre mna je ťažke rozpisovať, kedže ja ich pletiem už dávno bez predlohy 😔

hricmajka
25. jan 2015

@zuzulkaba http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10398 tu je jeden návod na šál 😉

zuzulkaba
25. jan 2015

@hricmajka jej,dakujem🙂

tikivikiniki
26. jan 2015

Sety háčkované na želanie

hricmajka
28. jan 2015

@tikivikiniki mohla by som vás poprosit o návod na tie biele papučky s mašličkou? dakujem 🙂

charellie
31. jan 2015

Baby, chcem urobit pre maleho na krstiny tuto vestu, viete mi poradit navod na to? Dakujem

charellie
31. jan 2015

Ups, tu je fotka 🙂

ludik3
4. feb 2015

@charellie možno nájsť predlohu na kosoštvorcový dvojfarebný vzor a potom poprešíva bielou, alebo sa preklikaj
http://www.rucniprace.cz/vzory-na-pleteni.php

charellie
4. feb 2015

@ludik3 Dakujem 🙂

ludik3
4. feb 2015

@charellie nemas za co

sonka31
5. feb 2015

Ahojte dievcata, prosim vas, nemate niektora nahodou jednoduchy navod na vesticku pre male dieta? Nieco jednoduche bez rukavov, co by som dodatocne dozdobila. Na mimibazari sa mi nejak nepodarilo najst a chcela by som ju co najrychlejsie urobit.

ludik3
6. feb 2015

@sonka31 neviem, či vesta má b&ť pletená alebo háčkovaná, tak ti ponúkma pletenú
http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...
alebo sa prelúskaj týmito návodmi
http://www.garnstudio.com/search.php?page=6&sor...
😉

sonka31
6. feb 2015

@ludik3 diky moc, popozeram, myslela som hackovanu 🙂

fibinka18
7. feb 2015

@luceka Mate este postup na tu ciapku dakujem za odpoved

hricmajka
9. feb 2015

mickey mouse na fotenie háčkovné len podla obrázka 🙂

enisska
10. feb 2015

@katkabb1 dobry den,mate krasne ciapocky.zacala som aj ja hackovat.len mi to dajako nevychadza.chcela by som vas poprosit o radu.vypocitala som si rozmer na placku.len dlhych stlpikov som si dala od oka a pri skonceni som zistila ze cipapocka to bola, len malej bola mala.podla coho mam urcovat kolko stlpikov mam dat na zaciatku do kruhu?bolo to sposobene tym ze som ich tam dala od oka a postupne pridavala alebo podla niecoho ineho?a na vrchu sa mi robil spic.dakujem za radu ;))

kolienko
12. feb 2015

Nieco pre dcerku,pre maminku a pre krstnuuuu😉

kolienko
12. feb 2015
kolienko
12. feb 2015

A este nieco na fotenie😉

nika1985
12. feb 2015

@kolienko prosim ta nemas navod na tu kuklu chcela som taku pre nase baby spravit a nejako mi to nejde dakujem moc za odpoved

kolienko
12. feb 2015

@nika1985 ahoj. Ja som ju robila odoka. Spravila som si nakrcnik a potom som pokracovala dalej kapucnou,nechala som otvor na tvar. Hore to zosijes,alebo zhacjujes. Potom som to este obhackovala okolo tvare aby to bolo peknejsie 😉

79zuzana
14. feb 2015

Po dlhociznej hackovacej prestavke som sa konecne chopila hacika a tu je vysledok ;) vesticka pre moju princeznu... uz potrebujem len prisit gombik, len este som sa nerozhodla, aky tam pouzijem 🙂

79marry
17. feb 2015

@kolienko Krásne, nemáš náhodou návod? alebo aspoň ako sa robí ten šilt? Ďakujem!

kolienko
17. feb 2015

@79marry dakujem. Silt robim vzdy od oka . Vlna dvojmo obcas (ak je tensia aj trojmo. Mensim hacikom. Ks,alebo pds. Kazde 4 ockp zdvojis, ak sa ti zacne vlnit tak potom uz nezdvojuj dalsi rad. Musis skusat. Aj ha som ich zopar vyparala 😉

79marry
17. feb 2015

@kolienko Ďakujem veľmi pekne , vyskúšam 😀

jul17
17. feb 2015

Pridavam nieco aj ja podla vas moze byt?