Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tina1506
11. apr 2013

@vierka82 ty jsou sladké...můžu poprosit o návod? V létě se mi má narodit neteřinka a pro holčičku jsem ještě neháčkovala 🙂

vierka82
11. apr 2013

@tina1506 moja ja navod nemam, ja som to len z obrazku robila 🙂 vyskusaj aj ty tak urcite sa vydaria

katka512
11. apr 2013

Baby vy ste take odbornicky 😀 poradte my potrebujem uhackovat lahku vestu pre chlapa (hraje v divadle-na predstavenie) asi strikovana by bola moc tepla ze lepsie je to uhackovane , zhanam bavlnu ale priadzu ked existuje nieco take ....takej dymovej farby viete my poradit nejaku stranku z bavlnami alebo priadzami moc ďakujem
Hlavne žiadnu teplú vlnu úplne niečo lahučke

dada200
11. apr 2013

@nerreidda myslím,že také veľké asi nenajdeš,ale tu je video,ako to vyriesili,ked potrebovali také mega velke ihlice 😀

https://www.youtube.com/watch?v=5voV033GJXY
dada200
11. apr 2013

@katka512 skus pozriet Camilla,Catania,alebo Merino

nerreidda
11. apr 2013

@tomaskovamaminka toto je háčkované s pomocí té tlusté jehlice

tiffanka
11. apr 2013

@dada200 jemineeee...normálne som sa zasmiať muselaaaa 😀 😀 😀 ... ten začiatok, to je groteska...normálne veslovanie - posilňovanie 😀 ...a tá hudba k tomu ! 😀 ale keby sme takto plietli, tak máme postarané o pekné poprsie, si myslím 😅

hricmajka
11. apr 2013

tretia sovickova ciapocka... 😵

olina22
11. apr 2013

dievcatka nejaky navod na svetrik pre polrocne dievcatko prosim prosim dakujem

vera_vila
11. apr 2013

@olina22 Teď na jednom pracuju, ale jen tak nějak podle sebe, bez návodu, do soupravičky...

vera_vila
11. apr 2013

@katka512 Merino ne, to je vlna a to by bylo asi moc teplé... A z bavlny klidně můžeš i uplést, to rozhodně teplé nebude... To spíš háčkované, přece jen jsou ty sloupky silnější, než očka pletená na jehlicích...

tiffanka
11. apr 2013

@hricmajka milučká 🙂 ... ja sa chystám tiež sovičkovú robiť, len neviem, či mám požiadať o miery, alebo sa držať len tabuľkových rád. Chcem to totiž ako darček - prekvapko, aj s teniskami - pre 4-mesačné drobča. Ale nebudem sa asi hrať na "macherku" a radšej sa spýtam, aby ju aj využili 😀 .

miruska76
11. apr 2013

@nerreidda ja som robila takuto ciapočku podobný vzor a pouzila som dve ihlice spolu na tie vytahovane oka, myslim 6, podla tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3962

katka512
12. apr 2013

@dada200
@vera_vila dakujem 🙂

blka
12. apr 2013

Můžu se zeptat, jak háčkujete ty retro šátky, z jaké vlny je děláte? Asi ne z nějaké teplé, že?

vera_vila
12. apr 2013

@blka Myslím, že teplá není potřeba, já si pamatuju, že ty šátky byly z poměrně tenké vlny, takové středně silné, asi něco jako třeba Batole nebo Tera, možná ještě o trochu tenší...

blka
12. apr 2013

@vera_vila Já bych si ho právě chtěla udělat na tohle období a to teplou nechci. Takže batole a jím podobné. Děkuji. A tím jak je to ten akryl a má to "chloupky", nevadí to? Nevypadá to po chvilce škaredě?

vera_vila
12. apr 2013

@blka bavlněné příze byly za komančů sakra drahé a byl jich nedostatek, dělalo se jen z umělých vláken a co pamatuju, tak to vždycky byly nějaké akryly a tomu podobné příze a nikdy to nevypadalo po čase "ošklivě" - i když příze tehdy a teď jsou asi o něčem jiném (stejně jako všechno ostatní)... Ale fakt si nemyslím, že by to nějak zašlo 🙂

skoricaxx
12. apr 2013

ahoj
ucim sa hackovat polodlhym stlpkom vytvaram čapicu, ale stlpiky mam stočené do jednej strany, kde robim chybu

diabambulka
12. apr 2013

@evelin116 ahojky, chcem sa opýtať máš nejaký návod podľa čoho si robila ten klobúčik? ja by som chcela niečo také ale pre seba 🙂 čo by si mi odporučila, akú vlnu, aký veľký háčik a návod nejaký 🙂 ´dakujem 🙂

bublinka711
12. apr 2013

Ahojte maminky, vidím, že tu všetky máte kopec skúseností s háčkovaním, chcela by som niektorú z vás poprosiť, či mi neviete poradiť nejaký návod, ako na čapičke uháčkovať tykadielka. Ja si s tým akosi neviem dať rady... Ďakujem veľmi pekne 🙂

luciatomko
12. apr 2013

ZENY KTORA DOBRA DUSA BY MI DALA NAVOD NA TUTO RETO BARETKU...VOPRED DAKUJEM... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tiffanka
12. apr 2013

Čaute babule. 🙂
Dnes má neterka 13tiny, tak toto púzdro bolo robené horúcim háčikom predvčerom večer 😵 . Ešte som poverila dcéru, aby zistila rozmery mobilu. Tak jej písala, že kamoška chce taký istý, ale že by ju zaujímalo, aké má rozmery 😀 . A ona na to, že to je jej načooooo!!! 😕 ...ale napísala ich 😀 😎 , tak hádam pasne. 🙂

tiffanka
12. apr 2013
helulela
12. apr 2013
janabanc
12. apr 2013
nerreidda
12. apr 2013

Zlatíčka,prosím vás,když děláte logo adidas...to začínáte kdy,až máte hotovou základní placku??? nebo ve které řadě??? Děkuju 🙂

elixia
12. apr 2013

Kocky, nemate niekto navod na hackovany cepcek pre babatko? Brazdim internet,ale nic som nenasla.... Pripadne nejaku zaujimavu ciapocku pre 2-3 mesacneho drobca? Ciapok som robila uz vela,ale pre take male este nie 🙂

marcelkatomas
13. apr 2013

ahojte mamicky tak aj ja sa pridavam k vam, som zaciatocnik tak dufam ze sa mi podari uhackovat nejake jarne ciapocky pre moje deturence, este si tu musim prestudovat nejake navody, tak drzte palce a pekny den prajem ;)