Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
18. nov 2013

@beatricer Na koleni? To smekám 😉 . Děkuji za popis 🙂

milin
18. nov 2013

Dobrý večer milé háčkařky.
Dnes jsem si koupila Dolphin baby v melíru. Paní mi to strašně vychvalovala. Prosím Vás potřebovala bych poradit jaký háček na to vzít a jaký vzorek na to použít?
Neprohlížela jsem všechny Vaše předešlé příspěvky tak se omlouvám pokud již někdo přede mnou se ptal.
Děkuji. 🙂

kocurcek
18. nov 2013

@milin ja som z dolphinu robila háčikom 4,5, ale len klasika dlhé alebo polodlhé stĺpiky, vzory sa tam dosť strácajú.

milin
18. nov 2013

@kocurcek
a na kolika řádových ocích a dlouhých sloupcích jsi začínala. A jak jsi rozdvojovala?
A píchala jsi pod očko či do očka?
Omlouvám se že se ptám jako pako, ale nikdy jsem s ní nepracovala a přijde mi dost mohutná na háček 4,5. ale je to jen moje domněnka 🙂

hricmajka
18. nov 2013

Angry Birds 🙂

kocurcek
18. nov 2013

@milin nepamätám sa ako som začínala, tušim 4 ro, potom 10 DS, potom 222, 221 a 211..už neviem, pridávam väčšinou tak od oka, aby sa mi to nevlnilo. Pichala som medzi očká, lebo som nevedela trafiť priamo do očka.

esmemia
19. nov 2013

@dabon uaaaau klobuk dole ,ako ten konik je nadherny

Moje uplne posledne dielko je "jandovka" podla navodu na FB 🙂

monika837
19. nov 2013

@esmemia krasna, mozem poprosit navod? DAKUJEM

monika837
19. nov 2013

Ahojte zenicky, chcela by som vas poprosit, nemate niektora navod na kapuco nakrcnik? Dakujeeeeeeeeem 😉

esmemia
19. nov 2013

@monika837 navod je v tejto skupinke na FB Pletení,háčkování ,rady,nápady,inspirace,návody a vše okolo pletení. treba poziadat o clenstvo
nakres je takyto

monika837
19. nov 2013

@esmemia DAKUJEM 🙂

monika837
19. nov 2013

@esmemia a este by som sa chcela opytat aka je to priadza? je veeelmi pekna 😉

evita68
19. nov 2013

@blka
@beatricer ja som robila podľa tohto návodu, celkom dobre vyšla..https://www.modrykonik.sk/blog/viktoriaria/albu...

smileko
19. nov 2013

@sonica navod najdes na tu ciapku aj tu 🙂 https://www.modrykonik.sk/blog/martanek79/album... alebo https://www.modrykonik.sk/blog/martanek79/album... pozri komentare pod foto 🙂

harula1
19. nov 2013

@esmemia kraaaasna je ta ciapocka, aj farebne - naaaaaaaaaadhera. mozes mi pls dat navod? Dakujem

harula1
19. nov 2013

Tak vcera dokoncena lienocka, fotene vecer mobilom

harula1
19. nov 2013

a este fotky 🙂

harula1
19. nov 2013

@esmemia a uz len jedna otazka, aku vlnu si pouzila?

idris
19. nov 2013

@dabon ten koník je neskutočný x) ja mám doma kopec klbiek a neviem čo s nimi tak si mi dala chrobáka na hlavy

idris
19. nov 2013

@harula1 veľmi podarená lienka x) 😵 😵 😵

oliq
19. nov 2013

dievcata, nemate niektora navod na takyto stromcek?

veronikani
19. nov 2013

Baretka pre sestru 😉

mahulenka87
19. nov 2013

@esmemia pozerám ten nákres... tá pecka sa ako robí?

mahulenka87
19. nov 2013

@harula1 krásna 🙂 ako si robila tú vzorku? mne sa to nedarí :-/

lucianka01
19. nov 2013

@harula1 mohla by som poprosit návod? Dakujem

harula1
19. nov 2013
harula1
19. nov 2013

@lucianka01 no ciapku som robila podla navodu na mimibazar.cz http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=12832 a lienku som pozliepala niekolko navodov + vlastne vymyslanie 🙂

meggi0201
19. nov 2013

@letuskah ďakujem veľmi pekne 🙂 s trápením, ale zvládla som to akurát ruky už je improvizácia, nevyšla mi vlna 🙂 😅

meggi0201
19. nov 2013

Ahojte žienky, opäť potrebujem poradiť 😕 😕 😕 :
- prvý problém, chcem spraviť trpaslíkovú čiapku, len neviem ako zistiť, že bude stačiť obvod? U "obyčajnej" ide o priemer placky, tuto je tou plackou čo? Lebo nemám možnosť ju skúšať na hlavičke. A ešte akú priadzu naň použiť, aby bola zimná- pretože neviem, ako by som ju podšila flísom, a zároveň aby bola aj mäkká a ten chvostík pekne visel?
A druhý problém štucne- návleky na nôžky to si mám vypýtať obvod nožičky a dĺžku? či existuje na to tiež dáka tabuľka? Idem to robiť pre kamošku ako darček, tak to musí byť tip top 🙂 ďakujem za každú cennú radu