Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

harula1
18. júl 2013

a este fotky som zabudla

vera_vila
18. júl 2013

@tiffanka Tak zkus vyjít z tohoto návodu... http://www.vsv.cz/panenka-z-prize-nicky Tělíčko, nožičky, ručičky už si přizpůsobíš dle své představy...

bazarocka
18. júl 2013

@daanka85 to je úplne bežné že sa návody predávajú na etsy cca 5-6$ za návod na detské topánky, mne sa akurát nepáči že tie české a slovenské háčkarky predávajú návody, ktoré si preložia z angličtiny ruštiny a nemčiny a zarábajú na cudzej práci, lebo čo som pozerala väčšinu ktoré predávajú som videla na anglických a ruských stránkach a veľa z nich bezplatných ! Tomu sa hovorí kto umí ten umí 😠 . Ja vlastne väčšinu návodov mám zo zahraničných stránok, ešte mám obľúbené dve české blogerky a to je všetko, keď chcem na niečo návod vždy si hádžem do googlu v angličtine.

lemge
18. júl 2013

@harula1 krasne ciapky 🙂 prosim ta co je to za vzorka ,ta bežova ciapocka?je to prekrizeny 😕 DS?

tiffanka
18. júl 2013

@vera_vila jáááj, ty si zlatááá 🙂..mám aj tento návodík... pri najhoršom budem improvizovať :D...ďakujeeem. 🙂

zuzka72
18. júl 2013

@harula1 to je krása nemáš návod? Prosím

tiffanka
18. júl 2013

... a tu je macko Bruno v exteriéri 🙂.

kadri
19. júl 2013

@danka40 zavisi od hrubky a metraze priadze, aky vzor robis ap. ja sa orientujem podla spotreby v podobnom navode, ako chcem robit. baby merino (50g/175m) mi vyslo na 98 dlhy svetrik s kapucnou 250g ihlicami c. 3,5. z hrubsej vlny na 4-5 odhadujem 350-400g, kupujem radsej o klbko viac

danka40
19. júl 2013

@harula1 to su krasne čiapočky a možem poprosit o navod

roky156
19. júl 2013

vie mi niekto poradit,ako uhačkujem štucne???

roky156
19. júl 2013

vie mi niekto poradit ako uhačkujem štucne???

evcounek
19. júl 2013

Ahojky Pletařky můžu se zeptat jak počítáte počet ok? Když pletete na jehlicích např 3,5 a celková šířka má být 50cm? já to dělala pokus omyl, ale určitě na to bude nějaký fígl 😉
Moc děkuji

tomaskovamaminka
19. júl 2013

@evcounek Ja si skusim nahodit cca 10 ociek a kusok upletiem cca 10riadkov a odmeram, prepocitam , niekedy to byva aj na priadzi uvedene.

harula1
19. júl 2013

@danka40 dakujem velmi pekne, ta cervena je klasicky navod na mmb, pre istotu pridavam link http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=232 a ta zlta - ta je podla navodu, ktory som si kupila tu http://www.fler.cz/zbozi/navod-na-hackovanu-cia... - keby bolo na mne, tak ja ti to bez problemov poslem, ale tetus si to nepraje 😒

harula1
19. júl 2013

@lemge dakujem, v podstate je ciapka robena z dvoch prednych reliefnych polodlhych stlpikov

danka40
19. júl 2013

@harula1 dakujem pekne.. potešila ma i ta červená...vyskušam vdaka

danka40
19. júl 2013

@harula1 malinka je uplne nadherna...

harula1
19. júl 2013

@danka40 si zlata, dakujem 🙂

tiffanka
19. júl 2013

... včera dokončená moja myšuľka Hryzuľka 🙂

beatricer
19. júl 2013

@tiffanka tá by sa hodila našej Miške. Nemáte náhodou návod. moc ďakujem

lemge
19. júl 2013

@tiffanka nadherne hracky robis 🙂 z coho je urobena tato myška?je to dora?

tiffanka
19. júl 2013

@lemge díky krásne 🙂 ... nie, nie je to Dora... je to Camilla s 3-kou háčikom

tiffanka
19. júl 2013

@beatricer návod mám z fler

fatima30
19. júl 2013

kočky nikde neviem najst navod na zabkovsku hackovanu ciapku nema niektora z vas lebo mi vyskakuju iba fotky zo sashe......... dakujem

tiffanka
19. júl 2013

@fatima30 návod nemám 😒 ... neviem, akú si predstavuješ, ale snáď by stačila normálna klasika v zelenom, len prirobiť na vrch oči?... či? 😕
... mne sa táto veľmi páči.. či to pre chlapčeka?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6461207...

lemge
19. júl 2013

@tiffanka vážne 🙂 ?je to fakt pekne roztomilee...

fatima30
19. júl 2013

@tiffanka
no nieco take len neviem ako na tie oci ci su to polkruhy prisite alebo cele kruhy.....

tiffanka
19. júl 2013

@fatima30 ... počkaj... mrknem sa mojimi 4mi očami 😅

tiffanka
19. júl 2013

@fatima30 no,tak ja by som tie oči riešila tak, že bielou by som spravila kruh a potom tou zelenou okolo len KS a na mieste,kde by sa to prišilo o čiapku, by som vynechala zelenou... neviem, či je to zrozumiteľne napísané...ale to je len môj tip ;)