Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mamamajka
20. feb 2013

@vierka82 + ostatné - Dievčatá mám otázočku - ked robíte svetrík, tričko, vestičku alebo niečo podobné, ako robíte jednotlivé diely, napr. chrbátik, uháčkujete celý riadok, otočíte a idete opačným smerom alebo ako?? Ja som úplný začiatočník, tak možno hlúpa otázka, ale chcela by som niečo skúsiť a nechcem zas tri krát párať 🙂

vera_vila
20. feb 2013

@mamamajka Možnosti jsou dvě, resp. 3 - propínací svetřík buď po jednotlivých dílech a pak sešít nebo sháčkovat, nebo ho plést vcelku a pak jen na průramky rozdělit a sešít jen v ramenou - určitě plést oboustranně - takže řadu, otočit, další řadu. Nepropínací věci se dají plést zase buď na díly s otáčením nebo klidně v kruhu (bezešvé) bez otáčení a zase jen rozdělit na průramky a výstřih a pak v ramenou sešít...

mamamajka
20. feb 2013

@vera_vila Ďakujem, mňa hlavne zaujímalo to či to môžem jednoducho otočiť a ísť opačným smerom 🙂 takže vďaka 🙂

kittynnkaa
20. feb 2013

@broucek2 dakujem robila som to z perlovky cca 7h.aj s prišitím :-/

vera_vila
20. feb 2013

@mamamajka určitě ano, ono to jinak nejde, je to v podstatě podobné, jako pletení...

evicka1
20. feb 2013

@maria1610 krásna je
čo je to za vlnu

blka
20. feb 2013

@monhla Ty máš návod na ten svetřík? Já už se chystám od začátku zimy na svetr, ale fut mi do toho leze jiná práce a jsem hrozně pomalá, takže to bude tak na další zimu.
@vierka82 Nádherný. Jen ty lístečky jsou na tom to nejhorší, že 😉
@matusssa Na háčkování je super tango a je krásně teplá 🙂

monhla
20. feb 2013

@blka Je na mmb buď na sk alebo cz - volá sa "svetrík ala Next" alebo pod. Len vrch som nepochopila a tak robím podľa jednej schémy, ktorá mi ale odišla aj s pc ☹ A ju ešte nájdem, tak ju vložím di albumu

vierka82
20. feb 2013

@blka to mas pravdu 🙂

vierka82
20. feb 2013

@mamamajka tento svetrik bol robeny v kuse, najprv zadny diel, potom ked sa prechadza na predny diel tak sa robi najskor jedna, potom druha polka, zosije sa to a urobia sa rukavy (tie sa uz uberaju) farebne sa to obhackuje a je to 😀

mimus265
20. feb 2013

Baby prosím vas o radu alebo o navod ako mam uhackovat uska na ciapocku s uškami? nieco take ako je na obrazku, dakujeeeem 🙂

tina1506
20. feb 2013

@mimus265 ta první je asi bambulka a ta druhá je jako miničepička,takže ouško je dvojité 🙂

mimus265
20. feb 2013

@tina1506 dvojite usko som skusala to mi ide celkom, ale to okruhle nie to je nejaky polokruh len ?

matusssa
20. feb 2013

@mimus265 tiez si myslim, ako pisala tina1506 prve su bambulky, druhe je dvojite ako mala ciapocka 🙂

tina1506
20. feb 2013

@mimus265 ono ještě vypadá jako trošku zužované směrem k čepičce... já dělám jen obyčejná kolečka a přišívám je zezadu k čepičce, ale tohle musím vyzkoušet, vypadají pěkně!!!

lucia37
20. feb 2013

takto sa rozrastáme

sjuz
20. feb 2013

@matusssa merino, ale ak chces tu ciapku velmi teplu tak podsit... inak na zimu lada luxus a yeti, ale mne sa nepacia lebo su dost tvrde...

nerreidda
20. feb 2013

@xpetiii můžu dostat instrukce na tu deku ? díky 🙂

moncikyta
20. feb 2013

zienky potrebovala by som radu chcela by som sa naucit ten bublinkovy alebo taky vejarikovy vzor neviem presne ako sa to vola a nemozem to najst na nete nevie mi niektora poradit?dakujem

jania023
20. feb 2013

@dievcatko84 nevies mi este povedat ako si pospajala tie kocky?neviem nikde najst navod

ludik3
20. feb 2013

ešte som zabudla, možno niekomu pomôže tento odkaz 🙂
http://pinterest.com/woolrocks/knitting-techniq...

hricmajka
20. feb 2013
micikatka
20. feb 2013

baby neviete co sa da vykuzlit zo snehurky 30g na hačkovanie? segra omylom kupila a ja neviem co s tym? zda sa mi to dost tenke :o(

broucek2
20. feb 2013

@mimus265 podívej se na odkaz, co jsem dávala na předchozí stránce na udělání opice, tam jsou podobné uši a nebo opravdu bambulky a tady je taky něco http://www.facebook.com/marti.polakova.73/photo...

matusssa
20. feb 2013

@micikatka zo snehurky som robievala decky 🙂

popolo
21. feb 2013

@vierka82 krásný.......

wewe22
21. feb 2013

ahojte uz dlhsie vas sledujem no este som nepridavala ziaden prispevok od vianoc som ani nemala co
ale predvcerom a vcera som sa trocha hecla tak pridavam foto prva foto ciapocka pre moju este nenarodenu zabku, druha foto celenka pre kamosku

wewe22
21. feb 2013

a este otazocka ako velke mam spravit topanocky pre novorodenca?

micikatka
21. feb 2013

@matusssa
@matusssa dakujem ale na to asi trpezlivost mat nebudem :o) asi ju niekam len zalozim alebo darujem