Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
11. nov 2011

@snehovavlocka no to zapinanie mas dobre premyslene! 😉 No to su gombicky, nie je to nalepene,ale normalne sup risite ako gombik 😉 a su pohyblive 😉

iloha
11. nov 2011

holky já bych vkládala obrázky ale pořád mi to nejde, tak už jen občas nakouknu a dočtu.Krásné věcičky jste zase vyrobily. 🙂 😉

letuskah
11. nov 2011

krasne veci ste zase popridavali 😉
taku deku zo zvyskov sa aj ja chystam spravit; hadam v buducom zivote ale pred dvoma rokmi som ustrikovala starsiemu salik zo zvyskov, velmi je pekny len dost kratky, a pred rokom som uhackovala akoze obal na kvetinac ale zle som spajala do kruhu takze som to vyhodila 😅

ucitelka70
11. nov 2011

@dievcatko84 aj podľa mňa hexagon je super, ale asi urobím tak, že všetky okrúhle stredy urobím rôzne a každému hexag. obháčkujem rovnakou vlnou, aby to ladilo...... na bud. týždeň aj začnem, skúsim urobiť menšiu deku, alebo poťah na podsedák a uvidím.....

magali
11. nov 2011

@dievcatko84 no uz som dnes bola na nakup, len u nas je len taky maly obchod a musis si vsetko pytat a ta pani je taka nesympaticka a drza, ale dala mi jednu Katku a 3mm hacik.. podla videa na youtube som uhackovala behom chvilky ten zakladny kruh na capicku, ale neviem co dalej.. podla pisanych postupov mi to akosi nejde.. radsej by som nejake video s celym postupom, ale zatial som nic nenasla.. inak ma to bavi, ten kruh mi isiel v pohode, len dalej sa neviem pohnut.. asi budem musiet len skusat a parat ze? 😖 dufam ze raz budem vediet urobit take krasne veci ako tu pridavate

chanella
11. nov 2011

Baby prosim vas, ked chcem ciapocku podsit flisom, o kolko vacsiu ju mam urobit? Dakujem 🙂

dievcatko84
12. nov 2011

@magali ak si pozerala na youtube tka iste skusaj tam hladat, ved cele ciapocky su anvody, ako hat alebo tak kadejako je to a davaj crochet a urcite ti vela najde a tak sa uz budes preklikavat kam chces 😉
@iloha ty ani nepridavaj, lebo sa prepadnem od hanby, ty mas take krasne vytvory 😉

@chanella urcite o cm-dva ono sa ti to stihne tym

gemini2
12. nov 2011

dievcence, tie vecicky co vyrobite aj niekde popredate? ja mam vysivane obrazky nezaramovane a chcem sa toho zbavit...

dievcatko84
12. nov 2011

@gemini2 no skus to hodit do sashe.sk 😉 alebo na mimibazare 😉

mmaarrttiinnaa
12. nov 2011

Chcem vas dievcata poprosit o radu ked hackujem ciapocku ako viem respektive co mam odmerat aby som vedela aku velku placku mam urobit s pridavanim ociek lebo raz malemu urobim velku potom malu viem ze sa to nejako da vypocitat .Dufam ze som sa dobre vyjadrila .Sakujem ze odpoved

lucia32
12. nov 2011

Nikde nemôžem nájsť kto je dodavatelom priadzi madame tricote paris ( camilla) na Slovensku, prip. v Česku, nejaky velkoobchod? poradíte? potrebujem objednať vo velkom...za velkoobchodne ceny

matja
12. nov 2011

ahojte dievčatá, pozerala som diela, čo ste v posledných dňoch popridávali, krásne 🙂 Mne sa zatiaľ podarilo urobiť jednu čiapočku pre syna, druhú mám rozrobenú bekovku, chýba jej šilt, lenže som ju nedokončila, lebo jeseň už skončila 😀

obidve čiapky sú však dosť pevné, nie sú pružné, nedajú sa pekne natiahnuť na hlavičku. Tá, čo som ju dokončila, je pekná, pekne sedí na hlave, len mi chýba tá pružnosť. Radili ste tu dávať do posledných riadkov pružnú niť, ale neviem, či by mi to pomohlo, lebo je háčkovaná pevne, ja ju potrebujem skôr trochu roztiahnuť a spružniť... Viete mi poradiť, ako to nabudúce zlepšiť?

A ešte o jednu radu vás poprosím, aká vlna/priadza je vhodná na zimnú čiapku? Najlepšie bude, ak mi poradíte nejaký presný názov 😅 Ďakujem.

magali
12. nov 2011

@dievcatko84 ja som tam nasla super videa od jednej pani z CR a potom som nasla na mimibazare jej navod na taku jednoduchu ciapocku a vcera vecer som zacala a ide mi to zatial, len stale musim od toho cez den odbiehat, tak hadam teraz vecer.. som zvedava ci zvladnem aj ten koniec, po osmu radu sa len pridava a hackuje sa stale dokolecka a potom uz to tam je trosku zlozitejsie, ale hadam to zvladnem navod je dobre napisany.. celkom ma to chytilo tak dufam ze vydrzim

hajanka
12. nov 2011

Dievcata, potrebujem poradit.
Nasla som si pattern, v ktorom je pouzita vlny z kategorie Light - DK a odporucena hrubka ihlic je 3,75-4,25.
Ja mam vlnu z vahovej kategorie Worsted - ARAN pre ktoru je odporucena ihlica 5-5,5.

Akosi som sa do toho zamotala a neviem teraz aku velkost robit, kvoli tomu ze mam hrubsiu vlnu a pouzijem hrubsie ihlice.
Z povodneho pattern by som si vybrala asi velkost M (nech je cardi trochu volnejsi), ale teraz neviem..... spravit to S-ko? Alebo?... nebude aj to S velke? ... alebo naopak male 😀

siskaa
12. nov 2011

kocky, poradte mi prosim. pletiem malej svetrik a mal by byt taky na sposob kabatika, ze vrsok bude k prsiam rovny a potom sa strih bude rozsirovat do A ale prod prsiami bude po celej sirke 4x prelozeny po 4 ockach a neviem ako spliest tie ocka, aby mi vzniklo take prelozenie ☹

pata31
12. nov 2011

@lucia32 to by aj mna zaujimalo 😝
@matja a z akej vlny ci priadze si hackovala a s akym hacikom? nestahovala si to velmi? lebo ja mam vsetky ciapky pruzne, ani jedna nie je tak, ze by sa nedala vobec natiahnut 😕 a na zimne ciapky pouzivam red heart baby, a to davam dvojmo, alebo aj zo storexu vlnu baby, ale ta je tensia, tak to som davala trojmo...ale aj batole moze byt.... 😉

katkabb1
13. nov 2011

@matja ahoj, mne sa to stáva tiež, že sú tie čiapočky také pevnejšie. Hlavne vtedy, keď som používala menší háčik a ešte tým, že som viac sťahovala 😀 😀 😀 😀 mne to však na jednej strane vyhovuje, lebo sa mi čiapočka neroztiahne po pár razoch čo ju má oblečenú 😉 Skús vyskúšať o niečo väčší háčik a trošku menej sťahovať 🙂

chanella
13. nov 2011

@dievcatko84 dakujem pekne 🙂

matja
13. nov 2011

@pata31 @katkabb1 - ďakujem, takže to bude tým, že háčkujem pevne... Nabudúce skúsim voľnejšie.
Pata31, prosím ťa, aký háčik mám potom použiť na zimnú čiapočku, ak budem háčkovať z dvojitej vlny?
Vie niekto nejaký návod na háčkované rukavičky?

dievcatko84
13. nov 2011

@matja Matka skus robit vacsim hacikom lebo asi dost utahujes, moze to byt tym..lebo inak mne sa praveze vzdy viac roztiahnu ako by som chcela...chi pozeram, ze ti rovnako poradili 😉 ale uz nemazem 😉 nechv idis, ze chcem aj ja poradit 😉 a rukavicky, su super tieto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4946 lahke a rychlo sa spravia 😉 a ked ches pre Patka tak urobi dierku a tam vhacujes palec 😉

pata31
13. nov 2011

@matja ja mam 4 hacik na zimne 😉
a ked sa mi aj roztiahne ciapocka ta jarno-jesenna z camilly, tak ked vyperiem, tak je naspat stiahnuta 😉

katkabb1
13. nov 2011

@matja ja na zimnú používam háčik 5, hačkovala som z dvojitej vlny Elian klasik

letuskah
13. nov 2011

@hajanka no ja to zvyknem robit tak ze si spravim vzor 10x10 cm s vlnou a ihlicami ktore mam a podla toho si potom preratam to co je v navode, tiez by tam malo byt uvedene kolko ociek a riadkov ti spravi 10x10cm, musis preratat vsetky rozmery aj uberanie a pridavanie. tam zvyknem napr na prieramky zratat pocet ubratych ociek celkom, preratat podla mojho vzoru a potom to rozdelit na jednotlive uberania aby to pasovalo... dufam ze sa z toho vysomaris 😅
@siskaa ja by som 4 ocka pred tym prelozenim tie vrstvy to prelozila a zhackovala vsetky tri vrstvy

magali
14. nov 2011

dievcata este by som vas chcela poprosit o nejake stranky kde nakupujete priadzu na hackovanie, u nas je sice taka mala galanterka ale ako som uz pisala je tam taka neprijemna pani a vsetko ma za zavesom a chodi to vytahovat a nemozem si to len tak v klude popozerat, takze tam sa mi nechce chodit.. poradte nieco.. dakujem

chanella
14. nov 2011

Baby, prave hackujem moju prvu ciapocku v zivote a potrebujem poradit. Hore na hlavicke sedi uplne presne, ale dole uz skoro na krku odstava asi o 2 cm. Teraz sa chystam dokoncit krytky na uska a idem ju este podsit. Myslite, ze sa to nejako upravi?

zuzka72
14. nov 2011

Moje novotiny 😀

dievcatko84
15. nov 2011

@zuzka72 ze jeeeej!!!!

pata31
15. nov 2011

@zuzka72 ze wau! 😵

iloha
15. nov 2011

@dievcatko84 děkuji 😉
Koukám, že se ti to krátí.............. leden je mooooc hezký měsíc 😉 🙂

dievcatko84
15. nov 2011

@iloha no to ano 😉 len snad to do vtedy dotiahneme..uz sa citim ako lokomotiva... 😖 ale kraaasna lokomotiva 😉 kuk foto 😉 chi 😉 a dam aj moje posledne vytvory. Smolko je pre dcerku na Vianoce 😉 este pribudne aj smoulinka a psik je pre deticky do skolky, lebo budu mat babkove predstavenie o psikovi, tak som sa vyjasila 😉 a samozrejme ciapka na mojej gebulke 😉