Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

helimama
6. okt 2011

@snehovavlocka áno, je to posledná diana baby a tento mi hneď padol do oka, len ja som si to trošku aj upravila 🙂

helimama
6. okt 2011

@snehovavlocka p.s.: a ďakujem za pochvalu 😉

monika0001
6. okt 2011

@ellysa - ja ju kupujem cez nett, ale teraz ti nepoviem stranku. Ked budem pri pc poslem ti link do ip 😉

ellysa
6. okt 2011

@monika0001 ja už som ju našla aj objednala 😀 http://www.galanteriaivana.sk/product/red-heart...

lucia32
6. okt 2011

Baby ako uhačkovať takúto sietku na fotenie a akú vlnu použiť, nejakú merino mäkkučkú?

monika0001
6. okt 2011

@ellysa - ja som ti to tiež teraz hladala 😀
ja objednávam od klbkovlny.sk ale aj tu čo si ty dala poznám 😉

pridávam moje včerajšie 😉
Ale sú fotené zatiaľ iba mobil...

ellysa
6. okt 2011

@monika0001 homer je geniálny, to by bolo pre môjho muža, máš super nápady, ja už čiapočky hačkujem rok, ale zatiaľ stále len beriem inšpirácie z MMB , vždy sa mi tam nejaká čiapočka páči, tak ju spravím, nejak som ešte nemala potrebu vymýšľať niečo ja 😀

ellysa
6. okt 2011

tak jedna z posledných odo mňa

letuskah
6. okt 2011

dievcata krasne veci ste porobili a
@monika0001 kde ty na tie napady chodis, super 😵

monika0001
6. okt 2011

@letuskah
@ellysa vdaka kocky 😉
Js neviem ono to samo od seba ns mna pride 😀
Ja mam este vela napadov, len teraz ako som to hodila na fb do albumu tak sa mi nahromadili objednavky z coho sa vreelmi tesim, ale nestiham realizovat svoje napady 😀
Mudim to nejako postihat do Vianoc 😀

dievcatko84
6. okt 2011

@ellysa das mi prosim niekde link na tu kvietku? paradna je!! uz som ju tolkokrat videla a neviem ju najst 😖

@monika0001 klobuk dole vravim uz asi tisicikrat!! Ale sa ti robi ked mas taku krasnu modelku!!! 😉

ellysa
6. okt 2011

@dievcatko84 je podľa tohto návodu, len ja som ešte každý lístok obhačkovala ks, tak sa mi potom zmestilo už len 5, ale tu som robila jednu pre kamošku, len je mizerené foto

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6965

ellysa
7. okt 2011

@pata31 ahojky, prosím ťa tie bekovky sú tiež z MMB? ktorý návod?chcela by som malej urobiť,pár krát som už skúšala, len vždy je ten šilt nejaký divný,asi ho robím zle

pata31
7. okt 2011

@ellysa ti napisem, ako orbim silt....prvy riadok do 30ociek spravim DS, kazde treti zdvojeny, potom naspat jedno ocko vynechat a robit KS, na konci tiez jedno preskocit, dalsi riadok DS, zase vynechat jedno ocko, do druheho pichnut, na konci tiez, potom este jeden riadok KS, potom obhackujem silt, a potom este obhackujem celu ciapku....toto sa mi najviac osvedcilo 😉

ellysa
7. okt 2011

@pata31 ďakujem, a robíš zo zdvojenej priadze?drží tak dobre? vyskúšam a dám vedieť, len neviem kedy sa k nej dostanem, mám toho teraz nejak veľa 😀

pata31
7. okt 2011

@ellysa nie, robim len z jednej, mozno by to z dvojenej bolo kus pevnejsie, ale aj tak to dobre drzi...
a ja mam toho tiez vela, nestiham 😝 vcera som konecne dokoncila kvietkovany salik, mi to asi tyzden trvalo 🙄

dievcatko84
7. okt 2011

@pata31 peeeknucky je! Ale to je skor ako ozdoba, ci? Ale fakt je pekny!!! Ako sa inak citis, uz lepsie, ci stale unavena 😉

pata31
7. okt 2011

@dievcatko84 hej, to je imidzofka 😉 a stale unavena byvam...vecer zaspim s malou, potom sa zobudim, idem hackovat na chvilu a rano som zase zdochnuta 😝

letuskah
7. okt 2011

@pata31 joj tieto stavy ti nezavidim, nebyt tehotenstva tak by som sa dala aj na tretie len keby to nebolo taaaak dlho... ale drzim palce necha sa ti polepsi ved od 4 mesiaca sa vravi ze byva lepsie 😉

pata31
7. okt 2011

@letuskah no sak uz som zacala stvrty mesiac, tak myslim, ze aj nevolnosti trochu lepsie, ale ta unava je stale 😝

dievcatko84
7. okt 2011

@letuskah
@pata31 nechcem nic privolavat, ale ja som sa "trapila" s nevolnostami do 6-teho a unava je stale a to zacinam o par dni 7-mi 😉 chi 😉 Ale veru @letuskah ja by som aj desat...ale keby bolo dost financii a nemusela som chodit do prace...tak iste... 😉 je to zazrak a obrovsky dar 😉 A zase som aj kocka, tak co si budem vraviet 😉 sak ako stale 😉 chaaaa 😉

pata31
7. okt 2011

@dievcatko84 mne len vecer byva trosku blbo, tak sa to da....mne aj pri prvej len tak bolo blbo... 😉

azuz
7. okt 2011

@pata31 ahoj, este ja sa ta raz opytam na ten sitik....cize urobis prvy riadok do 30 ro dlhe stlpiky a hned v tom prvom riadku zdvojujes kazde tretie ocko? ci az dalsi riadok?

pata31
8. okt 2011

@azuz v tom prvom riadku len zdvojujem, dalsi riadok uz len po jednom.. 😉

letuskah
8. okt 2011

@pata31
@dievcatko84 no mne sa akurat hlava tocila zo zaciatku a byvala som unavena ale od cca 2 mes mi to preslo a potom zacalo v 7, kazda sme ina, hlavne aby babetka boli OK 😉

veru0603
8. okt 2011

Další z mé dílničky- Příze Baby Wool Color 😉
růžová a modrá variace

dievcatko84
9. okt 2011

Ahojte krasavice 😉 aj ja sa chcem pochvalit 😉 kludne chvalte, nenahnevam sa 😉 chi 😉

zuzka72
9. okt 2011

@dievcatko84 krása, už jsem mrkala na FB, jnemáš prosím návod na ten čtvereček na dece?

dievcatko84
9. okt 2011

@zuzka72 uz presne neviem,ale toto je veeeelmi podobne! Ak nie aj rovnako 😉 Lebo robila som ju pred asi dvoma mesiacmi, a len teraz som ju podsila latkou 😉 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6841

zuzka72
9. okt 2011

@dievcatko84 děkuji, no já mám takový ty čtverečky různý a kolečka, ale chtěla jsem něco jednoduchýho, v jednoduchosti je síla...