Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

alure
7. feb 2014

@erijonka fuha ..no navod nemam ale nasla som na nete toto http://www.galanterialucia.sk/galanterialucia/e...
Ja som ju robila intuitivne ale hadam toto pomoze ;) ak by si nieco nerozumela kludne sa opytaj

harula1
7. feb 2014

@mirabella no je to v podstate to iste, len dva kratke stlpiky nedavas v mieste kde v predchadzajucej rade boli dva stlpiky, ale do nasledujuceho

bambulka82
7. feb 2014

babulky potrebovala by som poradit..idem robit detske ponco s kapuckou (na vek 2-3r.), neviete asi kolko vlny na to budem potrebovat? nerobili ste niektora? dakujem 🙂

erijonka
7. feb 2014

@alure jeeeej super... je to tam pekne rozpísané tak snáď sa v tom vysomárim 😀 lebo ja som len začiatočníčka ale takú sukničku by som chcela raz uháčkovať mojej dcérke...

alure
7. feb 2014

@erijonka tak dufam ze sa zadari 🙂 a dcerka bude spokojnucka ...drzim palceky potom prihod fotecku ;)

zuzuliak1981
8. feb 2014

Ahojte, chcela by som upliect šaty pre 3-6 mesačné bábätko, ide mi hlavne o veľkosť, vedeli by ste mi poradiť? Dakujem

sofhia
8. feb 2014

@terezka1947 ja objednavam vo vacsom z Turecka, na jar leto mam detske meliry, a kedze postovne je strasne vysoke, tak vzdy zoberiem viac. to co mi zostava, davam sem na MK do bazara, tak kuk,ci Ta nieco neoslovi. 😀

tretulka
8. feb 2014

babulky, radte 🙂 , mala si vymyslela, ze na karnevale bude macicka, tak som rozmyslala, ze co jej obleciem, chcela by som uhackovat chvost a usi, ktore by som jej pripla na celenku, alebo nejako priviazala na hlavicke, tak dumem ako na to 😀

a este jedna otazka, z coho by ste robili hackovanu tasku na leto, nieco taketo http://www.liveinternet.ru/users/svetik261/post...

dulkagabulka
9. feb 2014

vlniačiky - vrchné nohavičky na látkové plienky pre novorodenca...pletené zo 100% ovčej vlny - zmes českej ovčej vlny a austrálskej merino vlny, vlna obsahuje veľké množsto lanolínu

ludik3
9. feb 2014

@tretulka tie ušká uhačkuješ v pohode a ako píšeš daj na čelenku, chvostík KS stále dookola a možno prišiť na nohavice 😉
taška je super, som si uložila návod a z čoho robiť??? podľa mňa z hociktorej bavlnenej priadze Nela, Monika....alebo sa tašky robili aj z chemlonu( teraz chemlonka)

tretulka
9. feb 2014

@ludik3 si zlata, ze si napisala, velmi som zacala poskulovat po kabelkach, tak skusim nejaku urcite, len chcem podokoncovat co mam rozrobene, malej svetre, 2ks, teraz som robila 3 ciapky a dva nakrcniky, a hlavne tu masku karnevalovu...ale hadam sa aj k tej kabelke dostanem 🙂...inak som nevedela, ze chemlon/chemlonka este existuje 😅

kadri
9. feb 2014

@tretulka krasna taska, z nejakej hrubsej bavlny by som robila 🙂 macku som robila tak, ze som uhackovala usi na ciernu obycajnu ciapku

ludik3
9. feb 2014

@tretulka poznám to s rozrobenými vecami, aj tak občas fungujem a nemám čas na to, čo chcem 😒

lucka654
9. feb 2014

práve som dokončila pre moju Emku🙂

cicimon
9. feb 2014

@lucka654 krasna, aka je to prosim ta vlna?

lucka654
9. feb 2014

@cicimon ďakujem.sweet baby melír🙂

maria1610
10. feb 2014

Zopár noviniek:

zuzuliak1981
10. feb 2014

@maria1610 krasne, ty ich aj predavas? ja sa tiez nejake chystam vyrobit

maja3456
10. feb 2014

PROSIM PROSIM neviete my poradit ako mam uhackovat tento svetrik prosim postup som zaciatocnik PROSIM!!!!!!!!!

maja3456
10. feb 2014

prosim o postup prosimmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

kadri
10. feb 2014

@maja3456 tu mas cosi podobne, da sa z toho okukat vzorka, pocet ociek, atd. 😉

http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...

ten tyrkysovy nie je zaciatocnicka praca, myslim borduru. ak by si sa na to chcela dat, mozes hladat tu

http://www.pinterest.com/anemona/crochet-stitch...

broucek2
11. feb 2014

Další trocha hotová

harula1
11. feb 2014

Ahojte dievcata, nemate nahodou niektora navod na takuto kvetinku? Dakujem

carlik
11. feb 2014

@lucka654 moc pěkná čepička a nemáte prosím návod?

carlik
11. feb 2014

@babatenko moc se mi líbí ta vaše modrá háčkovaná vestička, můžu poprosit o návod? děkuji

babatenko
11. feb 2014

@carlik dobrý večer, ďakujem, je robený vlnou zn.Dora, sedielko podľa Vendulky Maderskej robené 🙂

carlik
11. feb 2014

@babatenko jé, no myslela jsem si to,ale na dlouhým svetříku to vypadá trochu jinak 😉

susann83
11. feb 2014

@maria1610 aky krasny zajko!! Prosim ta, podla akeho navodu ich robis? Aj tych macikov? 🙂 🙂 🙂

hasleerka
11. feb 2014

@lucka654 čiapočka je krásna ..môžem ťa poprosiť postup ako ju urobiť ... som začiatočník

lucka654
11. feb 2014