Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

natuskaf
11. júl 2013

A ešte foto 🙂

leamax
11. júl 2013

@maria1610 ten je kraaaasny. nahodou by som nemohla dostat navod nan? a z coho je dobre ho robit a cim sa to vypchava? moc dakujem🙂

vera_vila
11. júl 2013

@ankan Ahoj, takže jsem našla chvíli zkusit vzor toho kloboučku... A opravdu tam jsou použité reliéfní krátké sloupky... Teď ještě zjišťuju, jestli jsou střídané přední a zadní nebo jak přesně to je...

ankan
11. júl 2013

@vera_vila Ďakujem, teším sa na výsledok

demartka
12. júl 2013

Tak sa pridávam🙂Moje prvé zvieratká...

demartka
12. júl 2013

Šikovné maminky-zahliadla som niekde háčkovanú šiltovku,baretku pre chlapčeka,ale nie obyčajnú ale takú sploštenú,nezakrýva ušká,imidžovka,mala ju niektorá maminka v albume,ale nepoznačila som si a ona mi neodpovedá...neporadíte mi?Ďakujem

poisonblu
13. júl 2013

@demartka skus donegal cap, crochet donegal cap

tiffanka
13. júl 2013

... včera dokončená, pre baby zo spevokolu 🙂

mrka2
14. júl 2013

@tiffanka pefektná 😀

lulucertik
14. júl 2013

@demartka @tiffanka tak toto mne akosi nejde, krásne zvieratká , šikovné ručičky 😵

michaela92
14. júl 2013

ahojte,
prosim vas o radu, som zaciatocnik v hackovani a pleteni a uz som co to uhackovala, ale nerozumiem v navodoch istym popisom, napr. "v každé 2 ř. uzavíráme 1 x 3 oka, 1 x 2 oka a 2 x 1 oko" to znamena, ze na okraji uzavriem 3 oka za sebou a potom ako dalej? prosim velmi pekne o radu nejaku milu osobku, nech mi to polopatisticky vysvetli, lebo hackujem teraz pre dcerku saty a neviem ako sa pohnut dalej....dakujem velmi pekne 🙂

beatricer
14. júl 2013

naše bolerko na šatočky,len má krajšiu farbu, takú zeleno žltú

janemari
14. júl 2013

Tak po dlhšej dobe pridávam aj ja svoje dielka 🙂

harula1
15. júl 2013

@janemari kraaaasne su tie veci 🙂 mas pls navod na tu zltu kvetinku? je prekrasna 🙂

selavi
15. júl 2013

ahojte, chcem popýtať o radu. Chystám sa uháčkovať dcére čiapočku na zimu a chcem ju podšiť flísom. O koľko ju mám uháčkovať väčšiu /myslím obvod hlavičky/. Dcéra má teraz obvod 42 cm. Ďakujem za radu.

daanka85
15. júl 2013

@janemari kráááása 🙂

daanka85
15. júl 2013

Baby, prosím vás a co návody na háckované capacky??? 🙂 Nemáte nejaké??? DAkujem....

evicka1
15. júl 2013

ahojte
ja tu chodím stále len ked mi niečo treba 😅 pardooon ,ale teraz vážne kočky ako sa háčkuju tie gatky na plienocku na fotenie?

meggi0201
15. júl 2013

Ahojte žienky, dlho som nehačkovala, nebol akosi čas, ale keď som dneska našla túto tašku, povedeala som si, že tú jednoducho musím mať, len potrebujem poradiť, akú vlnu? Koľko asi klbiek? A to najdôležitejšie, neviete ako na to? Postup som zatiaľ nevygúglila ☹ a je lepšie tenká letná vlna, napr. Daniela, či dať zimnú, aby to bolo také pevnejšie? Ďakujem za rady :-*

meggi0201
15. júl 2013

@harula1 jeeej aka krásna čiapočka a vydarená kombinácia tá biela s tmavomodrou, krásne to je 🙂

meggi0201
15. júl 2013

@maria1610 ta korytnačka je proste totálne suprová!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Krásna, rozkošná, úžasná asi idem aj ja skúsiť tie hračky háčkovať, je to fakt prenádherné

daanka85
15. júl 2013

Baby... som trošku v šoku... stretli ste s týmto??? http://www.zlateceskerucicky.cz/katalog/?page=2...
...návod za peniaze... neviem, čo k tomu dodať...

pempusik
15. júl 2013

@daanka85 ano, bezne vidavam navody za mierny poplatok. ale su stranky, kde su navody aj celkom drahe. mali by to byt autorske navody, preto su zapoplatok. ale ja hlavne hladam hracky, tak tam je to pre mna pochopitelne.

daanka85
15. júl 2013

@pempusik... Hm... mas pravdu, mna to len trosku zaskocilo... u hraciek by to bolo pre mna viac pochopitelne... ako za nieco, s cim skusenejsia hackarka (skoda, ze nou nie som 😝 😀) nemá problém... že kukne a vidí 🙂 AJ bez zaplatenia návodu 😉

7511
15. júl 2013

@daanka85 ...skus pozriet na etsy.com...zistis,ze to co si nasla Ty je este absolutne smiesna ciastka... Je otazne ci s to jej vlasnte navody..tzn. Ci ich vytvorila sama,alebo k nim prisla inak...to by bolo na dlho.Ja osobne radsej dam viacmenej smiesnu sumu za navod(hlavne ked mam info,ze je urobeny dobre atd...)ako od niekoho skemrat,ci neprezradi...pretoze priznajme si,nie kazda hackarka navod poskytne...nechcem sa tymto dotknut tych,ktore uz naozaj robia stylom pozriem vidim neratam mam v hlave...nehooriac o tom,ze napisat zrozumitelny navod je riadny kumst.

V dnesnej dobe uz ale najdes plno navodov na internete....zaujimave,ze veeeelmi malo je v slovencine alebo
cestine.....(no preco asi ?)...ale v rustine,anglictine a inych jazykoch najdes....a ked uz vies, kde cca hladat,tak najdes navod skoro na vsetko.

Takze na zaver,ano,navody sa predavaju(keby nebol dopyt...tak by to tak nebolo),ale k mnohym,i ked mozno nie identickym clovek pride aj na nete (...este dodam ze na FB je uz plno skupin,ktore su vyslovene zamerane na navody a nechcu len obrazku toho,co ktora vytvorila).

harula1
15. júl 2013

@meggi0201 dakujem 😉

daanka85
15. júl 2013

@7511 asi fakt je to fakt tak... 😉 ps: predas navod na capacky? 😀 😉 Samozrejme v dobrom 😉

7511
15. júl 2013

@daanka85 navod nepredam, mam, poskytnem, nerucim za zrozumitelnost,nerobila som podla neho...neskor,teraz som cez mobil

daanka85
15. júl 2013

@7511 dufam, ze si sa neurazila 😉 Ja som to myslela srandou 🙂 Ale ak mas nejaky navod - poslat mozes 😉

pempusik
15. júl 2013

@daanka85
@7511 a v podstate ked sa zamyslime, ako nase mamy hackovali? kupovali si casopisy, co sa stale robi aj v dnesnej dobe. takze v podstate sikupujeme navody stale. jasom si zatial ziaden navod nekupovala, ale som ochotna si niecokupit, ak je to naozaj dobre. 🙂